Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

Johno

New member
Dzięki za odpowiedź. Mam notebooka dell n7110 i nie mam pojęcia jak przez te WiDi to przesłać. Czytałem na necie że musi być urządzenie oddzielne żeby ten sygnał tak poszedł że mam ekran z notebooka na tv. Może wiesz jak to zrobić bez tego urządzenia.
Pozdrawiam
 

Johno

New member
Tak obsługuje. Jestem w pracy i kumpel ma taki notebook jak ja. Sprawdziłem że jest tam wgrany soft Widirect. Jak pójdę do domu to sprawdzę czy to działa,i jak sugerujesz że tv ma wbudowany ten odbiornik to powinno to śmigać. dam jutro znać. Co by było info na przyszłość dla innych.
Pozdrawiam
PS. Nie znasz może odpowiedzi na moje pozostałe pytania, albo gdzie można się dowiedzieć czegoś na ten temat.
 

rychu

New member
andreas2012 zachęcił mnie do zgłaszania błędów w tv LG, więc postanowiłem wysmarować zapytanie przez ich formularz. Nie obyło się bez kłopotów, bo ciągle chciał rejestrować albo jakieś konto albo tv ale w końcu zapytałem o 2 problemy:
1. opcja resetowania po wciśnięciu "mute"
2. dlaczego nie można usuwać kanałów z listy dvb-t.

I dostałem wspaniałe odpowiedzi:

1. Pojawienie się komunikatu o zresetowaniu ustawień obrazu oraz dźwięku po trzykrotnym naciśnięciu przycisku "Mute" na pilocie nie jest błędem oprogramowania. Jest to specjalnie dodana funkcja, która pozwala na szybkie przywrócenie wartości fabrycznych w przypadku gdy użytkownik zgłasza problemy z jakością obrazu bądź jego brakiem.


2. Nie ma możliwości usunięcia kanałów DVB-T ponieważ są one nadawane pakietowo, na jednej częstotliwości nadawanych jest kilka kanałów. W zaistniałej sytuacji nie ma konieczności resetowania całego telewizora. Wystarczy ponownie wykonać strojenie automatyczne wchodząc w Ustawienia - Ustaw - Strojenie Automatyczne - Antena. Wykonanie tej operacji powoduje nowe nastrojenie kanałów bez utraty innych ustawień telewizora np. obrazu czy dźwięku.

Odpowiedź na pierwsze pytanie - czy się śmiać czy płakać :niewiem:

Na drugie - pewnie Samsung czy Sony nie ma takich problemów - jak to jest w tv innych marek?
 

orzech85

New member
Ja też zadałem pytanie LG odnośnie tego co mnie najbardziej interesuje (czyli przywrócenie możliwości wybrania ścieżki audio w filmach). Po przebrnięciu przez sugestie restartu TV dostałem w końcu odpowiedź:

Informujemy, że Pana sugestia na temat oprogramowania została przekazana do działu technicznego LG zajmującego się poprawą i wdrażaniem nowego softu.

Zobaczymy czy coś zrobią.
 

PLANETA

New member
Oj poczekasz sobie ja też im problem zgłaszałem, z eurosportem bo wiesza tl po ostatniej aktualizacji , i do tej pory 0 odzewu z ich strony.
 

Grinch

New member
Miesiąc temu specjalnie napisałem do LG:

"czy model telewizora 42LM620S posiada podświetlenie LED PLUS?
jeśli tak to czym się charakteryzuje ta cecha?"

Odpowiedź: "Uprzejmie informujemy, iż model telewizora LM620S posiada podświetlenie LED PLUS, które charakteryzują się podziałem na kilka stref podświetlenia."

Moja pytanie:
Wg informacji z supportu LG telewizor 42LM620S posiada technologię LED Plus. Dlaczego zatem w opcjach ustawienia obrazu nie ma funkcji: miejscowego przyciemniania gdzie opcja ta znajduje się w telewizorach z serii 640S i 660S, które również wg specyfikacji posiadają LED PLUS.

Odpowiedź:
Uprzejmie informujemy, iż funkcja przyciemniania LED w telewizorach z serii LM dostępna jest po wejściu w Ustawienia - Obraz - Tryb Obrazu - Opcja Obrazu - lok. przyciemnianie LED.

Moje pytanie
Niestety w moim telewizorze 42 LM620S z zainstalowanym oprogramowaniem w wersji 04.10.43 w opcjach: Ustawienia - Obraz - Tryb Obrazu - Opcja Obrazu sądo wyboru TYLKO tryby:
-Redukcja szumu
-Redukcja szumów MPEG
- Poziom czerni
- Realne kino
-Ochrona oczu
-TrueMotion

Nie ma opcji lok. przyciemnianie LED.
Czemu brak tego trybu?

Odpowiedź:
Uprzejmie informujemy, iż sprawa została przekazana do odpowiedniego działu naszej firmy. Po uzyskaniu stosownych informacji od działu technicznego skontaktujemy się z Panem celem dalszych wyjaśnień.


NO i od tego czasu cisza jak makiem zasiał :D
Na stronie LG w specyfikacji ciągle wisi informacja o LED PLUS.
Może to być prosta droga do reklamacji TV na podstawie niezgodności towaru z umową :)
 
Ostatnia edycja:

simoon78

New member
Na pocieszke jest nowa pogodynka w appsach:

pogodynkap.jpg


Pamięta aż trzy miejscowości i jest całkiem zgrabna :)
 

enter1

New member
Miesiąc temu specjalnie napisałem do LG:

"czy model telewizora 42LM620S posiada podświetlenie LED PLUS?
jeśli tak to czym się charakteryzuje ta cecha?"

Odpowiedź: "Uprzejmie informujemy, iż model telewizora LM620S posiada podświetlenie LED PLUS, które charakteryzują się podziałem na kilka stref podświetlenia."

Moja pytanie:
Wg informacji z supportu LG telewizor 42LM620S posiada technologię LED Plus. Dlaczego zatem w opcjach ustawienia obrazu nie ma funkcji: miejscowego przyciemniania gdzie opcja ta znajduje się w telewizorach z serii 640S i 660S, które również wg specyfikacji posiadają LED PLUS.

Odpowiedź:
Uprzejmie informujemy, iż funkcja przyciemniania LED w telewizorach z serii LM dostępna jest po wejściu w Ustawienia - Obraz - Tryb Obrazu - Opcja Obrazu - lok. przyciemnianie LED.

Moje pytanie
Niestety w moim telewizorze 42 LM620S z zainstalowanym oprogramowaniem w wersji 04.10.43 w opcjach: Ustawienia - Obraz - Tryb Obrazu - Opcja Obrazu sądo wyboru TYLKO tryby:
-Redukcja szumu
-Redukcja szumów MPEG
- Poziom czerni
- Realne kino
-Ochrona oczu
-TrueMotion

Nie ma opcji lok. przyciemnianie LED.
Czemu brak tego trybu?

Odpowiedź:
Uprzejmie informujemy, iż sprawa została przekazana do odpowiedniego działu naszej firmy. Po uzyskaniu stosownych informacji od działu technicznego skontaktujemy się z Panem celem dalszych wyjaśnień.


NO i od tego czasu cisza jak makiem zasiał :D
Na stronie LG w specyfikacji ciągle wisi informacja o LED PLUS.
Może to być prosta droga do reklamacji TV na podstawie niezgodności towaru z umową :)
jak wejdziesz w ustawienia potem obraz i powinna byc na samym dole nie wchodzac w sterowanie zawansowane
 

rychu

New member
A bo ja wiem ;-) Jeszcze tam nie grzebałem :smile:
Bo to raczej nie jest opcja dla standardowego użytkownika. Chyba trzeba mieć pilot uniwersalny żeby się dostać, czy może się coś zmieniło?
 
Ostatnia edycja:

cabrio

New member
Na początku jako nowy forumowicz,pragnę się podzielić emocjami wraz z nowym updatem,otóż ich nie ma ,a na pewno pozytywnych obraz HD coś nie wyrabia po aktualizacji,ktoś zauważył te poziome paskie wszech i wobec?:x
 

dawram

New member
Na początku jako nowy forumowicz,pragnę się podzielić emocjami wraz z nowym updatem,otóż ich nie ma ,a na pewno pozytywnych obraz HD coś nie wyrabia po aktualizacji,ktoś zauważył te poziome paskie wszech i wobec?:x

Oj! jak zwykle wina winnego. Może się tak dziać, bo nie wiedząc dlaczego często na różne bolączki pomaga przywrócenie TV do ustawień fabrycznych i ponowna NIESTETY jego konfiguracja, ja mam nowy soft i nie zauważyłem by coś się zepsuło, przeciwnie stwierdzam, że płynniej działa mi TruMotion, obraz w HD bajeczka, natomiast w SD bardziej wyrazisty ostrzejszy. Jeżeli masz jakąś przypadłość i nie pomaga reset wal na infolinię w końcu masz gwarancję. Aha nie tylko LG trzeba nieraz resetować taką przypadłość mają również konkurenci. :popcorn:
 

cabrio

New member
Oj! jak zwykle wina winnego. Może się tak dziać, bo nie wiedząc dlaczego często na różne bolączki pomaga przywrócenie TV do ustawień fabrycznych i ponowna NIESTETY jego konfiguracja, ja mam nowy soft i nie zauważyłem by coś się zepsuło, przeciwnie stwierdzam, że płynniej działa mi TruMotion, obraz w HD bajeczka, natomiast w SD bardziej wyrazisty ostrzejszy. Jeżeli masz jakąś przypadłość i nie pomaga reset wal na infolinię w końcu masz gwarancję. Aha nie tylko LG trzeba nieraz resetować taką przypadłość mają również konkurenci. :popcorn:

Tyle ustawiania z danych od naszego forumowego przejaciela i reset:( ( Wyżej ktoś pisał ze mu znikło w ustawieniach zaawansowanych lok przyciemn led ,mi natomiast czerń zamroziło ze nie mogę jej przestawic ustawienia na ekspert1)
 
Do góry