Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

aklys

New member
Niestety to samo dzieje się również w moim egzemplarzu. Miejmy nadzieję że LG naprawi to przy najbliższej aktualizacji i może wreszcie doda ten TVN PLAYER tak oczekiwany przed większość ludzi
Dodawanie nowych rzeczy to inna bajka, ale nie jestem w stanie pojąć dlaczego po aktualizacji firmware nagle w tv przestaje działać coś, co wcześniej funkcjonowało bez zarzutu. Oczywiście możliwości powrotu do poprzedniego firmware nie ma....
 

dajaha

New member
42lm620s .Potwierdzam objawy opisane przez poprzedników: brak wyboru ścieżki dzwiękowej poprzez DLNA.
Jak myślicie czy te nasze "płakanie" dociera do ludzi z LG, czy w ogóle ktoś z LG czyta fora tego typu?
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Dodawanie nowych rzeczy to inna bajka, ale nie jestem w stanie pojąć dlaczego po aktualizacji firmware nagle w tv przestaje działać coś, co wcześniej funkcjonowało bez zarzutu.
Oczywiście możliwości powrotu do poprzedniego firmware nie ma....

... to może być przemyślana strategia koncernu LG.
Niejeden raz tu na forum ludzie opisywali, że po kolejnych aktualizacjach softu pewne funkcje przestają działać. Staje się to niestety normą.

Pewnie chodzi o to, żeby wszystkie te "nowinki" dodać jako "najnowsze usprawnienia" do kolejnej linii TV (na rok 2013), która pojawi się (jak co roku) w marcu/kwietniu 2013.

Oczywiście TVN Playera nie dodadzą do modeli 2011 (serie LW) ani do modeli 2012 (serie LM).
LG dołoży TVN Player do serii na rok 2013 żeby podbić ich sprzedaż i wypnie się na tysiące klientów, którzy zakupili serie LW (2011) i LM (2012).
Taki urok tego biznesu.
Robić wszystko żeby klienci kupowali non stop jak najnowsze modele i olewać tych co już kupili swoje. :wink:
 

aklys

New member
42lm620s .Potwierdzam objawy opisane przez poprzedników: brak wyboru ścieżki dzwiękowej poprzez DLNA.
Jak myślicie czy te nasze "płakanie" dociera do ludzi z LG, czy w ogóle ktoś z LG czyta fora tego typu?
Ja dziś rano zgłosiłem to do supportu LG. Dam znać, jak dostanę jakąś odpowiedź. Jak znam życie, to będzie to: "dziękujemy za zgłoszenie problemu, sprawę przekazaliśmy do odpowiedniego działu" :)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Nie wiem do końca czy to zasługa aktualizacji, czy zmiana serwera DLNA na PLEX, ale telewizor zaczął mi poprawnie odtwarzać po DLNA napisy SRT w MKV 3D i to mnie cieszy. Natomiast audio rzeczywiście nie da się wybrać :/
 

Adamson_PL_

New member
Zauważyliście że zaczęło działać (przebudowane) HBO Go?
Dodatkowo mamy Ipla Film i Ipla Sport. Oczywiście nie ma to związku z nowym firmware, ale warto odnotować że coś się dzieje w strefie premium.
 

leszekol

New member
Czy ktoś z Was mógłby sprawdzić, czy da się wybrać ścieżkę audio przy odtwarzaniu przez DLNA i firmware 4.10.23?
Ciekawe zjawisko...
Jeżeli jest w komputerze film x.mkv i są do niego napisy x.srt, i dostaję się do niego następująco:
Smart Share > Podłączone urządzenia > Nero MediaHome > Wszystkie nośniki > i tu dokopuję się do wspomnianego filmu, to napisy działają, w opcjach aktywne jest i wybór ścieżki językowej jak i wł/wył napisów.
Natomiast każdy inny sposób odpalenia filmu, np.: Smart Share > Ostatnio dodane, powoduje, że napisy się nie wyświetlają i nieaktywna jest opcja wyboru ścieżki i napisów.

Pozdrawiam
 

vnet2

New member
voucher

Nie wiem czy to dla wszystkich ale ostatnio pojawiła mi się wiadomość że mogę odebrać voucher na pakiet FilmBox. Wystarczy jedynie zarejestrować swój TV.
 

Pabliq

New member
Tak, potwierdzam. Nawet zarejestrowałem swój odbiornik i dostałem kod na 3 miesiące i wklepałem go już w filmbox live. Voucher jest na 3 miesiące ale sam kod jest ważny do października 2013. Ogólnie oferta filmbox nie powala na kolana :)
 

aklys

New member
Tak, potwierdzam. Nawet zarejestrowałem swój odbiornik i dostałem kod na 3 miesiące i wklepałem go już w filmbox live. Voucher jest na 3 miesiące ale sam kod jest ważny do października 2013. Ogólnie oferta filmbox nie powala na kolana :)
Jaki wybierałeś kraj dokonując rejestracji, bo mi się nie udało wybrać Polski?
W ogóle jest z tym dość dziwnie, zarejestrowałem się przez tv, na konto mailowe przyszedł mail z prośbą o weryfikacje adresu email, adres potwierdziłem, ale nie daje mi się zalogować do lgappstv.com przez przeglądarkę na komputerze. Zawsze jest komunikat, że nieprawidłowy login/hasło.
 

Pabliq

New member
powiem szczerze, że rejestrowałem się wczoraj ale nie pamiętam, żebym kraj wybierał. Podałem dane dane osobowe i z tego co pamiętam kod pocztowy i chyba samo mnie jakoś zweryfikowało po kodzie albo po adresie IP.
 

al12

New member
Tak, potwierdzam. Nawet zarejestrowałem swój odbiornik i dostałem kod na 3 miesiące i wklepałem go już w filmbox live. Voucher jest na 3 miesiące ale sam kod jest ważny do października 2013. Ogólnie oferta filmbox nie powala na kolana :)

to znaczy trzeba zarejestrować odbiornik na stronie lg i wtedy przyślą ten kod
czy tak zrobić ?
proszęo odpowiedź
 

dajaha

New member
to znaczy trzeba zarejestrować odbiornik na stronie lg i wtedy przyślą ten kod
czy tak zrobić ?
proszęo odpowiedź

NIE. Zarejestruj odbiornik za pośrednictwem LGAPPs w telewizorze (taki mały "chłopek" w górnym prawym roku ekranu). Postępuj z instrukcją która wyświetla się po otwarciu powiadomienia znajdującego się pod miniaturą ekranu TV (lewy środek ekranu, napis powiadomienie podświetlony na żółto).
Tyle chyba wystarczy :smile:
 
Do góry