Seria LA - aktualizacje softu

Andy5666

New member
użyj sterowników PHILIPSA

Witam
Zaktualizowałem TV i pilota Magic ale nie mogę go ustawić na obsługę dekodera UPC Mediabox HD. W ustawieniach parowania pilota ustawiam Mediabox lub UPC i nie chce ze sobą współpracować. Może komuś się udało sparować pilota Magic z dekoderem UPC (Mediabox HD)jeżeli tak to proszę o pomoc. pozdrawiam

użyj sterowników PHILIPSA
 

enforces

New member
Przy okazji UPC, udało się komuś spakować dekoder kaeon HD z nagrywarką bo nie mam magica i zastanawiam się czy warto dokupić?

szczerze mówiąc to nie myślałem o tym, ale z tego co wiem to takie rzeczy powinna wiedzieć obsługa techniczna UPC. Konkurencyjna Multimedia wiem że pomaga w rozwiązaniu takich spraw właśnie na infolinii, aczkolwiek to zależy także od tego na jakiego konsultanta trafisz. Jak jest ogarnięty to pomoże lub dowie się i oddzwoni.
 

Kowalski9

New member
Ponieważ wcześniej pisałem że plik jest uszkodzony informuję że na serwerze LG jest już poprawny (dający się rozpakować) soft 4.00.21.
Osobiście nie polecam - problemy z szybkością - jeśli spróbujemy załączyć opcję smart bezpośrednio po włączeniu telewizora czekamy na załadowanie ponad minutę. Błędy w cofaniu materiału zapisanego TimeShift - czarny ekran podczas przewijania wstecz bądź zamrożona jedna ramka. Jeśli mamy załączoną opcję HbbTV a program supportuje tą właściwość - belka TimeShift w ogóle się nie pojawia na ekranie.

Chyba jedynym plusem softu jest możliwość bezpośredniego sterowania urządzeń przy użyciu Magic Pilota.
 

D2mian

New member
Rozmawiałem dzisiaj z konsultantem i pracują już nad nową wersją oprogramowania.

P.S.
U mnie generalnie nie występują anomalie chociaż Tv wydaje się jakby bardziej ociężały w reakcji na polecenia (nie zawsze). Mimo to aktualizacja do obecnej wersji przynosi również duże plusy.
 

bipbop

New member
Rozmawiałem dzisiaj z konsultantem i pracują już nad nową wersją oprogramowania.

P.S.
U mnie generalnie nie występują anomalie chociaż Tv wydaje się jakby bardziej ociężały w reakcji na polecenia (nie zawsze). Mimo to aktualizacja do obecnej wersji przynosi również duże plusy.

a mozesz powiedziec jakie plusy (a jakie minusy) twoim zdaniem ? Jak kupilem tv w sobote to od razu po wlaczeniu zaktualizowalem wiec nie mam porownania do poprzedniego softu.
 

neron3

New member
Zgłosiłem już do LG problem z odtwarzaniem filmów kodowanych w H.264 1080i.Filmy nagrane aparatem odtwarzane przez dlna. Jeśli dźwięk jest przekierowany przez ARC do amplitunera, to filmy potrafią się ciąć, zrywa dźwięk. Jeżeli dźwięk jest odtwarzany przez TV wszystko jest w porządku.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

D2mian

New member
a mozesz powiedziec jakie plusy (a jakie minusy) twoim zdaniem ? Jak kupilem tv w sobote to od razu po wlaczeniu zaktualizowalem wiec nie mam porownania do poprzedniego softu.

Plusy to np. dodanie funkcji pilota uniwersalnego co dla mnie jest super udogodnieniem. Przeglądarka u mnie po aktualizacji nie wyłącza się już przy otwartych stronach.

Minusem jest to że na nowym sofcie TV chodzi ociężale. Jednak u mnie występuje to bardzo rzadko.
 

slako35

New member
Jest TVN Player ? Podobno mieli dodać jakieś dwie nowe aplikacje znanych dostawców usług VoD w IV kwartale tego roku. Co prawda jeszcze trochę czasu im zostało, ale może akurat :)
 

D2mian

New member
Wrzuciłem u siebie i na pierwszy rzut oka TV dostał kopa. Jednak zbyt krótko testuję żeby były to pewne informacje.
TVN playera nie ma. Generalnie nie zauważyłem innych zmian poza szybkością i stabilnością.
 

Kowalski9

New member
Również zainstalowałem 4.00.23. Da się wyczuć lekkie przyspieszenie w stosunku do 4.00.21 jednak smart daleki jest z płynnością obsługi od softu 3.20.40. Szkoda że nie da się cofnąć aktualizacji. Soft 4.00.23 pewnie nieźle chodzi na La740S i la860v gdzie są szybsze procesory i pamięci. Na moim la691S jednak się nadal muli.
Niewątpliwie na korzyść w stosunku do 4.00.23 należy zaliczyć usunięcie błędu związanego z czarnym ekranem lub zamrożoną klatką przy przewijaniu materiału nagranego przy użyciu TimeShift do tyłu. Teraz jest wszystko ok.

A jednak nie. Jest ok. jeśli telewizor jest krótko włączony np. 5-10 min. po dłuższym czasie działania (ponad godz.) nadal ten sam problem przy przewijaniu wstecz.



Jak będę miał inne spostrzeżenia to jeszcze napiszę.
 
Ostatnia edycja:

januszprz

New member
Czy na Ipli odtwarzane są filmy z kategorii Za Darmo, bo na sofcie 4.00.21 żadne nie odtwarzały się. Wyświetlały się komunikaty:" Undefinied error" lub o błędzie związanym z licencją. Ciekawe czy usunęli ten błąd, bo sam kilka razy interweniowałem na infolinię LG.
 

Kowalski9

New member
Czy na Ipli odtwarzane są filmy z kategorii Za Darmo, bo na sofcie 4.00.21 żadne nie odtwarzały się. Wyświetlały się komunikaty:" Undefinied error" lub o błędzie związanym z licencją. Ciekawe czy usunęli ten błąd, bo sam kilka razy interweniowałem na infolinię LG.
Po obejrzeniu reklamy - "Undefinied error"
 

januszprz

New member
Czyli, widać że ten nowy soft jest do bani, bo nie dość że nic nie dołożyli to nawet nie naprawili tego co spieprzyli softem 4.00.21 pomimo wielu monitów na infolinię LG. I na Ipli nadal w związku z tym nie można obejrzeć żadnego filmu pomimo ich zapewnień, że najbliższa poprawka softu to naprawi.
 

Kowalski9

New member
Ja osobiście byłbym bardzo usatysfakcjonowany gdyby nowa wersja softu np. 4.00.25 umożliwiła downgrade. Przecież powstały już lepsze softy a zmiany SDK (pewnie związane z wykupem licencji przez LG) nie powinny wymuszać na użytkownikach testowania nowego oprogramowania. Od tego są alfa i beta testerzy.
Myślę również (mam nadzieję że się mylę) że zgłaszane na polskiej infolinii LG problemy z oprogramowaniem nie są przekazywane dalej i nie mają żadnego wpływu na ewaluację oprogramowania w Naszych telewizorach.

Wniosek:
jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze.
 
Do góry