Seria g30 Ubs co czyta co nie

Hej.
proponuje w tym wątku napisać jakiego rodzaju pliki seria G30 czyta z usb(pendrive) a jakich nie czyta( ma z nimi problem)
Pal
Ntsc
Dts
Dolby Digital.
Mkv
Divx
Napisy srt
Napisy txt

etc etc
 

Molcz

New member
Ja mam problem taki, otóż mój g30 w ogóle nie widzi napisów , ani z serwera medialnego ani z usb mówię tu o napisach w formacie .txt i nie wiem co mam zrobić, bo zmiana nazw plików nic nie daje tzn jej skrócenie. Drugi mój problem jest taki , że jak włączam jakiś film z serwera to idzie mi jakieś 5min i się wyłącza przy korzystaniu z iplexu lub ipla jest podobnie idzie kilka minut i wyskakuje error , muszę trochę przewinąć i idzie dalej ale po kilku minutach znów to samo ?
 

raf81

New member
Jak decydowałem się na zakup tv i chodziłem z pendrivem po sklepie to miałem problemy z odtworzeniem mkv 720p. Obraz strasznie skakał. Moim zdaniem decydując się na ten tv trzeba zaopatrzeć się niestety w jakiś odtwarzacz lub podpiąć komputer.
 

damian1010

New member
Telewizor juz mam troche czasu i jedynie z czym ma problem to z plikami mkv nie wszytkie odczytuje to troche dziwne bo widzi czas jaki trwa film ale nie moze go odczytac, co do napisow widzi czyta txt jedyny warunek jaki musi byc to taka sama nazwa pliku jak film i co najwazniejsze napisy nie wczytuja sie automatycznie trzeba je wlaczyc "recznie" wciskajac option podczas ogladania filmu
 

Byrd66

New member
Telewizor juz mam troche czasu i jedynie z czym ma problem to z plikami mkv nie wszytkie odczytuje to troche dziwne bo widzi czas jaki trwa film ale nie moze go odczytac, co do napisow widzi czyta txt jedyny warunek jaki musi byc to taka sama nazwa pliku jak film i co najwazniejsze napisy nie wczytuja sie automatycznie trzeba je wlaczyc "recznie" wciskajac option podczas ogladania filmu
Najlepiej "domuxować" napisy (musi być plik .srt) do filmu programem MKVToolnix 3.3.0 - będą duże i z polską czcionką plus może sprawić, że tv odtworzy film, którego wcześniej nie chciał. Ja mam tak, że dla niektórych filmów obraz staje co 3 sekundy, albo czasem (mam tak na Avatarze) przy gwałtownych zmianach scen robi się pikseloza.
 

Molcz

New member
wiem o opcji wmuksowywania, ale nie raz moze byc tak, ze ktos przyjdzie do mnie z pendrivem bede chcial szybko odtworzyc film i nie bede specjalnie odpalal kompa, zeby zmuksowac napisy. jesli pisze ze nie widzi napisow to ich nie widzi, daje przeciez option i nie mam napisow do wyboru.
 

marc7304

New member
Hej
Żeby czytał poprawnie wszystkie napisy poszukajcie programiku Gżegżółka XP. Ja używam jego i nie narzekam. Co prawda trzeba się pobawić w konwersję, ale warto :).
Co do plików - wczoraj próbowałem odtworzyć m2ts - nie udało się :(
 

marc7304

New member
pliki tekstowe po konwersji gżegżółką tak samo nie widoczne

Wychodzi na to, że nie masz włączonych napisow w menu Options, bo nawet przy skopanym kodowaniu powinno byc cokolwiek widoczne. Ja robiłem napisy na komputerze i wrzucałem je po konwersji na pendrive'a. Po konwersji trzeba było wejść w menu options wybrać wyświetlanie i kodowanie napisów. Nie formatowałem pena z poziomu tv.
Czy twoj TV ma zaktualizowane oprogramowanie?
 

marc7304

New member
I dalej bez zmian??
Napisy do filmów powinny mieć taką samą nazwę jak plik z filmem, tylko rozszerzenie txt. Sprawdź czy w nazwie pliku tekstowego nie ma znaków specjalnych typu "+", "."" itp.
No i jest też ważne żeby pliki tekstowe były w formatach MicroDVD, TMPlayer i SubRip.
Może ściągnij jakieś inne i spróbuj
 

Molcz

New member
Po zresetowaniu do ustawień fabrycznych z pendrive widzi napisy, ale z serwera medialnego już nie ? mam mezzmo i sprawdzam ten sam film na pendrivie i na pc.
 

OSKI

New member
A ja dorwalem plik 12gb mkv i czyta czyta po chwili komunikat ze nie mozna przeczytac pliku
Czy ktos wie czy cos z tym sie da zrobic czy po prostu nie beda mi dzialac filmy mkv? :(
 

damian1010

New member
A ja dorwalem plik 12gb mkv i czyta czyta po chwili komunikat ze nie mozna przeczytac pliku
Czy ktos wie czy cos z tym sie da zrobic czy po prostu nie beda mi dzialac filmy mkv? :(

Załważyłem że ten model tak ma jak jest jakiś duży plik mkv odczytuje dośc długo, widzi prawidłowo czas ale wyskauje właśnie ten bład chodz zdazaja sie wyjatki, w mniejszych plikach poniżej 2gb jest to rzadko spotykane.
 

czak22

New member
Nie widać plików "mkv".

U mnie (p50st30e) nie widać większości plików "mkv", nagrałem na 16 GB pendrive kilkanaście mniejszych i większych a spośród nich tv widzi np tylko jeden. Czasem pojawi się inny, tak jakby tv potrzebował czasu żeby go odnaleźć. Czy boryka się ktoś z podobnym problemem?
 

thewizzo

New member
Jestem ciekaw jak radzicie sobie z plikami .ts ?
Kombinowałem na rózne sposoby formatowałem pendrive z FAT32 na NTFS ale nic to nie dało
Mógłbym pokusic się o to aby przekonwertować te pliki, ale zalezy mi na tym aby były w bezstratnej jakości
 
Do góry