Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mare37

Banned
sprawdzcie na ustawieniu Wyraźny bo wydaje mi sie subiektywnie ze mniej drży


mam pytanie na temat dzwieku jak to wyglada. Czy odbieracie dolby na filmach i przez optyczne do ampli? Bo ja mam w opcjach niekatywne ustawienie na dolby pokazalo sie tylko przy odtwarzaniu mkv z dzwiekiem dolby po allshare. Czy z tv puszczaja tylko stereo? mam cyfre
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
CYT;dzis ogladalem w media es8000 i wydaje mmi sie ze obraz jest znacznie ostrzejszy czysty bo akurat stalu obok siebie z 6710 chyba ze byl inaczej ustawiony
W 6710 z tego co pamiętam bywają inne matryce AUO.
 

Jawor86

New member
Czy jest możliwość skorzystania z innego odtwarzacza niż allshareplay? Nie chcę, żeby za każdym razem ładował mi całą listę filmów z dysku tylko chcę poruszać się między folderami.
 

Jawor86

New member
1) Mam jakiś problem z aplikacją web browser, nie mogę jej uruchomić, ciągle się aktualizuje. Poza tym mam w zainstalowanych appsach w samsung apps jakiś program o wielkość 0B, nie mogę go włączyć ani usunąć, pojawia się error. Miał ktoś podobną sytuację? W jaki sposób mogę jeszcze raz smart huba zainstalować? W samsung apps nie ma web browsera, więc nie mogę go ponownie zainstalować...

2) Pytanie co do wielkości liter podczas korzystania z odtwarzacza allshareplay, czcionka duża jest w dalszym ciągu za mała. Czy można zainstalować jakiś alternatywny odtwarzacz, który poradzi sobie z tym problem, w jaki sposób mogę jeszcze zwiększyć czcionkę?
 
Ostatnia edycja:

slawex1983

New member
R 'PRAWDOPODOBNIE' oznacza matrycę firmy LG typu TN. Taką informację znalazłem na jakimś ruskim forum.

[edit] R - prawdopodobnie wcale nie oznacza matrycy LG. Informacje na ruskim forum są sprzeczne z tym co znalazłem na HDTV.

W ES6800 model matrycy można podejrzeć przez kratki w prawym dolnym rogu tv (stojąc za nim).
W moim przypadku menu serwisowe podaje 40A1AF6E z czego wynika, że jest to panel samsungowy, a oznaczenie z naklejki na matrycy to: BN96-21758A, z czego póki co nic nie wynika. Telewizor Made in Slovakia
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
W necie nic nie ma na ten temat. Jedynie na ruskim forum gosc pisze, ze to AUO tajwanska, ale to tylko domysly

Матрица - PSA A-MVA (AUO). 50R1AF6E
 

slawex1983

New member
Mare37 podłącz komputer pod tv. Ustaw ciemną tapetę i przesuwaj jakieś jasne okno na jej tle. Jeśli matryca wyraźnie smuży, to masz matrycę PVA, jeśli słabiej, to MVA, czyli być może tą AUO o której pisałeś.
 

mare37

Banned
nic nie smuży, jest idealnie


tu z jakiejs chinskiej przelumaczylem
R- Samsung (ale watpie)
1 - częstotliwość odświeżania (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz, 2 = 200/240 Hz
A - Typ panelu (A antyrefleksyjną glare T = TN wejście low end, U = Ultra Clear Black Panel Crystal)
F - Rozdzielczość (F = Full HD, H = HD, U = UD)
6 - 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
E - typ podświetlenia (C = CCFL, L = LED, E = Edge LED)
 
Ostatnia edycja:

kjawo

New member
Muszę zgłosić sprzęt na naprawę gwarancyjną. Powiedzcie mi, czy ktoś już miał taką naprawę? Czy przyjeżdża serwisant, czy muszę go zapakować i oddać kurierowi?
 

mare37

Banned
zadzwon do najblizszego autoryzowanego serwisu i ci powiedza..u mnie kiedys przyjechal do a656 bo po jakims sofcie wskakiwal mi niebieski lub zielony, wgral jakis swoj soft z innego modelu :) pozniej musialem sam poprawiac wgrywajac inny
 
Do góry