Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

sm.sylwester

New member
Z racji tego, że to mój pierwszy post Witam Was. Co do clouding to miałem straszne obawy przed kupnem leda, czytałem wszystkie posty i zaryzykowałem, mam go już ponad tydzień i specjalnie wgrywałem zdjęcia jednokolorowe by zaobserwować jak to wygląda, że robicie taką aferę, albo trafiłem dobrą matrycę albo jestem ciemny, ślepy itd. bo żadnych chmur nie zauważyłem, co do czarnego to jest czarny a bielą się nie przejmuję, ponieważ mało jest tego koloru w filmach i grach, co do gier (PS3) to nie widzę żadnej różnicy między moim poprzednim lcd samsunga 42", a tym ledem 46". Faktycznie, że na kanałach tv widziałem delikatną różnicę w "żywości" kolorów, tak teraz niezauważalne. Przez kogo zrobiona matryca nie wiem, jak są gdzieś jakieś nr. to piszcie gdzie to sprawdzę.
Teraz moja prośba jak macie dropboxa to piszcie może dodadzą do apps
dropbox.com/votebox ->all ideas i wpiszcie "samsung" i w tym: Dropbox app for Samsung TV (Samsung Smart Hub)
Mam jeszcze pytanie czy po utworzeniu dysku sieciowego (domowego) filmy będę mógł przewijać czy nie, jak ma to miejsce przez allshare?
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Też zastanawiam się nad kupnem tego modelu.
Jednakże rodzice mają model d6750 i widoczny jest u nich
właśnie ten clouding. Odkryłem wtedy czytając różne fora,
że wszystko zależy od zastosowanej matrycy.

Zrobiłem więc to samo dla tego modelu. Okazuje się, że
tym razem jest podobnie. Wygląda na to, że można sobie
pobrać instrukcję z opisem zastosowanych matryc, ponieważ
nie mogę wstawić linka to należy poszukać na google:
elektrotanya UEXXES68XXX

Trzeba odnaleźć na nim tekst:
This file is downloadable free of charge from the site: Get Manual

W punkcie 2.2 są informacje techniczne i tak przykładowo typ panelu dla:
ue40es68* to 40A1AF6E lub 40P1AF6E
ue46es68* to 46P1AF6E
ue55es68* to 55A1AF6E

Litera po rozmiarze matrycy oznacza producenta i tak:
A:Samsung
H:Sharp
P:CMI
R:AUO

Wynika stąd, że w modelu 46cali jest montowana tylko matryca CMI
a w modelu 55cali tylko matryca Samsunga.

Jak to przeczytałem podjechałem do sklepu aby zaczerpnąć wiedzy.
Mieli akurat model 46cali tej serii i zapytałem się jaka jest w nim matryca
i usłyszałem, że mieli był u nich ktoś od Samsunga i mówił, że są w tych
telewizorach montowane matryce Samsunga.

Tak więc co jest prawdą?
Bo jeśli są różne matryce, to wyjaśniałoby to dlaczego w modelu 55cali clouding
może być mało widoczny albo nie być go w cale.
Przestańcie mieszać ludziom w głowach, mając zerowe pojęcie o matrycach. Clouding jest "znakiem firmowym" matryc Samsunga.
D5700-clouding-pva-mva.jpg


Tutaj więcej w tej kwestii: Samsung UE40D5520: Full Review
 

sorokin

New member
Co do clouding to miałem straszne obawy przed kupnem leda, czytałem wszystkie posty i zaryzykowałem, mam go już ponad tydzień i specjalnie wgrywałem zdjęcia jednokolorowe by zaobserwować jak to wygląda, że robicie taką aferę, albo trafiłem dobrą matrycę albo jestem ciemny, ślepy itd. bo żadnych chmur nie zauważyłem, co do czarnego to jest czarny a bielą się nie przejmuję, ponieważ mało jest tego koloru w filmach i grach, co do gier (PS3) to nie widzę żadnej różnicy między moim poprzednim lcd samsunga 42", a tym ledem 46".

Możesz napisać jakie masz warunki w pokoju i na jakich ustawieniach grasz na PS3? Grasz w trybie gra?
 

sm.sylwester

New member
Warunki w pokoju nie za ciekawe, czli vis a vi tv mam okno od wschodu ale jak mam za duże odbicie w tv okna to rolety zasłaniam (czyli prawie zawsze ponieważ lubię jak jest ciemno w pokoju) , nie gram na ustawieniach gra tylko takich jakie mam ustawione do oglądania tv. wieczorem będę w domu to sprawdzę i napisze.
 
Ostatnia edycja:

teges

New member
czy ktos porównywał obraz w modelach 55es6800 a 55es7000? czy warto dołożyć do modelu es7000? (czy może różnica w cenie wynika z dodatkowych bajerów w es 7000?)
 

micmus

Member
Bez reklam
W Samsungu z Cloudingiem to rzeczywiście loteria. W innych firmach jest zdecydowanie lepiej w tym aspekcie. Jednak nie jest prawdą, ze w każdym jest Clouding.

W każdym razie ja kupiłem (po ówczesnych oględzinach kilku tych samych modeli) ES6570 w 46 calach i mam matryce A- Samsung i zero Cloudingu. Jestem bardzo zadowolony.

Inny kolega z forum również zakupił ten model i niestety ma (na szczęście niewielki), ale jednak Clouding.

Wiedziałem na co zwracać uwagę i nie odebrałbym zamówienia online z odbiorem w sklepie gdyby była inna matryca, a przede wszystkim gdyby występował Clouding.

Moim zdaniem seria D - 2011 pod tym względem chyba była najmniej udana, seria ES jest chyba mniej narażona na tą wadę.
 
Ostatnia edycja:

sorokin

New member
Sorokin więc, podś:14, kontr:100, jas:46, ostr:50, kol:50, z/c:50, zaawansowane: kontr:wysoko, tonacja:naj, skóra:-5, rgb:wył, przestrz:eek:ri,

Dzięki. Warunki w pokoju mam dość podobne i sprawę też załatwiam roletą. Jak wrócę do domu przetestuje twoje ustawienia. Jesteś zadowolony z jakości obrazu w grach? Ja przy moich ustawieniach, niestety nie(gry sportowe typu fifa wyglądają koszmarnie) elit; w jakim trybie są twoje ustawienia ; film czy standardowe bo raczej nie dynamiczne?
 
Ostatnia edycja:

siloos

New member
mógłby ktoś napisać czy jest możliwość korzystania jednocześnie z myszki i klawiatury ? Czy tylko można wybrać jedną opcje ? Oraz jakie na pewno działają.
 

sasukepl

New member
Mi dziala myszka i klawiatura za 10zl mint'a. Teraz kupilem klawiature z touchpadem. Tez nie markowa jakas chinska.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

13FoCuS13

New member
Nie wiecie co sie porobilo na stronie Samsunga w dziale wsparcie dla ES6800??
Zakładkę Firmware wykasowano? jakis nowy soft sie szykuje? czy moze cos jeszcze innego?
 

sme

New member
Cześć,

czy udało Wam się podpiąć z dysk zewnętrzny z systemem plików NTFS? Mój TV nie widzi wtedy katalogów. Na Fat32 znowu nie wchodzą pliki większe niż 4GB.

Pozdr.
Sme
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Na moim UE55ES6800 nie ma problemu.
Być może podłączyłeś nie do tego portu USB co należy? Jeśli tak to TV nie będzie w ogóle widział dysku bez względu na system plików.
Jeden z portów powinien być oznaczony 1A. Tylko do niego możesz podłączyć dysk twardy. Do pozostałych (oznaczonych chyba 0,5A) możesz podłączyć pamięć flash.

Pozdrawiam
Jacek
 

teges

New member
Ponawiam pytanko, czy ktoś porównywał jakość wyświetlanego obrazu na es6800 do es7000? Zastanawiam się, czy różnica w cenie wynika tylko z dodatkowych opcji es7000 czy też, faktycznie gra on lepiej od es6800?
 

sme

New member
Podłączyłem do 1A.
Przy czym formatowałem do NTFS na MACu. Pewnie to poszło na NTFS-3G. Zaraz to zrobie jeszcze pod winda na NTFS.

DYSK to WD My Passport.

Dzięki za odpowiedzi.
Sme

Ok poszło. 8gb plik bez problemu chodzi też na TV.
 
Ostatnia edycja:

jakenda

New member
czekamy i czekamy na ten test ES 6800 . A tu ani KIKI ani zaprzyjaźnione wiewiorki nic nie donoszą na jego temat. Może KIKI jest wstrząśniety wynikami tego testu :)) Tylo czy jest tak dobrze czy aż tak źle :)
 
Do góry