Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

jotes56

New member
Mam pytanko i proszę o info czy można zainstalować dodatek Silverlight na tv Samsung ue55es6800. Chodzi o to żeby móc oglądać transmisję sportowe na kanale tvp sport
 

YUREK1st

New member
Zauważyłem, że zdarza się mojemu TV co jakiś czas lekka poświata całego ekranu. Zdarza się to chyba głównie nocą podczas gdy jest wyłączony (w dzień nawet jeśli się zdarza to jest niezauważalne) , dioda stanby świeci, aktualizacje automatyczne wyłączone, dostęp do internetu wyłączony, żadnego obrazu w tle niema no i trwa ten stan po kilka godzin. Czy zaobserwował ktoś u siebie taki objaw lub ma pomysł co jest powodem takiego zachowania sprzętu?
 

tdx

New member
Bez reklam
Masz wlaczone anynet albo cos po zlaczu scart?

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

mare37

Banned
Witam ponownie :)

Słuchajcie co jest z tymi softami? Chciałem zaktualizowac tv, bo mi obraz miga na nagraniach z kamer. Miałbyć jakiś soft 1042 o czym wcześniej było pisane a tu wisi znów jakiś 1036 co to robią ci spece?
 

DonAndress

New member
Zauważyłem, że zdarza się mojemu TV co jakiś czas lekka poświata całego ekranu.

Czy zaobserwował ktoś u siebie taki objaw lub ma pomysł co jest powodem takiego zachowania sprzętu?

Wiem, że u mnie cos takiego jest, ale niestety nie ja to widziałem, tylko inni domownicy. Ja mimo, że bardzo chciałem to się nie doczekałem. Z opowieści to raczej nie poświata tylko się podświetlenie matrycy włącza na jakiś czas. W związku z tym, że ja tego nie widziałem na własne oczy, to nic więcej nie mogę powiedzieć, ani też podpowiedzieć rozwiązania...


--
TapaTalked from my i9100
 

YUREK1st

New member
Pisałem, że zdarza się to co jakiś czas nie za często i w zasadzie w niczym chyba nie przeszkadza (poza poborem prądu, chyba że system coś robi a nie powinien) a takie wyłączanie listwy na noc to i tak nie znajduje przyczyny. Chciałem już na różne sposoby wywołać ten stan ale bez powodzenia.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Pytanie do TDXa w moim 6800 przewaga koloru fioletowego odcienie czerni fioletowe i. td.Jakis pomysl .Pozdro
 
Ostatnia edycja:

roger77

New member
Dlaczego tv nie puszcza po HDMI dźwięku.?tzn chciałbym uzyskać dźwięk przez amplituner z tv nie po optyku jak mam ale przez HDMI. I dlaczego tak kombinuje. ? Bo chce dźwięk dekodera puścić i na ampli i na tv a dekoder nie wypuści DD bez wykrycia ampli. Trochę może to skomplikowanie napisałem ale jak by co postaram sie wytłumaczyć.
 

bigtoy

Member
Dlaczego tv nie puszcza po HDMI dźwięku.?tzn chciałbym uzyskać dźwięk przez amplituner z tv nie po optyku jak mam ale przez HDMI


niby jakim cudem chcesz mieć dźwięk po HDMI z TV ? jak TV ma wyście audio po optyku lub analogu
poprawne połączenie to z dekodera po HDMI do amplitunera a z amplitunera do TV jeżeli oczywiście masz amplituner z HDMI. a żeby mieć dźwięk tu i tu musisz mieć amplituner z HDMI pass through.
Możliwe jest jeszcze połączanie dekoder po HDMI do TV i z TV po optyku do amplitunera ale wtedy TV nie przepuszcza DD tylko PCM w każdym bądź razie tak jest u mnie (dekoder N)
 

roger77

New member
Chciałem uniknąc takiej sytuacji żeby oglądać tv i mieć dźwięk trzeba mieć włączony ampli (szczegulnie żona tego nie lubi),
U mnie też tak jest że tv przepuszcze dźwięk tylko PCM i nie ma jak tego "oszukać".
Żeby jeszcz dekoder miał 2 wyjścia HDMI coś by się może dało zrobić.
Po ARC, HDMI pass through jedyne wyjście z tej sytuacji, tylko pisze w instrukcji że zwiększa się pobór prądu w stosunku do zwykłego STAND BY ale o ile to już nie piszą (we wcześniejszych modelach onkyo to było ok 20W).
Ja mam onkyo 626.

TV ma wyście audio po optyku lub analogu- dlaczego nie po HDMI :(
 
Do góry