Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Jawor86

New member
Witam,

Mam pytanie odnośnie połączenia TV oraz 2 notebooków z routerem netia spot. Wchodzę w parametry połączenia w ustawieniach routera, prędkość połączenia z notebookami to około 65 mb, a z TV Samsunga około 13 mb, można to jakoś zwiększyć?
 

arokis49

New member
Witam może ktoś wie dla czego na moim es6800 w menu opcja KANAŁ nie mogę wejść,wyświetla się napis "ta opcja nie jest dostępna" tak samo jest w opcji SYSTEM-ustawienia nie podświetla tej opcji i też jest niedostępna.Chciałem go zresetować ale ta opcja też jest nie dostępna.Proszę o pomoc jak to ustawić żeby działało.Za pomoc z góry dziękuje
 

jotes56

New member
Proszę o info czy normą jest że aplikacja Picasa nie wyświetla filmów nagranych aparatem fotograficznym. Format pliku filmowego to MOV.
 

sajmonp

New member
witam
mocno zastanawiam się nad zakupem ue40es6800
mam jednak kilka pytań ,na które nie znalazłem odpowiedzi, a na które posiadacze owego sprzętu będą mogli odpowiedzieć:
- jak sprawuje się web browser z dużym obciążeniem flash?
(testowałem stronę pbskids z grami flash dla dziecka na lg oraz ww 6800 - lg było zdecydowanie szybsze, lecz nie wiem jaki był dostarczany sygnał - oba w tym samym mediamarkecie)
- czy działa bez problemu bezprzewodowa klawiatura imysz
(gdzieś spotkałem opinie, że w niektórych aplikacjach nie działa jedną bądź drugie)
- do tv podpięte będzie dvd (bajki) a przyszłościowo xbox z kinektem - jak sie sprawuje tv z takimi urządzeniami (skalowanie dvd, lagi w grach)?
- sygnał tv do najpewniej na początek pokojowa antena dvb-t (dodatkowe utrudnienie to parter z horyzontem zasłoniętym przez inne bloki). czy wbudowany dekoder ogarnie taki sygnał, czy czeka mnie prowadzenie instalacji? (teoretycznie ma się pojawić zbiorcza antena tv na bloku)
- jak sprawuje się dlna? w tej chwili mam router z wifi tp linka jakiś stary i pliki chciałbym udostępniać z pc. zadziała? w "nowej perspektywie finansowej" chciałbym wymienić router na lepszy (porty gb i n) z dyskiem pod usb pytanie, czy taki dysk usb wydoli do filmów hd i 3d, czy potrzebuję serwer nas?
- w związku z powyższym (transfery) pytanie dodatkowe: w jakim standardzie wifi pracuje tv? pociągnie bezprzewodowo ww materiał z odległości 2m?
- jak przedstawia się sprawa oglądania pod kątem (ok 30-40st od 'osi' tv i lekko od dołu)?nie traci na jakości? jak działa 3d oglądane pod kątem?

z góry dziękuję za wszelką pomoc. przepraszam za taki nawał pytań, ale czytam o różnych tv od kilku tygodni i już tracę orientację, a trafiła się promocja na powystawowe sztuki i po prostu trzeba się decydować...
pozdrawiam
 

kalibos

New member
Informuję, że mogą występować problemy z odtwarzaniem filmów poprzez
przeglądarkę internetową, ponieważ nasza przeglądarka obsługuję flash
player do wersji 10.1 włącznie, jeżeli dana strona wymaga wersje
odtwarzacza flash player 10.2 lub nowszą dany materiał nie będzie
obsługiwany lub mogą z nim występować problemy(np. w postaci komunikatu
o braku pamięci). Taką odpowiedź dostałem od samsunga na temat problemu z odtwarzaniem filmów na przeglądarce.
 

jarekw79

New member
Witam od niedawna zakupiłem telewizor Samsung 40 es6800 i mam problem bo nie moge podłaczyc komputera do tv bo telewizor nie widzi zaznaczam ze zmieniałem na rózne ustawienia w kompie na karcie graficznej i zadnego rezultatu robiłem tez powielanie ekranów i nic Karta graficzna ati radeon HD 4550 Miał ktoś tez taki problem? a moze trzeba cos w ustawieniach telewizorach pozmnieniac?
 

krzylosiak

New member
Wszystko kolego będzie Ci działać przez wifi jak należy.... ten tv to niesamowity kombajn multimedialny. Xbox po ustawieniu trybu gry śmiga dobrze. Najgorzej sytuacja wygląda z kątami oglądania, niestety czerń zamienia się wtedy w zgniłą zieleń. No i mniejszy lub więksxy clouding, ale to się da opanować. Większość myszy i klawiatur zapewne zadziała, ja posiadam mysz bluetooth i śmiga aż miło

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

jarekw79

New member
Wszystko kolego będzie Ci działać przez wifi jak należy.... ten tv to niesamowity kombajn multimedialny. Xbox po ustawieniu trybu gry śmiga dobrze. Najgorzej sytuacja wygląda z kątami oglądania, niestety czerń zamienia się wtedy w zgniłą zieleń. No i mniejszy lub więksxy clouding, ale to się da opanować. Większość myszy i klawiatur zapewne zadziała, ja posiadam mysz bluetooth i śmiga aż miło

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Tak ale Ja mam komputer stacjonarny i nie posiada on WI-Fi
 

sasukepl

New member
Witam od niedawna zakupiłem telewizor Samsung 40 es6800 i mam problem bo nie moge podłaczyc komputera do tv bo telewizor nie widzi zaznaczam ze zmieniałem na rózne ustawienia w kompie na karcie graficznej i zadnego rezultatu robiłem tez powielanie ekranów i nic Karta graficzna ati radeon HD 4550 Miał ktoś tez taki problem? a moze trzeba cos w ustawieniach telewizorach pozmnieniac?

przez co go podlanczasz? hdmi, przejsciowki

i9000
 
Ostatnia edycja:

LPS86

New member
Problem z TV

Witam. Mam problem z moim es6800. Po ostatniej naprawie (wymiana matrycy) wszystko było w końcu ok. Trzeciego dnia pojawiły się jakieś jasne plamki (podświetlenia?!) po lewej (dwie) i prawej (jedna) stronie matrycy bardziej u góry. Są one widoczne najbardziej na jasnych kolorach, a nie jak słynny clouding na ciemnych. Nie mam pojęcia co to jest. Czy miał ktoś coś podobnego? Czy da się to jakoś naprawić? Co powinienem zrobić? Znowu zgłaszać do naprawy? Mam go od października 2012 i był już 2 razy naprawiany...nie do wiary.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Witam. Mam problem z moim es6800. Po ostatniej naprawie (wymiana matrycy) wszystko było w końcu ok. Trzeciego dnia pojawiły się jakieś jasne plamki (podświetlenia?!) po lewej (dwie) i prawej (jedna) stronie matrycy bardziej u góry. Są one widoczne najbardziej na jasnych kolorach, a nie jak słynny clouding na ciemnych. Nie mam pojęcia co to jest. Czy miał ktoś coś podobnego? Czy da się to jakoś naprawić? Co powinienem zrobić? Znowu zgłaszać do naprawy? Mam go od października 2012 i był już 2 razy naprawiany...nie do wiary.
Ja miałem takie plamki w rogach , serwis wymienił matryce na nowa .Pozdro
 

mazik87

New member
Witam
Mam pewien problem, nie wiem czy to jest problem z ustawieniami czy z samym TV
Telewizor kupiony tydzien temu, wszystko ok procz opcji 3d.
Myslalem ze jest to problem zwiazany ze slabym sygnalem nadawanego programu lub cos w tym stylu..
Ale dzis sciagnalem film w 3d fullhd 10gb i problem tez wystepuje.
Przy kliknieciu na konwersje 3d obraz w gornej czesci zaczyna denerwujaco mrygac..
Nie zawsze to wystepuje, ale praktycznie od zakupu widze to za kazdym razem jak klikam przycisk 3d na pilocie.
Prosze o pomoc.
Filmik yt
youtube.com/watch?v=dq3t7fmEubI
 
Do góry