seria C i PC Share - bezprzewodowo

__waldek__

New member
Witam,
ponieważ używam w domu bezprzewodowej instalacji pozwalajacej na dostęp do internetu (router wifi linksys wrtg54g, aktualnie w netia), zakupiwszy TV Samsung 40C650 postanowiłem skorzystać z:

1: dostępu do Internrtu;
2: PC share (DLNA).

również bezprzewodowo
. Nabyłem więc router wifi AC TP-Link z funkcją lienta AP.
Skonfigurowałem - dostęp do internetu działa OK! (tu dodam, że recorder n-ki również łączy się z Internetem bezproblemowo!).
Jednak PC share nie widzi TV!
TV widzi router-a! nadrzędnego (jako klient AP widzi router-a wifi), ale tu sie kończy współpraca urządzeń ;-(
Jakieś sugestie? Doświadczenia?
TIA i pzd -
waldek
 

ChrisB

New member
Sprawdź czy TV jest w tej samej sieci co PC (IP i maski). W PC share trzeba też ustawić TV jako zaufane urządzenie (szukaj w menu programu). Ogólnie to ten program Samsunga jest kiepski - dodawanie większej ilości zasobów trwa wieki i przy tej operacji najczęściej się wywala. Polecam Wild Media Server - działa stabilnie i ma o wiele większe możliwości. Jest niestety płatny (40USD za licencje na 1 urządzenie, trial 15 dni). Na forum programu w dziale "Territory of free licenses" masz tłumaczenie na nasz język (którego jestem skromnym autorem ;) ).
 
Ostatnia edycja:

Ziolo87

New member
Mam ten sam router oraz internet w UPC. Z modemu poprowadziłem kabel do routera, a z routera do TV. Korzystam z internetu bezprzewodowego na laptopie. Po zainstalowaniu PC Share Manager (którego nie trzeba w ogóle używać o czym za chwilę) oraz zainstalowaniu sterowników na komputerze (Urządzenia i drukarki --> Ikonka TV na liście --> PPM: "Zainstaluj" TV widzi wszystkie moje pliki z biblioteki. Wystarczy, że na PC wrzucę np. do folderu Obrazy jakiś folder z obrazami i TV je wyświetla. Można również na pliku PPM --> Wyślij do --> TV i potwierdzamy na TV odbiór pliku... Na PC mam Windows 7.
Tak to zrobiłem u mnie :bober:
 

__waldek__

New member
Sprawdź czy TV jest w tej samej sieci co PC (IP i maski).

Witaj,
w tej samej sieci [192.168.1.x 255.255.255.0] są komputery i router wifi w funkcji klienta AP, do którego to routera podłączony kablem jest TV.
Ta konfiguracja pozwala na bezproblemowy dostęp do Internetu z TV i n-boxa.
Jednak na liście urządzeń Share Managr-a nie ma TV.
TV widzi router główny jako nieznane urządzenie 0 z IP 192.168.0.1,
oraz n-boxa jako nieznane urządzenie 1 z IP ze swojej klasy [172.16.0.102].
Przypuszczam, że .101 ma TV, ale tu działa DHCP.
Tak więc problem raczej po stronie programu ;-(
Pzd -
waldek
 
Do góry