seria BRAVIA V4500 z tunerem HD

amadeo

New member
kutpio napisał:
...
Seria V nie jest chyba serią najlepszą, wydaje mi się, że seria D jest lepsza?
Seria V4500 na pewno nie jest najlepszą ale być może serie w4000/E4000/V4500 posiadają wspólne chassis i wspólne właściwości np. silnik Bravia2. Z różnych testów W4000 wynika, że nawet bez bez 100Hz odtwarzanie ruchu jest dobre. WCG-CCFL niekoniecznie musi być przewagą podobnie jak panel 10-bitowy. Natomiast, sądząc po takim samym kontraście, seria V4500 będzie miała takie same (ale nie full HD) nowe matryce S-PVA o kontraście statycznym 3000:1. Wyjątkiem jest KDL37V4500, posiada niższy kontrast dyn. 22000:1. Wynika to, jak myślę, z prostego powodu - nie są produkowane matryce S-PVA w takim rozmiarze. Jeżeli 33000 odpowiada 3000 to 22000 daje nam kontrast statyczny 2000:1. Możliwe, że chińczycy CMO (S-MVA) lub AUO (AMVA) są już w stanie dostarczyć takie matryce.

Amadeo
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Czy ktoś wie od kiedy rusza sprzedaż serii V4500 , bo chce się załapać na 5 lat gwarki a na skapcu widze że jest coraz więcej ofert sklepów - chyba jednak nie ma maja jeszce na magazynach bo w dwóch było napisane dostepność w czerwcu.
 

Lucky_66

New member
kutpio napisał:
1. Nie zapominajmy o różnicy w podświetlaniu ekranu D3000 - WCG-CCFL, a V4500-CCFL.
2. Brak 100 Hz w "V"
Myślę, że dopiero testy i porównania tych dwóch TV dają odpowiedź, która pewnie nurtuje wielu, który lepszy?

Czy brak 100Hz w "V" oraz (nie wiem czy seria "V" posiada 10-bitowy panel LCD) - czy te różnice sa bardzo zauważalne???
 

amadeo

New member
Seria V4500 nie posiada panelu 10-bitowego. Widziałem tylko jeden test (francuski) tej serii. Dostał taką samą ocenę (dobrą) za odtwarzanie ruchu jak i niektóre modele 100Hz - co ciekawe TX-32LZD85 otrzymał tu niższą notę. Może za brak możliwości wył. 100Hz i artefakty? To tylko moje domysły.

Amadeo
 

kutpio

New member
Czyli można powiedzieć, że.....

Po przeczytaniu wielu opini o TV różnych marek można powiedzieć, że jest to dobry telewizor (Sony V4500).
Może nie ma najlepszych wszystkich parametrów, tak gorączkowo opisywanych na forum (np. smużenie, kąty, czerń, kolory), ale biorąc pod uwagę "całokształt" wypada bardzo dobrze, na tyle dobrze, że warto go kupić.

Podobnie pewnie jest z jego rówieśnikiem - 32W4000. Myślę, że nie zauważy się różnicy pomiędzy tymi dwoma modelami.
Posunę się nawet dalej mówiąc, że 32D3000 mógłby z nimi bez problemu "konkurować".

Także reasumując wybór powyższych modeli (starszego D3000 oraz V4500 i W4000) gwarantuje bardzo dobrą jakość, cena zresztą też pewnie będzie podobna, oczywiście nie licząc modelu już wychodzącego (D3000 - tańszego) choć wcale nie gorszego.

Czy się ze mną zgadzacie?
 

Lucky_66

New member
32d3000 czy 32v4500

kutpio napisał:
Po przeczytaniu wielu opini o TV różnych marek można powiedzieć, że jest to dobry telewizor (Sony V4500).
Może nie ma najlepszych wszystkich parametrów, tak gorączkowo opisywanych na forum (np. smużenie, kąty, czerń, kolory), ale biorąc pod uwagę "całokształt" wypada bardzo dobrze, na tyle dobrze, że warto go kupić.

Podobnie pewnie jest z jego rówieśnikiem - 32W4000. Myślę, że nie zauważy się różnicy pomiędzy tymi dwoma modelami.
Posunę się nawet dalej mówiąc, że 32D3000 mógłby z nimi bez problemu "konkurować".

Także reasumując wybór powyższych modeli (starszego D3000 oraz V4500 i W4000) gwarantuje bardzo dobrą jakość, cena zresztą też pewnie będzie podobna, oczywiście nie licząc modelu już wychodzącego (D3000 - tańszego) choć wcale nie gorszego.

Czy się ze mną zgadzacie?


"Nagrzałęm' sie na d3000 z 32' i teraz mam problem v4500 czy d3000????
 

wlserwis

New member
To nowe cudo ma dodane duperele w stylu przegladanie jpgów z USB itp. Ciekawe, ile czasu startuje system? Może to jakiś linux i już ze 20 sekund?.. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Wyczytałem gdzieś, że ma coś w rodzaju dwóch trybów standby - "normalny" i pełne uśpienie (do którego przejście wymaga wykonania przez tv "pewnych czynności przygotowujących - czyżby "zamknięcie systemu"? ;) )

Aha, podają, że obniżyli pobór mocy, ale to tylko w trybie Standard - średnie podświetlenie, więc tak naprawdę wcale nie obniżyli, wydaje się nawet, że ten pobór mógł wzrosnąć...

Poza tym to... brzydkie toto jest. Widzieliście ten wysoki połysk i do tego to koszmarne lusterko pod ekranem? To żeby sobie fryzurkę poprawić??? :D
 

kutpio

New member
A jednak....

Dzis bylem w sklepie i juz prawie kupilem TV, oczywiscie byłem zdecydowany na 32W4000 lub 32V4500. Niestety był tylko 32W4000 ale był również 32D3000.
Porównałem dla spokoju oba TV (32D3000 oraz 32W4000) na tych samych sygnałach:
1. DVD,
2. sygnał SD z ich wewnetrznego połaczenia - Discovery,

i co wyszło, może to subiektywne odczucie ale wydaje mi się, że D3000 był lepszy. Stwierdziłem, że muszę się z tym przespać, poprostu wynik mnie zaskoczył, ja tu chiałem się upewnić, że dobrze robię a tu, nic z tego - następny dylemat.

A co Wy na to, czy ktoś również doszedł do tego co ja? Bo ja nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Dlaczego nowszy model wcale lepszy nie był (Może 10 bitowa matryca, może 100 Hz) no właśnie może.
Co Wy na to?
 

misiuwar

New member
Kdl-26v4500

Kupiłem wczoraj za 2450 w Avansie, podłączyłem uruchomiłem, zaprogramowałem i zobaczyłem na cyfrze+ i z kabla jestem więcej niż zadowolony. Wcześniej chciałem kupić Sharpa seria 44 ale zmieniłem zdanie. SONY ma wszystko to czego potrzebuję, muszę tylko zobaczyć jak działa w połączeniu z komputerem na na kablu HDMI tylko muszę gdzieś pożyczyć.
Podłączony komputer na DSUB działa dobrze ale nie jest to HDMI.Cena jest większa o 500 w porównaniu z SHARP
ale przecież telewizor kupuje się raz na 10 lat no i gwarancja jest dłuższa
 

mumu

New member
wlserwis napisał:
Wyczytałem gdzieś, że ma coś w rodzaju dwóch trybów standby - "normalny" i pełne uśpienie (do którego przejście wymaga wykonania przez tv "pewnych czynności przygotowujących - czyżby "zamknięcie systemu"? ;) )
to chyba nie umiesz czytac.

wlserwis napisał:
Poza tym to... brzydkie toto jest. Widzieliście ten wysoki połysk i do tego to koszmarne lusterko pod ekranem? To żeby sobie fryzurkę poprawić??? :D
pewnie przegladales sie i ujrzales swoje odbicie :p.
 

amadeo

New member
Mumu,

Nowe Sony mają dwa tryby Standby. Jeden "szybszy" kosztem większego poboru energii i drugi "wolniejszy" tzn. TV budzi się wolniej i jak podaje ortax360 pewne ustawienia nie są zapamiętywane ale pobór mocy jest mniejszy od 0.2W.

Amadeo
 

mumu

New member
amadeo napisał:
Mumu,

Nowe Sony mają dwa tryby Standby. Jeden "szybszy" kosztem większego poboru energii i drugi "wolniejszy" tzn. TV budzi się wolniej i jak podaje ortax360 pewne ustawienia nie są zapamiętywane ale pobór mocy jest mniejszy od 0.2W.

Amadeo
ja wiem o tym, ale to ze nie do konca to dziala jak powinno to prawdopodobnie wina oprogramowania.
 

jerry07

New member
Kolego , chyba sie mylisz , bo KDL46W4000 ma MPEG4

KDL46 W4000 ma mpeg4 AVC.
Odbieram na nim Polsat sport extra HD z naziemnego nadajnika na pokojowej antenie DVB-T. REWELACJA. Brak 100 Hz w tym przypadku jest niezauważalny.


mirsiek napisał:
................................................................................
No kolego, zależy co kto stawia na pierwszym planie. O ile się nie mylę, to "D" ma 100 Hz, ale seria "V" i "E" (jeśli się komuś podoba?) ma coś czego żaden inny TV tej wielkości obecnie na rynku polskim nie ma - MPEG-4 AVC HD.
 

jerry07

New member
Kolego KIKI , ładna reklama serii V4500 , ale zauważ też , że

np. KDL46W4000 posiada też system Bravia Engine 2 no i najważniejsze Tuner DVB-C i DVB-T z możliwością odbioru MPEG4 .
Polsat Sport Extra HD ( Euro 2008) z naziemnego nadajnika cyfrowego wygląda tak rewelacyjnie jak wszystkie firmowe prezentacje z Blue Ray.
Jak się raz to zobaczy , to już inne telewizje jakościowo się nie podobają.
W tej technice Polsat bije na głowę TVN (n-kę).
Moge tak stwierdzic , bo porównuję to i to. Brak 100Hz w tym przypadku , jest praktycznie niezauważalny.


kiki napisał:
Wspaniały wygląd, świetny obraz: nowa, stylowa seria BRAVIA V4500 z tunerem HD​



Nowoczesny tuner telewizji naziemnej gotowy do odbioru sygnału HDą (MPEG4)
Tryb obrazu – wyświetlanie fotografii w rozdzielczości HD
Innowacyjna stylistyka inspirowana nową koncepcją wzorniczą Draw the LINE
Technologia BRAVIA ENGINE 2 – wiernie odwzorowane szczegóły i kolorystyka obrazu

Telewizory BRAVIA z serii V4500 łączą pierwszorzędny obraz z funkcjonalnością. Gwarantują najwyższy poziom rozrywki przy wyświetlaniu filmów z płyt Blu-ray Disc™, grach na PLAYSTATION®3 czy oglądaniu programów HD.
Seria V4500 należy do nowej linii wzorniczej Sony Draw the Line. Koncepcja ta wyróżnia się stonowaną, oszczędną formą zewnętrzną, dzięki czemu nic nie odrywa widza od obrazu na ekranie.
Linię tworzą modele z ekranami o przekątnej 26, 32 i 37 cali. Dla większej wygody wyboru miejsca odtwarzania, wszystkie są wyposażone w obrotową podstawę.

Wszystkie odbiorniki V4500 posiadają nowoczesny tuner telewizji naziemnej MPEG-4 AVC HD. Umożliwia on odbiór sygnałów analogowych, cyfrowych oraz HDTV.
Świetna jakość obrazu HD jest zasługą technologii BRAVIA ENGINE2 najnowszej generacji, nadającej obrazom niezrównane bogactwo i głębię. Panel LCD o rozdzielczości 1360 × 768 wyróżnia się wyjątkowo dużym współczynnikiem kontrastu dynamicznego (33 000:1 w modelach z ekranem 26" i 32"), co przekłada się na głęboką, kinową czerń bez utraty szczegółów. Technologia 24p True Cinema umożliwia wyświetlanie filmów z płyt Blu-ray Disc™ w tempie 24 klatek na sekundę - dokładnie tak, jak zarejestrowała go kamera filmowa. Dzięki temu obraz i dźwięk będą zgodne z zamierzeniem reżysera.
Kiedy odbiornik nie jest wykorzystywany do oglądania programów czy filmów, można go przeobrazić w dzieło sztuki. Użytkownik ma do dyspozycji sześć fabrycznie zaprogramowanych obrazów, od van Gogha˛ do pop-artu. Można także prezentować własne fotografie. Wystarczy podłączyć dowolną, współpracującą pamięć USB. W opisywanym trybie zmniejsza się jasność ekranu, który przypomina dzięki temu odbitkę fotograficzną lub obraz. W porównaniu z oglądaniem telewizji, pobór mocy może się zmniejszyć o 35%ł.
Przeglądanie programów różnych stacji telewizyjnych, wybieranie wejść, włączanie trybu obrazu i inne czynności wykonuje się niemal intuicyjnie, dzięki ekranowemu menu Sony XMB™ (Xross Media Bar™).
Technologia BRAVIA Sync umożliwia sterowanie całym kinem domowym przy użyciu pilota od telewizora. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, a wszystkie urządzenia włączą się i będą gotowe do odtwarzania – bez żonglowania pilotami, wybierania wejść i regulowania poziomu głośności. Technologia ta umożliwia także użycie pilota od telewizora do obsługi podłączonej kamery Handycam® zgodnej z BRAVIA Sync.
Podłączanie innych urządzeń – konsoli PlayStation®3, odtwarzaczy Blu-ray Disc™ i kamer HD Handycam® umożliwiają trzy gniazda HDMI.
„Starannie dopracowana pod względem estetyki, łatwa w użyciu seria BRAVIA V4500 oferuje nową jakość domowej rozrywki w trakcie oglądania telewizji i filmów”, komentuje Hiroshi Sakamoto, wiceprezes ds. marketingu w Sony Europe. „Teraz, dzięki wprowadzeniu tunera HD, jest jeszcze więcej możliwości oglądania obrazu o najwyższej jakości, która zapiera dech.”
ą W strefach dostępności sygnałów zgodnych z DVB-T / DVB-C
˛ Łan pszenicy z cyprysami, 1889, Vincent van Gogh / National Gallery, Londyn / The Bridgeman Art Library
ł W trybie „Vivid”

Seria BRAVIA V4500: najważniejsze cechy

Wielkość ekranu​


26 cali​


32 cale​


37 cali​


Tryb obrazu​


Tak​


Tak​


Tak​


BRAVIA™ ENGINE 2​


Tak​


Tak​


Tak​


Rozdzielczość​


1366 × 768​


1366 × 768​


1366 × 768​


BRAVIA™ Sync​


Tak​


Tak​


Tak​


XMB™ (Xross Media Bar™)​


Tak​


Tak​


Tak​


24p True Cinema™​


Tak​


Tak​


Tak​


Przeglądarka fotografii USB​


Tak​


Tak​


Tak​


Tryb Theatre Mode​


Tak​


Tak​


Tak​


Kąt widzenia 178°​


Tak​


Tak​


Tak​


Zintegrowany tuner HD MPEG-4 AVCą​


Tak​


Tak​


Tak​


Wbudowany tuner telewizji cyfrowej​


Tak​


Tak​


Tak​


3 wejścia HDMI™​


Tak​


Tak​


Tak​


2 gniazda SCART​


Tak​


Tak​


Tak​


Wejście komputerowe HD15​


Tak​


Tak​


Tak​


Obrotowa podstawa​


Tak​


Tak​


Tak​



Telewizory będą dostępne od czerwca, w orientacyjnych cenach:
KDL-26V4500 ok. 3 000 zł
KDL-32V4500 ok. 3 600 zł
KDL-37V4500 ok. 4 800 zł

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Informacja o środowisku naturalnym
Mając na względzie tak zwaną odpowiedzialność środowiskową, firma Sony systematycznie analizuje i adaptuje swoje procesy produkcyjne
 

mirsiek

New member
Odbieram na nim Polsat sport extra HD z naziemnego nadajnika na pokojowej antenie DVB-T. REWELACJA. Brak 100 Hz w tym przypadku jest niezauważalny.[/quote]
........................................................................................


Pisząc, że mpeg-4 nie ma zaden LCD-k tej wielkości zauważ, że pisałem o 26V4500 (który już kupiłem). Jeśli mówisz o 40w4000, to nie 26 cali.
Nawiasem mówiąc, kto nadaje Polsat sport extra HD w DVB-T ?
 
Ostatnia edycja:

deskjet

New member
26v4500

W końcu kupiłem telewizorek sony 26v4500. Po długich przemyśleniach i porównywaniach wybrałem właśnie ten model. Szczerze mowiac to jakość obrazu podłączonego z dekorera kablówki rozwaliła mnie. Jest o wiele lepsza niż to co widziałem na wystawie w sklepie co mnie berdzo cieszy.
Naprawde nie widać ze ten tv nie ma ukł 100hz.
Nie moge jeszcze wypróbować tunera mpeg4 bo u mnie nie nadają cyfrowego sygnału, ale w sumie po co mi jak z kablowki mam tak swietny obraz.
Naprwade jestrem miło zaskoczony jakościa obrazu, moge go gorąco polecać każdemu kto dysponuje dobrym sygnałem.
 

sebanr1

New member
Witam,
Znajde coś takiego jak 32v4500 bez tunera dvb-t? Czuję, że nie będzie mi potrzebny albo to nie będzie standard w tym chorym kraju.
Pozdrawiam.
 

tkirmuc

New member
Czy KDL-26V4500 sprawdzi się roli moniora komputerowego? Myślę o połączeniu przyjemnego z pożytecznym, tzn. telewizor z MPEG4 i monitor do pracy. Jakieś doświadczenia?
 
Do góry