Seria A656 37 - 40

MSKONEK

New member
Na początku chciałbym wszystkich powitać jestem tu nowy więc z góry przepraszam jak nie tu wpisałem pytanie oraz za błędy . Czytając na różnych forach opinie odnośnie LCD miałem totalny mętlik w głowie od ok 6 miesięcy jaki ten tv wybrać obecnie posiadam 6 letni 29" CRT firmy sony 50Hz i po zmianie mebli przyszedł czas na zmianie na tv na ścianę. Otóż co do firmy moja żona wybrała "niestety" tv ,stwierdziła że jeżeli ma byc LCD to tylko taki bordowy z reklamy tego piłkarza jak wiecie żona jest ważną częścia domu więc "lepiej nie zadzierać" stąd moje pytanie czy 37 czy 40 cali z serii A656
Moje warunki "
tv na ścianie ok 3,5 - 4m na wprost kanapy
telewizja kablowa vectra z dekoderem "cyfrowym" :) sygnał SD
tylko DVD 90% filmy divx ,żadnych komputerów
w dzień dzieci wieczorem ja i żona
moje pytanie czy ten tv się nadaje na jakieś pare lat i czy nie będzie w domu awantury że źle odbiera itp :chodzi mi o smużenia itp pozdrawiam wszystkich
 

alyjen

New member
Przy tej odległości nie powinno być jakiegoś dramatu że źle działa ;) bo to całkiem niezły telewizor, ale jeżeli żona lubi ładnie wyglądający sprzęt to zapoznaj ją z Toshibą XF (lub ZF jeżeli budżet pozwoli) też jest w wersji innej niż czarna i wygląda obłędnie ;)
Co do wyboru samego LCD to generalnie przesiadka z CRT na płaski ekran jest mniej bolesna jeżeli przesiadasz się na plazmę, która przy wymiarach 40-42" byłaby tańsza i zagrała ładniej od dobrej klasy LCD z tych źródłach o których mówisz.
 

MSKONEK

New member
zgadzam się mi osobiście szarpy też bardziej podchodzą budżet ok 4 tys , ale dla mojej żony wnętrze jest mało istotne a co do plazmy nie wiem czemu choć technologicznie napewno są lepsze niż te z przed 5 lat to jakoś mi nie leżą.
Od x lat mam sprzęt sony za zestaw który kupiłem 6 lat temu tv + kino 5.1 był to wydatek kilka tysięcy i nieobrażając firmy sony uważam że przepłaciłem dużo za napis bo wtedy tańsze firmy oferowały więcej choć osobiście chciłem teraz nabyć 40W4000 ale no cóż siła wyższa. stąd moje pytanie czy walczyć z żoną o inną marke SD i DVD to nie są najnowsze sygnały i jak to się odbije na lcd bo crt odbiera pięknie
 

alyjen

New member
Według mnie to całkiem ok telewizor, jeden z nowszych i mocniejszych w tej chwili, co do różnicy 37 vs 40, no to już Twój wybór, z żoną nie ma co zadzierać ;) u mnie w pokoju 37" jest gigantyczne ale ja mam 2.5m do ekranu a nie 4
 

Wieslav

New member
MSKONEK napisał:
"... czy 37 czy 40 cali ..."
:cool:
Ja miałem podobny dylemat oraz podobne warunki do odbioru. Ponieważ również wyznaję zasadę że nie ma co zadzierać z żoną - to pojechaliśmy do sklepu i pokazałem jakie telewizory ewenyualnie chciałbym kupić. Ponieważ żona stwierdziła, że LG i 37 cali więc wszystko uzgodniliśmy.
Następnego dnia pojechałem dokonać realizacji zakupu i wybrałem 42 cale i przywiozłem tv z kolegą do domu.
Żona w pierwszej chwili przeżyła szok, że taki duży! Ale z upływem czasu ( a w obecnej chwili napewno ) przyznała mi rację, że kupiłem 42 a nie 37 cali. Natomiast co do wyrobów firmy SONY, to spotkałem Pana który całą elektronikę miał z SONY i "po cichu" stwierdził że odradza mi zakup sprzętu tej firmy ponieważ krótko po upływie gwarancji cały sprzęt mu się popsuł a naprawa staje ię nieopłacalna. Więc szuka sprzętu każdej marki byleby to nie było SONY.
:roll:
Ja osobiście wybrałbym większy rozmiar TV LCD.
Myślę, że najlepiej możesz to ocenić jeśli zamówił byś prezentację u KIKI , a możesz wcześniej porozmawiać z nim o cenie i może nie będzie to drożej niż to co masz oferowane u siebie.
 
Ostatnia edycja:

Zoli

New member
pamietaj, ze jest jeszcze plazma Samsunga PS50A656, która wygląda praktycznie identycznie jak LCD LE40A656 (też ma ciemno czerwone wstawki) - a więc Twojej żonie na pewno by przypadła do gustu - a jest tylko ok. tysiąc złotych droższa. Ma 10 cali więcej, a wiadomo, że kanałów HD będzie przybywać, i jak TV kupujesz na ładnych parę lat - to może warto rozważyć.
 

MSKONEK

New member
mieszkam w Radomiu tu cena oscyluje w granicach 6tys za 40A656 to troche drogo pozostaje sklep internetowy .zmieniając temat chciałbym wszytskim podziękować za odpowiedź oraz za to że wszyscy "nowi" nie są na tym forum olewani , Panowie to forum ma dobrych gospodarzy i forumowiczów GRATULACJE !!!!! :krol:

A wracając do tematu do w przyszłym tygodniu składają mi meble i do 2 tygodni zamówimy chyba tv co do wielkości to ustale z żoną i myślę że seria A da rade z moimi wymaganiami .
 

Gizmo1709

New member
Posiadam od okolo miesiaca LE40A656 uwazam ze zakup za udany.
niestety wlasnie postanowilem updateowac firmware i cos poszlo nie tak :(

Kupilem w sklepie internetowym ( kosztowal ok 4000 - nie wiem za ile jest wystawiony teraz i nie chce wiedziec) co Tobie polecam. Sprzet mialem trzy dni po tym jak zlozylem zamowienie
 

MSKONEK

New member
Dzięki Gizmo1709 ale powiedz jeszcze na co zwrócic uwage przy dostawie przez spedytora czy ewentualnie lepiej jechać samemu i odebrać ? nigdy nie wiadomo jak te paczki są traktowane na samochodach dostawczych .:???:
 

Gizmo1709

New member
Odrazu widac czy pudelko jest cale.
Wazne zeby otworzyc przesylke przy dostawcy.
Mnie akurat przy tym nie bylo.
Moja Dziewczyna sprawdzila tylko czy nie ma mechanicznych uszkodzeni
Pewnie mozna podlaczyc, ale wszystkich funkcji nie sprawdzisz odrazu
(gdzies przeczytalem ze komus przywiezli z peknietym panelem LCD i nie uznali mu reklamacji)

Przesylka jest ubezpieczona w oryginalnym opakowaniy i Spedytor wie ze wiezie TV

Zanim sie zdecydujesz na zakup poczytaj opinie o sklepie a zwlaszcza te negatywne

PS
A wpacajac do seri 6 to TV ma dwie wady
1) Strasznie sie kurzy - do zestawu dodali specjalna sciereczke
2) Ekran mocno odbija - w dzien przy ciemnych scenach widze caly pokoj
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsunga 40a656 dostaniesz w dobrej cenie - a transport jeżdzi pod dom z pomocą montażu jeśli trzeba.
 

popiół

New member
Pytanie co do serii A656:

Czy procz wyjscia optycznego audio jest jeszcze zwykłe wyjscie analogowe? (para biało-czerwonych chinchów). Zaznaczam ze chodzi mi o wyjscie audio, nie o wejscie!
 

ProSiaczek

New member
Zamiast czekac na odpowiedź, jest coś takiego jak google. Wpisujesz samsung, wchodzisz na główną ich stronę, wybierasz model i ściągasz instrukcję po polsku a tam masz odpowiedź na zadane pytanie (rozrysowane tylne złącza).
 

skubik

New member
A mam takie pytanie jak podłączyć tuner sat hd + kino domowe, żeby mieć wszędzie dzwięk cyfrowy? Czy konieczne jest przedkładanie kabelka?
Kino do mnie własnie jedzie i się tak zastanawiam.
Na tunerze sat hd jest wyjście optyczne, na kinie jest wejście optyczne, kabel już mam. Ale teraz jak podłączyć kino do tv, żeby np obejrzeć film z dvd?
Obraz leci do tv przez hdmi, a dzięk "zostaje" w kinie domowym i nie trzeba podłaczać go do tv?
 

Jaames

New member
podświetlenie przycisków na obudowie

czy w Samsungu LE40A656 panel dotykowy na obudowie jest podświetlany ? (tak jak np w LE40F86) ?
 
Do góry