seria 5 czy 6

kaliope

New member
Wiem ze technologia 100hz jest super dla obrazu z dobrego sygnalu np z N-ki. Ale ja bede uzywal tylko zwyklej naziemnej anteny...czy jest wiec sens kupwac serie 6? mysle o przekatnej 40 lub 46. 6 metrow do Tv. Czy to prawda ze ze zwyklym sygnalem lepiej sobie poradzi serai 5? obraz bedzie bardzije wyrazisty, dziekuje
 

zibiraze

New member
5 czy 6

Witam
Postaram się podpowiedzieć jako użytkownik 551 i osoba mająca czasami dostęp do 656 (kolega sobie takowego kupił) obydwa w rozmiarze 40''."Testowane" na N,brak sygnału ze zwykłej anteny w obydwu przypadkach.
W moim najnowszy soft 1019 w 656 nie wiem jaki, ale myślę że jakiś starszy.
- Obraz z odległości ok.4 metry na sygnale SD(przerobiony przez pudełko n na 1080) porównywalny, z bliższej odległości 5 traci pojawia się tak jakby ziarno, w zaden sposób nie przeszkadza to w ogladaniu(gdzieś wyczytałem że to podobno wina procesora).HD podobnie
- ULTRA CLEAR PANEL(efekt lustra) w 656 mnie to tam nie przeszkadzało w oglądaniu(ale oglądałem krótko-nie po to się chodzi do znajomych żeby w tv patrzeć),ma przewagę nad CLEAR PANEL 551- obraz zyskuje tak jakby głębię,efekt 3d;).
-Tu trzeba by napisać o czerni,telewizory są ustawione na funkcji film z ewentualnymi poprawkami, każdy niezależnie pod gust właścicieli, taki sam poziom oszczędzania energii.I tu moim zdaniem prowadzi 551,może dlatego że w 656 czerń "świeci" poprzez ten filtr na panelu.Kąty także lepsze w 551, przeciwnik traci kolor czarny na rzecz fioletowego już przy słabych kątach,wczoraj sprawdziłem to także w sklepie akurat ww. modele stały koło siebie ten sam efekt gdy na 551 było jeszcze czarno;) to 656 świecił już na fioletowo,w 5 czerń nie nabiera kolorów tylko traci na "intensywności".
-Telewizja cyfrowa DVB-T- jeśli chcesz oglądać tylko z anteny to Ci się przyda , ewentualnie dokupisz sobie w przszłości kartę przerabiającą sygnał mgeg 4 na mpeg 2 i zawsze jedna skrzynka mniej .
-100 Hz motion plus 656 a movie plus 551 tu nie widzę różnicy, w obu przypadkach bełkot marketingowy którego jeżeli już sie używa to na minimalnych ustawieniach.
Pozdrawiam
 

Scrappy

New member
MI osobiście 100Hz przeszkadza niby napisy czytelniejsze ale jak dla mnie barwy mniej naturalne...seria "6" ma niby większy kontrast od "5" najlepiej przejdz sie do jakiegoś dużego sklepu (MM,Saturn) i zobacz je w akcji.
 

dinar

New member
Może A 330 - 37'' widziałem ich po 1500zł,to 40'' może trochę droższa a TV niczego sobie.Osobiście mam A656 gra ekstra- C+.
 

zibiraze

New member
4-5-6

Jakieś dwa tygodnie temu w jednym RTV EURO AGD w Sosnowcu była akcja promocyjna Samsunga i te tv były wywieszone koło siebie jakaś 7-6-5-4,leciał materiał z br i różnicy nie widziałem a czerń w 4 była tak jakby lepsza od tej w 5,jakbym miał kupować dzisiaj to różnica w cenie - 500 zł dałaby przewagę na rzecz 4.Kupiłem 5 bo myślałem że wykorzystam go jako monitor, w przeciągu 4 miesięcy posłużył do tego celu 2 razy nie licząc filmów oglądanych z kompa(ale taki sam efekt jest z taniego dvd czytajacego divixy),obecnie nie bardzo można wykorzystać te 1080 lini(poza br), nawet na n kanały HD nie zawsze są nadawane w tej rozdzielczości (porażką są filmy na TVN HD).W naszym kraju ta jakość to bajka przyszłości, może za jakieś 3-4 lata jak ruszy naziemna tv cyfrowa coś drgnie, ale wtedy będą dostepne lepsze samsungi ;) za mniejsze pieniądze.
Pozdrawiam
 

peerpht

New member
witam, ja mam do wyboru 2 modele "46 LCD serii 5:
LE46A556P oraz


LE46A557P2FXXU

za cenę tą samą czyli 800funtów, nigdzie nie mogę znaleźć recenzji tych panelików, czy może ktoś z Was jest posiadaczem jednego z nich?

zaznaczam że tv będzie używany głównie jako "PS3" i "CYFROWY POLSAT" odbiornik.. a odległość od ekranu to ok 2,5 do 3m.. jak myślicie to będzie dobry wybór jeden z tych tv?
 
Do góry