SAT + DVB-T na 4 telewizory

fafcin

New member
Witam,
na wstępie napiszę że nie znam się zbytnio na takich instalacjach jak podałem w temacie więc z góry przepraszam jeśli zadam jakieś głupie pytanie.

A teraz do rzeczy. Mam cztery pokoje i w każdym z nich po jednym gnieździe antenowym SAT+TV+R (chyba końcowe, ale nie jestem tego pewien) do każdego gniazda jest poprowadzony jeden kabel antenowy. Na dachu planuję mieć jedną antenę satelitarną i jedną do TV naziemnej.

I teraz pytanie brzmi, jak to wszystko połączyć aby na każdym telewizorze była możliwość oglądania satelity i programów z naziemnej.
W internecie znalazłem taki oto schemat
Antena SAT z konwerterem satelitarnym QUATRO (cztery przewody antenowe) no i oczywiście antena do naziemnej TV (jeden przewód antenowy), anteny łączą się z multiswitchem 5-wejściowym 4-wyjściowym i z multiswitcha idą już przewody antenowe do gniazdek w pokojach (po jednym na pokój)
Czy ten schemat jest odpowiedni w moim przypadku? Tzn. muszę kupić konwerter Quatro z czterema wyjściami i Multiswitch 5-wejściowy 4-wyjściowy który będzie zbierał sygnał z anten i rozsyłał go do telewizorów?

Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie i ewentualnie podanie innego rozwiązania
Pozdrawiam
 

GregL

New member
Tak to wyglada jak napisales. Jesli bedziesz chcial miec w gniezdzie koncowym tez radio FM to musisz sygnal z anteny TV i z anteny FM przepuscic przez zwrotnice i pozniej juz jednym przewodem do multiswitch'a na wejscie naziemne.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrze myślisz - trzeba kupić konwerter qatro ,antenę i multiswich - idealny dla Ciebie będzie Triax ok.200zł - (to jedna z najbardziej renomowanych firm) ma wejście dla anteny naziemnej dzięki temu rozdzielisz sygnał z jednej anteny na cztery gniazda ,dobrze żeby antena miała z 80cm średnicy
 

fafcin

New member
Ok, więc ta kwestia rozwiązana.
A podpowiecie mi jaką antenę i wzmacniacz kupić do cyfrowej naziemnej w moim przypadku? Moje współrzędne to 58stopni 28' N, 18stopni 49' E. Miejscowość Witów powiat sieradzki, województwo łódzkie.
Najbliższy nadajnik (Łódź-Zygry) mam 36 km. od domu resztę około 60 km. (Łódź-Komin EC4 i Kalisz-Mikstat)
Zastanawiam się nad anteną Dipol 44/21-69 plus jakiś słaby wzmacniacz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry