Sat 1 HD - Jakość sygnału

machu

New member
Wczoraj chciałem oglądać finał Ligi Mistrzów na Sat 1 HD, ale niestety jakość sygnału była tak słaba na mojej antenie, że ciągle obraz zacinał i nie dało się oglądać. (Humax HD 1000 pokazywał siłę sygnału około 35%, jakość około 30%-40% , antena 110cm w Krakowie)

Odbieram Sat 1 HD z Astry na 12441.00 V. Na Satkurier.pl znalazłem info, że Sat 1HD, ProSieben in AnixeHD przeszły na 12721.75 H, ale na tej częstotliwości nie mam sygnału.

Jeszcze 2 dwa miesiące temu miałem antenę 85 cm i odbierałem te kanały bez problemu, teraz praktycznie się nie da oglądać - zastanawiam się czy to jest spowodowane zmianą transpondera czy też złą instalacją nowej anteny.

Jak (i z jakiej częstotliwości) u was chodzi Sat 1, ProSieben i Anixe ?
 

mystic

New member
Zapewne masz żle ustawioną antenę. Radzę zakup małego miernika sygnału na Allegro za 30 zł i poprawne ustawienie anteny. Na czaszy 110 cm powinieneś oglądać bez przycięć i pikselozy. Jeśli nie zmieniałeś dodatkowo konwertera na jakiś wadliwy, to problem na 100% tkwi w ustawieniu anteny.
 

Wolfeno

New member
byla jakas zajebista burza i moze dlatego obraz był z zakłóceniami, na polsacie sport też było kiepsko.
 
Do góry