Sanyo PLV-Z1 czy warto na początek

blane27

New member
Witam,

na początku pragnę powitać wszystkich forumowiczów. Chcę zakupić projektor na początek nie chciałbym wydać dużo kasy. Pytanie właśnie do Was użytkowników czy Sanyo PLV-Z1 nadaje się na początek przygody ? Pomieszczenie w jakim bym użytkował projektor to 4x5m pokój, zaciemnie jest gruba roleta na szerokość okna, więc światło w pokoju jest znikome. Prośba o informacje czy taki projektor jest wart uwagi ? może warto zakupić sprzęt z jakimś wejściem Hdmi lub DVI. Prośba o odpowiedź.:niewiem:
 

blane27

New member
Witam,

czy ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na pytania, które zadałem powyżej. Może wskażcie jakieś projektory które mogłyby być dobre na początek. Projektor ma służyć do oglądania filmów, ps3 i wydarzeń sportowych.
 

blane27

New member
Myślę że jeśli używka to raczej rząd do 1000 zł a jeśli to miałby być troszkę lepszy projektor to 1500 zł.
 

P_M_

New member
Lepiej nie pchac sie w takie starocie.
Nie wiem, czy nie poszukalbym czegos xga, czy nawet svga typu modele short trow benqa. Zawsze to nowe i z gwarancja.
Panoramiczne modele hd ready sa niestety drozsze. Najtaniej wypada chyba LG ah215.
 

blane27

New member
Tak w ogóle myślałem o benq W500 ale ciężko go dostać nawet używany, nie wiem jak jego następca W600 też mi się podoba ale to już wykracza poza budżet.
 

P_M_

New member
Wez na raty albo przyoszczedzaj, ale kup nowy z gwarancja. Nowsze projektory sa lepsze, lepiej swieca i maja duzo tansze lampy (takze zywotniejsze). Kupisz jakiegos secondhanda i bedziesz plakal, jak zarowka sie spali. Koszt nowej to blisko ceny uzywanego projektora. Moze sa zamienniki i ktos bawi sie w regenerowanie, ale to nie to samo.
Zbieraj na hd ready i nie truj sobie glowy myslami o uzywanym sprzecie.
Pozdrawiam.
 

P_M_

New member
Jest tego troche. Oprocz benq w600+ (dodana opcja 3D) LG ah215, epson tw450, acer/emachines (nie pamietam numeru). Sa tez projektory panoramiczne do prezentacji, ktore tez moga sie swietnie sprawdzic.
Benq i epson to sprawdzone zabawki i widzialem je w akcji. Pozostalych niestety nie.
Przejrzyj forum i skapca, bo rynek jest dynamiczny i moze niezbyt czesto, ale jednak pojawiaja sie nowe modele. Sprzet renomowanego producenta jednak bedzie niegorszy od poprzednika (starszego modelu).
 

blane27

New member
Czy w Wawie znajdę jakiś dobry sklep by zakupić projektor ?? Znajduje kilka ale nie wiem, do którego się wybrać ?? Może coś polecicie ??
 

P_M_

New member
Raczej obojetne. Gwarancja i tak w serwisie producenta. Na zobaczenie w akcji tez nie licz. Czasem daje sie wypozyczyc (patrz firmy wypozyczajace projektory), ale nie kazdy model i dosc drogo wychodzi.
Szukaj na skapcu tam, gdzie taniej.
 

P_M_

New member
Cena?
Nie jest to projektor fullhd tylko 720p. Jesli sprawdzasz ceny na skapcu, to raczej zmien na inna porownywarke, bo te pajace powstawialy wszedzie zle rozdzielczosci. Zamiast natywnej (prawdziwa rozdzielczosc) wstawiaja najwyzsza wartosc, ktora projektor jest w stanie przeskalowac i wyswietlic.

To nie jest najswiezszy model. Serwis optomy tez nie grzeszy solidnoscia.
Sam projektor podobno swieci ladnie.
 

blane27

New member
Rozumiem, zapytałem o niego bo widziałem go w media markt jak chodził i nawet mi się spodobał ale sprzedawca powiedział, że słabą ma jasność, no nic poszukuje dalej :)
 
Do góry