SamsungPS50B550 - szary zamiast czerni

conrdd

New member
Byłem dzisiaj oglądać w akcji (w sklepie) tytułowego Samsunga - już niemal zdecydowany na jego kupno. Akurat leciała na ścianie Viva przez co wszystkie TV miału u góry i dołu czarne paski - bo viva tak ma że jej logo jest na czarnym pasku. No i dramat: "czarny" pasek Samsunga 550 nie był nie tylko czarny, nie tylko ciemno szary ale po prostu szary! Biły go na głowę okoliczne LCD. W ustawieniach zmieniałem tryby Dynamic, movie itd ale efekt był żaden.

Czy ogólnie Samsungi tej serii tak mają z czernią?
 

osip

New member
W sklepie wyglada to inaczej [swiatlo], jak i w domu.
W domu na pewno bedzie wygladal lepiej, w szczegolnosci wieczorem.
Choc na pewno nie bedziesz mial idealnej czerni, bo troszke tej plazmie brakuje do tego, ale nie powinno byc zle.
 

jgx

New member
Bez reklam
Byłem dzisiaj oglądać w akcji (w sklepie) tytułowego Samsunga - już niemal zdecydowany na jego kupno. Akurat leciała na ścianie Viva przez co wszystkie TV miału u góry i dołu czarne paski - bo viva tak ma że jej logo jest na czarnym pasku. No i dramat: "czarny" pasek Samsunga 550 nie był nie tylko czarny, nie tylko ciemno szary ale po prostu szary! Biły go na głowę okoliczne LCD. W ustawieniach zmieniałem tryby Dynamic, movie itd ale efekt był żaden.

Czy ogólnie Samsungi tej serii tak mają z czernią?
plazmy nie wyświetlają na duzej czarnej powierzchi na czarno tylko na szaro - taki minus tej technologii - w domu bedzie tak samo, nie słuchaj ściemniaczy że sklep to tamto a tamto - czym różni się pomieszczenie w jakimś sklepie od domu??? chyba że odłączyli ci prąd i nie uzywasz zarówek i zamórowałeś okna :-o wiem bo miałem w domu plazme - ale pamiętaj lcd tez ma wady musisz sam zdecydować NA PODSTAWIE BEZPOSREDNICH PORÓWNAŃ
 

jgx

New member
Bez reklam
jesli masz salon o powierzchni 250-300m2 wysoki na 6m , z duzymi jasnymi plaszczyznami oswietlany kilkudziesiecioma neonowkami - to faktycznie niczym.
po pierwsze - nie liczy się powierzchnia sklepu i ilość lamp - sklep może mić 2tyś. mkw. i mnóstwo zarówek i moze mieć obszar gdzie bedzie względnie ciemno liczy się ilośc oswietlenia która pada na ekran a ta w większości bedzie taka jak w jasno oswietlonym pokoju - chyba ze lubisz siedzić w ciemnej norze - ja nie (swiatłe gasze na seans filmowy ale na co dzień lubie mieć jasne ostre światło
po drugie - myslisz że wszystkie sklepy to wielkopowierzchniowe markety?
 

conrdd

New member
Dodam - 2 telewizory dalej stał Samsung 50" Plazma model 850. I tam czarny był. Więc to nie kwestia oświetlenia tylko po prostu modelu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Akurat leciała na ścianie Viva przez co wszystkie TV miału u góry i dołu czarne paski

nie wydaje mi sie aby bylo to specjalnie wyodrebnione i przygotowane pomieszczenie w salonie AV,
nie wiem jak mozna w inny sposob ograniczyc ilosc padajacego swiatla z jarzeniowek na 2 tys.m2 - kotary ? zaluzje ? zainstalowane ekrany odbijajace swiatlo ? widziales takie rozwiazania w jakims markecie ?

u siebie w salonie tez raczej nie korzystasz z zimno-niebieskawego swiatla neonowek ?!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli na jednym TV tego samego producenta w tej samej technologii czern byla , a na drugim nie- to sprawa prosta... albo zle ustawiony (chociaz pisales ,ze bawiles sie ustawieniami) , albo egzemplarz "walniety" (watpliwe aczkolwiek mozliwe) lub poprostu ten model pod tym wzgledem jest cieniutki....
skoro 850 generowala obraz ktory ci odpowiadal a 550 kiepski to po co zawracac sobie nia glowe ?!
 

conrdd

New member
skoro 850 generowala obraz ktory ci odpowiadal a 550 kiepski to po co zawracac sobie nia glowe ?!

Cena. 850 ok. 2000zł droższa.

Wychodzi na to że wezmę chyba Panasonica X10 lub 20 HDReady a FullHD sobie podaruję. Maniakiem czerni nie jestem ale Panasonic choć zbliża się do niej.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
jesli na jednym TV tego samego producenta w tej samej technologii czern byla , a na drugim nie- to sprawa prosta... albo zle ustawiony (chociaz pisales ,ze bawiles sie ustawieniami) , albo egzemplarz "walniety" (watpliwe aczkolwiek mozliwe) lub poprostu ten model pod tym wzgledem jest cieniutki....
skoro 850 generowala obraz ktory ci odpowiadal a 550 kiepski to po co zawracac sobie nia glowe ?!

850 ma dodatkowy filtr (podobnie jak 650) przez co czerń jest ciemniejsza (ale dokładnie to samo staje się z bielą).
 

vandel

New member
idz na kompromis wez model 650 a będziesz zadowolony. wg ,mnie i nie tylko lepszy od Panasa g10 i s 10 nie wiem jak z nowościami g20 i s20 nie widziałem jeszcze. a samsung wypóścił tez nowa serie chyba c i serie b650 z rocznika 2010 ponoć pozbawiona kilku wad modeli z roku 2009
 

1siedem

New member
tyle ze 650 nie ma w sklepach o przyzwoitej cenie. Wyprzedali chyba wszystko - i nic dziwnego. Nowe modele w kwietniu.
a przy okazji e wszystkich plazm , które widziałem (nie widziałem kuro :-> ) to 850 sama jest nie do pobicia
 

conrdd

New member
Wezmę Panasonica TX-P50S20E. Jest FullHD, kolory od Samsungów porównywalnych cenowo ma lepsze. Byłem blisko TX-P50X20E ale za kilka lat BD staną się standardem i wówczas niższa rozdzielczość HDReady na tym dość dużym ekranie będzie widoczna.

1500zł więcej ale cóż
 

ederlezi

New member
Spróbuj iść do innego sklepu , ja oglądałem plazmę samsunga 550 i nie przeszkadzała mi czerń. Powiem więcej - stała 550 koło 850 , obie plazmy i spytałem się sprzedawcy czym te telewizory się różnią , bo na oko nie widzę żeby się czymś różniły , na obu leciał film HD , ten sam. No i oboje stwierdziliśmy , że na pierwszy rzut oka faktycznie , obraz jest taki sam. Acha - nie jestem maniakiem testowania sprzętu domowego i kontrolowania poziomu czerni , więc może to było moje subiektywne odczucie.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Dokladnie, nie roznia sie realnie niczym. Jest niby jakis dodatkowy filtr ale to raczej taki pseudofiltr bo w sklepie gdzie oba tv stoja obok nie sposob poznac ktory ma lepszy obraz. Narzekania są na jeden egzemplarz b550, to żadne potwierdzenie ze jest gorszy od b850. Zanim wydasz kilka tysiecy wiecej warto przetestowac w innym sklepie. Przekonasz sie że rożnicy nie ma. Są róznice w wyposażeniu ale nie kazdy potrzebuje tych bajerów, powiem inaczej, mało kto je potrzebuje i wykorzystuje.
 
Do góry