Samsungiem UE40ES6570 vs Sony KDL-40HX750

antdodpl

New member
Witajcie,
Mam dylemat pomiędzy Samsungiem UE40ES6570 a Sony KDL-40HX750.

Samsung
- za: SmartTV, wygląd, cena;
- przeciw: opinie o problemach z cloudingiem
SONY
- za: podobno lepszy obraz i mniej problemów z cloudingiem
- przeciw: cena, brak funkcjonalności tak bogatej jak w SmartTV i gorszy wygląd

Słyszałem, że Sharpy biją teraz na głowę.

Moje priorytety: Internet Wifi, obraz bardzo dobry (nie musi być ideał) oraz dobra estetyka.
Mam tylko obawę, że wkopię się w Samsunga bo ładnie wygląda i ma bajery i będę
narzekał na kiepski obraz. Nie musi być jednak idealny.

Przy trzech metrach czytałem, że lepiej 42-46 cali wziąć. Budżet mam do 3500zł.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16 mkw,
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m,
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osoby,
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Zazwyczaj na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć,
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Tylko rano z boku, są rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 21" CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? funkcje internetowe, wejście na kartę cyfry, dobry obraz, 3D opcjonalnie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfra+ HD
10.Jakie urządzenia ? Docelowo PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, programy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16.Preferencje co do marki ? Samsung i Sony wydają się OK, ale nie musi to być to
17.Preferencje co do wielkości ? 40"-46" (trochę się obawiam, że 46 będzie zbyt monstrualne)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepska jakość na krawędzia, smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Mniej więcej tak samo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Jeżeli już to aktywne.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli smart tv jest dla Ciebie naprawdę ważne, to wybierz Sonego. Ma on dość podobne funkcje do Samsung, oprócz podpięcia myszki i klawiatury.

Jeśli jednak preferujesz cenę i jakość TV nad funkcjami smart tv -
Phlips 5507
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Porównując do Samsunga - będzie mieć sporą przewagę w wyświetlanym obrazie, świetnie sobie radzi ze skalowaniem, bardzo naturalne kolory i lepszy procesor graficzny - jest w stanie stworzyć aż 200hz z matrycy, czyli 3dodatkowe klatki pośrednie.
 

antdodpl

New member
OK, czyli trochę gorszy system internetowy, ale za to lepszy obraz... a przecież o to w TV chodzi. No i większa szansa na lepszy ekran bez cloudingu, tak?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
zdecydowanie :) No i różnica jest też w matrycy - Samsung ma błyszczącą, a Sony pół-mat. Co prawda nie będzie Ci to aż tak bardzo potrzebne, bo piszesz że ze słońcem problemu nie masz, ale przy Samsungu nawet zwykła lampa będzie denerwować.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak potestujesz i się pobawisz napisz wrażenia - może przydadzą się innym, którzy mają podobny problem z wyborem :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli głownie obraz to brałbym Sharpa 40 LE 830.
Jeśli masz na myśli multimedia i oraz to brałbym Samsunga.
Jeśli masz na myśli obraz i multimedia to Sony.
Ale jeżeli wątpliwość co do bitrate - to Panasonic ET5
Do Twoich potrzeb najbliżej realizacji w klasie cenowej i wielkości są modele 46"- zaczynając od Philipsa PFL 5507 i wcale nie będzie za duży.
 

antdodpl

New member
Jak na razie dwie rzeczy to duży zawód - napisałem powyżej, że zależało mi by tv miał wejście na kartę cyfry... no i przeoczyłem, że HX750 nie ma DVB-Sa. Zależało mi by nie mieć zewnętrznego dekodera...

Jak na razie z mojego użytkowania wynika, że menu działa dość wolno. Są czasem lagi i dodatkowo WIFI działa okrutnie wolno. Praktycznie w ogóle nie ładują się filmy z internetu. Na tym samym łączu, w tym samym miejscu na laptopie śmiga...

Jak na razie 2 faile...
 

antdodpl

New member
Hej, ściągnąłem aktualizację oprogramowania i chyba pomogło bo jest już płynnie.

Z pozytywów:
1. Genialna jakość obrazu. Przesiadłem się z CRT 21", ale widziałem w akcji, wiele TV LCD i ten naprawdę powala obrazem (mam cyfrę+) i to jeszcze mówię o nieHD (dzisiaj odbieram dekoder).
2. Miło zaskakuje minimalistyczny interfejs, szczególnie do słuchania muzyki z pendrive'a.
 

antdodpl

New member
Dzisiaj napiszę. Mieliście rację, że obraz jest nieziemski. Następny krok to PS3 i Modern Warfare 2. Widzę, że pogrywasz... Kumpel ciśnie Battlefielda.

Słyszałem, że na movie można grać w RUSE. Grafłem na Xsie na padzie i też jest nieźle.
 
Do góry