Samsunga LE S71B - wyblakłe kontury z poprzedniego obrazu

crash

New member
Witam jestem posiadaczem Samsunga LE S71B, przeczytałem wszystkie posty dotyczące tego modelu i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mam nadzieje, że nie przeoczyłem jej. Posiadam również N-ke. Już przechodzę do meritum sprawy. Otóż ostatnio zauważyłem dziwne a zarazem niepokojące mnie zjawisko i nie wiem czy to normalne. Nie wiem również czy występowało od samego początku. Tak jak napisałem wcześniej zauważyłem to ostatnio. Chodzi mi o to że w trakcie przełączania kanałów w czasie między jednym a drugim kanałem mamy na chwile ciemne tło to na ekranie zostają jakby wyblakłe kontury z poprzedniego obrazu. Kurcze nie wiem jak to dokładnie opisać. Porównałbym to do cienia, który zostaje zmazany przez następny obraz. Tak jakby matryca nie została dokładnie oczyszczona z poprzedniego obrazu. Mam nadzieje, że jasno opisałem o co chodzi. Czy to normalne zjawisko? I
 

lucius

New member
Mam to samo, na tym samym telewizorze i nie wiem dokładnie czego jest to skutkiem...:-( Ale problem jest dość powszechny właśnie w tej serii Samsungów...
 

crash

New member
Kurcze ale zauważam to tylko przy programach o dobrej jakości i dużym bitare. Na kanałach HDTV oraz polsat, tvn.
 

lucius

New member
Acha...
Ja mam ten efekt przy podłączeniu HDMI... Pozostałe połączenia nie dają tego rodzaju komplikacji...
 

crash

New member
@lucius - hmm o tym nie pomyślałem, zobacze dzis na innych tunerach i innych połączeniach :/
 

Pardul

New member
mam to samo !
tu chyba bedzie winny dekodr n bo wystepuje to tylko przy ustawieniu 720p
przy 1080 tego nie ma
panowie mozecie mi napisac co wyswietl;a wam tuner nbox w menu >diagnostyka>przyjmowane rozdzielczosci tv (chodzi o rozdzialki i opisy do nich)
 
Do góry