Samsung wymusza aktualizację firmware?

reader

New member
Przed chwilą TV (LE40C650) wyświetlił mi informację, że jest dostępna nowa wersja firmware (3009). Dla mnie to nie nowość, zmiany softu śledzę na bieżąco (obecnie używam 2004). Ciekawe jest co innego co, moim zdaniem, brzmi jak mały szantaż za strony producenta. Mianowicie informacja, że jeżeli nie zaktulizuję softu informacja ta będzie pojawiać się co 24h (pierwsza wyskoczyła mi w środku oglądanego filmu). Czy oni zwariowali? :fool:

Pierwszy raz spotykam się z wymuszaniem zmiany softu, ciekawe czy można to jakoś wyłączyć?
 

reader

New member
Odpiąć neta? :) a na poważnie to chyba nie

Pierwsze, co przychodzi do głowy, ale nie biorę takiego rozwiązania pod uwagę ;-)

Czy ktoś wie jak wygląda sprawa kodeków w majnowszym firmware?
Poza tym zdaje się, że usunęli możliwość włączania PVR (na tym mi nie zależy).
 

BadBoy475

New member
ludzie, wystarczy wyłączyć automatyczną aktualizację i po problemie.

No właśnie nie po problemie. Ja mam od zawsze tą opcję wyłączoną a i tak aktualizacja wyskoczyła. To jest normalnie chamstwo wymuszać aktualizację!!!
Obawiam się tego że jak nie będzie mnie w domu a to cholerstwo wyskoczy to ktoś z domowników wciśnie OK no i zainstaluje się najnowsza wersja a w efekcie tracę funkcję PVR na której mi bardzo zależy. Chyba właśnie taki jest cel Samsunga.
 

Singularity

New member
witam, mi też ten komunikat wyskoczył; dałem anuluj.

Pisało, że przy anulowaniu komunikat znów pojawi się za 24h....

Wyłączenie auto updatu to funkcja tryb gotowości aktualizacji ustawiona na wyłączone?

pytam bo innej opcji nie znalazłem dotyczącej wyłączenia auto updatu...
 

reader

New member
Niestety, wyłączenie opcji "Tryb godowości do autoakualizacji" niczego nie zmienił.
Zgodnie z "obietnicą" po 24h komunikat o aktualizacji znowu wyskoczył.
Wyraźnie chcą mnie na siłę uszczęśliwić nowym softem :D, to są jakieś jaja.
 
Niestety, wyłączenie opcji "Tryb godowości do autoakualizacji" niczego nie zmienił.
Zgodnie z "obietnicą" po 24h komunikat o aktualizacji znowu wyskoczył.
Wyraźnie chcą mnie na siłę uszczęśliwić nowym softem :D, to są jakieś jaja.

Temat zgłoś mailowo do samsunga, a jeśli to nie pomoże to Rzecznik Praw Konsumentów ci pomoże, składając wniosek o reakcje na spam lub zmuszanie do aktualizacji poprzez ciągłe nękanie informacją o aktualizacji, bez możliwości wyłączenia takowego informowania.

Mnie taka aktualizacja jeszcze nie wyskoczyła.
 

slimak

New member
Bez reklam
W routerze dla MAC TV ustawiłem blokadę

Website Blocking by Keyword: "T-VALDEUC" oraz "EXE".

Teraz aktualizacja jest niemożliwa, a widgety działają normalnie. :D
 

Singularity

New member
widać coś im zależy żeby wszyscy wgrali ten update.
Mimo, że nie odblokowywałem żadnych extra funkcji to nie będę wgrywał tego updatu bo wszystko działa jak ma działać, nie mam ochoty aby się coś popsuło...
 

BadBoy475

New member
W routerze dla MAC TV ustawiłem blokadę

Website Blocking by Keyword: "T-VALDEUC" oraz "EXE".

Teraz aktualizacja jest niemożliwa, a widgety działają normalnie. :D

No to super tylko nie każdy router ma takie zaawansowane możliwości konfiguracyjne. U mnie można filtrować jedynie po MAC, IP oraz URL ale globalnie dla całej sieci więc z twojego patentu niestety nie mogę skorzystać :-(

Ale tak sobie myślę czy przypadkiem możliwości automatycznej aktualizacji nie można zablokować w menu serwisowym ? Jest tam taka opcja jak OTN Support. Czy przypadkiem przestawienie tej opcji na OFF nie wyłącza auto update'u, wie ktoś ?


Aktualizacja posta:
-----------------------------------------------------------------------------------------
W routerze zablokowałem adres 210.118.88.205 i wygląda na to że aktualizacja online została zablokowana :cool: Widgety działają OK :smile:


Dodatkowo zablokowałem adresy URL:

eu.otntest.firmware.s3.amazonaws.com
us.otntest.firmware.s3.amazonaws.com
eu.otn.firmware.s3.amazonaws.com
us.otn.firmware.s3.amazonaws.com
samsungotn.net
 
Ostatnia edycja:

reader

New member
Tak się zastanawiam czy aktualizacja firmware z wersji 10xx i 200x do 300x nie powoduje resetu ustawień TV (listy kanałów i parametrów)?
Jeśli tak, to niezłą "minę" podłożył Samsung swoim mniej biegłym w obsłudze TV klientom. Wciśnięcie 'OK' spowoduje przywrócenie ustawień fabrycznych i skasowanie list kanałów.
 

handman

New member
warto zrobić przed aktualizacją kopię zapasową programów na pendrive - w sporej części telewizorów jest taka funkcja ;)

u mnie aktualizacja nie skasowała kanałów - właściwie to nic się nie zmieniło
 

s_poon

New member
a ja przeprowadzilem aktualizacje (od kilku dni jak wołał pomyslalem ze nieuniknione) ... ale po tym zapytal czy zamienic firmware z 2004 na 3009 wcisnalem "nie" i gitara, póki co sie nie pojawia nic i do tego zachowalem stary firmware
 

mario10P

New member
No właśnie nie po problemie. Ja mam od zawsze tą opcję wyłączoną a i tak aktualizacja wyskoczyła. To jest normalnie chamstwo wymuszać aktualizację!!!
Obawiam się tego że jak nie będzie mnie w domu a to cholerstwo wyskoczy to ktoś z domowników wciśnie OK no i zainstaluje się najnowsza wersja a w efekcie tracę funkcję PVR na której mi bardzo zależy. Chyba właśnie taki jest cel Samsunga.


funkcję PVR ma dekoder, a nie TV , to co do tego ma aktualizacja oprogramowania TV ?
 

Doczu

New member
Tak się zastanawiam czy aktualizacja firmware z wersji 10xx i 200x do 300x nie powoduje resetu ustawień TV (listy kanałów i parametrów)?
Jeśli tak, to niezłą "minę" podłożył Samsung swoim mniej biegłym w obsłudze TV klientom. Wciśnięcie 'OK' spowoduje przywrócenie ustawień fabrycznych i skasowanie list kanałów.
Nie spowoduje.
U mnie aktualizacja nie wniosła żadnych zmian w ustawieniach kanałów i ogólnie TV. A reszty jeszcze nie sprawdzałem. Z PVR nie korzystam.
 
Do góry