Samsung wyciąga wtyczkę, Galaxy Note 7 umarł !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung wyciąga wtyczkę, Galaxy Note 7 umarł !

main_not.jpg

Galaxy Note 7 zmarł.
Samsung zablokował zarówno sprzedaż jak i produkcję modelu.
Początkowo miała to być decyzja tymczasowa, ale obecnie jest to ostateczna decyzja o wstrzymaniu produkcji.

To było nieuniknione: po zawieszeniu produkcji w celu sprawdzenia procesu i po konsultacjach wewnętrznych Samsung zdecydował się anulować serię Galaxy Note 7.
Jak podał w ostatniej chwili Wall Street Journal - Samsung w krótkiej notatce przekazał decyzję: "Stawiając na bezpieczeństwo naszych klientów zdecydowaliśmy się zatrzymać sprzedaż i produkcje Galaxy Note 7".
Każdy dzień bez decyzji wydawał się najgorszy w historii, bo szkodził wizerunkowi firmy i powiększeniu strat finansowych, które szacuje się na ponad 15 miliardów dolarów.

Użytkownicy, którzy kupili Galaxy Note 7 powinni zaprzestać jego używania i odesłać go natychmiast tam gdzie go kupili. Maja prawo zwrotu kasy lub mogą wybrać inny smartfon Samsunga.
To pierwsza taka akcja w historii telefonów komórkowych i elektroniki użytkowej.
Na razie nie wiadomo jak firma zechce poprawić wizerunek w śród niezadowolonych, rozczarowanych i złych użytkowników, którzy próbują zrozumieć co tak naprawdę się stało.

Główne podejrzenie padło na baterie, ale jasne jest w tym momencie, że nie jest temu wina bateria
ale na coś innego. Jedno jest pewne, Samsung otrzymał twardą lekcję i musi się jej ustrzec w swoich przyszłych produktach.
dday
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Zaje....ś cie! Miodzio! Oby jeszcze bombę atomową któż rzucił by na Chiny byłoby pięknie.
Może doczekam się czasu kiedy tę wszystkie Koreańsko- Chińskie firmy-badziewki padną. Ale chyba to tylko marzenie.
Szkoda że tylko na 7 000 000 000 wpadka. Jeszcze by tak z trzy zera i było by pięknie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale po męsku się zachowali :) a teraz musza pomyśleć żeby nie zrobić kolejnego takiego badziewia co zagraża zdrowiu czy nawet życiu człowieka..
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nigdy nie pałałem miłością do tej firmy, ale chyba niektórzy z was nie rozumieją jak duży jest jej wkład w rozwój elektroniki a co gorsza jak owe stracone miliardy mogą się przełożyć na wstrzymanie pewnych procesów. Sam Note 7 był na tyle ciekawa konstrukcją, że chyba nawet nie miał bezpośredniego rywala. Wielu osobom sprawiał frajdę, której właśnie zostaną pozbawieni.
Nauczka to dobra rzecz. Może nie będą już tacy zadufani a ludziska bardziej krytycznym okiem spojrzą na ich skierowany do anencefalików marketing. Dziwi mnie jednak, że 1 czy 2 przypadki kłopotów z telefonem uruchomiły cała lawinę a sypiące się już na wystawach sklepowych telewizory, nadal szpecą wnętrza salonów. Czyżby logistycznie i kosztowo inna skala?
 
Uważam, że to kwestia bezpieczeństwa i odbioru społecznego jego braku a także segmentu rynku, dotkniętego jego brakiem.
Dodatkowo to też skutek agresywnego i nie wyszukanego marketingu stosowanego przez ową firmę na "S" a którego teraz stała się ofiarą.
Mimo rozwoju, styl myślenia pozostał taki sam jak na początku - pojawieniu się na rynku. Musieli zacząć zjadać własny ogon.
 

kuba378

Active member
Napewno będzie niedługo odpowiednik Nota, tylko pod inną nazwą, żeby źle się nie kojarzyła przyszłym nabywcą.

Ciekawe czy problem nie tkwił w szybkim ładowaniu, może coś przekombinowali.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja tu czuje biznes.
Teraz skupić używane Note i grzecznie udać się do Samsunga po zwrot pełnowartościowej kwoty, chociaż już pewnie wszystkie zniknęły.

Jeżeli chodzi o mnie, to Samsung w moich oczach zyskał.
Popełnili błąd, ok. Zdarza się, ale finał jest bardzo korzystny.

Dla mnie słuchawki Samsunga mają za dużo zalet żeby wieszać na nich psy i ochoczo będę dalej kupował.

Przypomnę, że iPhony też się zapalały.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Teraz tylko czekać na "honorowe wyciągnięcie wtyczki" dla TV Samsunga KS7000 (rozłażące się masowo obudowy TV i "epidemia" bad pixeli) Za tak marnej jakości wykonanie TV klasy SUHD również powinni ludziom zwrócić kasę lub wymienić na inny model :p
 

DVX

New member
Ja i kawałek mojej rodziny wyleczyliśmy się z Samsunga już jakiś czas temu a to za sprawą ich TV, monitorów, odtwarzaczy DVD/BD czy telefonów. Na szczęście sam nie kupiłem tego osławionego nieszczęśnika Note czy jak mu tam - zainwestowałem a Sony i jest git.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi większość produktów Samsunga padło (S6 Edge też), ale nie poddaje się.
Zresztą i tak nie widzę konkurencji dla słuchawek ww. firmy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój też i jestem więcej jak zadowolony, ale wyświetlacz wymieniony (coś niestykało i pojawiała się pionowa linia).
Na szczęście serwis Samsunga spisał się na piątkę, wymiana niemal od ręki.
Dodatkowo sympatyczne towarzystwo zaproponowało zastępczy telefon, ale nie było takiej potrzeby.
Wyświetlacz wymieniony razem z szybką i przyciskiem home, także duży plus.
Tak czy inaczej, gdybym miał kupować jeszcze raz, wybór byłby ten sam.
 
Do góry