Samsung wkrótce większośćLCD z podświetlaniem LED

birut

New member
Samsung wkrótce większość Full HD LCD TV z podświetlaniem LED
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3228

Ciekawe kiedy to bedzie.
Bo zaczynam sie zastanawiac czy nie przelozyc zakupu lcd o jeszcze kilka miesiecy.
Podswietleni eledowe to juz bedzie cos.
Duzy postep do przodu.
Jak narazie samsung ma tylko serie F96 ale on nie ma 100hz.
Ciekawe kiedy wejdzie jej nastepca albo poszerzenie lcdkow w tej serii.
 

birut

New member
Samsung za granica sprzedaje juz 46 calowy model z podswietleniem led.
Model LN-T4681F.
Ciekawe kiedy bedzie u nas w sprzedazy.
 

pos

New member
birut napisał:
Samsung za granica sprzedaje juz 46 calowy model z podswietleniem led.
Model LN-T4681F.
Ciekawe kiedy bedzie u nas w sprzedazy.

Seria 81F na rynku amerykańskim jest odpowiednikiem europejskiego F96.
W Stanach LED-y są montowane w rozmiarach: 40", 46", 52" i 57".
Tak więc chyba można zaczekać na europejski debiut, albo próbować kupować model 81F ze Stanów. Ciekawe tylko jak długo trzeba będzie czakać.....

Ja na szczęście czekać nie musiałem, bo od początku byłem zdecydowany na 52", dlatego kupiłem LE52F96BD. Oczywiście, że się wahałem nad innymi modelami i markami, wkońcu to trochę kasy, ale jestem bardzo zadowolony. Czerń czarna jak smoła, a brak 100Hz mi nie przeszkadza, osobiście nie widzę smużenia. Natomiast ustawienie właściwych parametrów wyświetlania obrazu wymaga trochę zabawy i testów. Po wielu podejściach ustawiłem obraz wg. mnie optymalnie i efekt jest naprawdę imponujący.

Wracając do 100Hz, to wersja amerykańska 81F posiada 100Hz, nazwane jest to LED Motion Plus. Na rynek europejski nie zdecydowali się tego uruchomić, gdyż były podobno jakieś problemy. Na szczegółach technicznych się nie znam, ale chodziło chyba o to, że w USA jest inny standard sygnału i odświeżania niż w Europie ..... jak ktoś z Was zna temat, niech mnie poprawi.
Co ciekawe, to jest takie prawdopodobieństwo, że w F96 też jest zaimplementowana LED Motion Plus, tylko może być wyłaczona w oprogramowaniu serwisowym. Ja w swoim menu serwisowym jeszcze nie grzebałem i na razie nie zamierzam, ale jak by któryś z Was był odważniejszy, to można spróbować to sprawdzić.

Jak by co, to chętnie podzielę się z innymi użytkownikami moimi ustawieniami i spostrzeżeniami z użytkowania F96. Ale to chyba temat na oddzielny wątek....... jakby co, to sią założy.

Pozdrawiam,
Paweł
 

birut

New member
A jak wyglada obraz Sd na tym Samsungu.
Bo model F86 tragedia.
Artefakty ,ziarno.
Ochyda.
Ciekawe kiedy bedzie premiera europejska 40 46 cali ze 100Hz.
 

pos

New member
Co do obrazu na F96, to tak jak wspominałem wymaga on wielu ustawień/testów. Udało mi się go ustawić optymalnie, chociaż jak znajdę chwilę wolnego czasu, to spróbuję się jeszcze pobawić balansem bieli i ustawieniami gamma.

Posiadam sygnał z n-ki, tak więc nie jest źle. HD - rewelacja, ale chyba to sprawa oczywista. W przypadku sygnału SD, bardzo dużo zależy od jakości oglądanego kanału (TVNy - OK, TVP - trochę gorzej), ale ja nie zauważyłem żadnych artefaktów ani ziarna, o którym wspominasz. Być może jest to kwestia odległości od TV. O ile HD można oglądać nawet z 1,5-2m, to w przypadku SD uważam, że nie mniej niż 3,5-4m, przy bliższej odległości krawędzie już nie są tak wyraźne, w końcu to 52".

Jak chcesz, to mogę podać Ci moje ustawienia obrazu, będziesz wtedy mógł pójść do jakiegoś sklepu i pobawić się nimi, i ...... ocenisz sam.

Moim zdaniem właściwa kalibaracja w tym modelu to PODSTAWA. Poświęcając trochę na to czasu, można osiągnąc naprawdę niesamowite rezultaty. Ja po wyjęciu TV z pudełka i pierwszym uruchomieniu byłem rozczarowany. Dopiero po dłuższej zabawie udało się osiągnąć zadowalające rezultaty.

Co do premiery 40" i 46" na LED-ach, to gadałem z jednym gościem z UK, który powiedział mi, że jak dowiadywał się u dystrybutora Samsunga w UK, to raczej nie wcześniej niż od maja przyszłego roku. Ale pewności nie ma, tak więc czekając wciąż na nowości, można nie kupić TV wogóle......

Pozdrawiam,
Paweł
 

stenek

New member
zapytanie

pos napisał:
Seria 81F na rynku amerykańskim jest odpowiednikiem europejskiego F96.
W Stanach LED-y są montowane w rozmiarach: 40", 46", 52" i 57".
Tak więc chyba można zaczekać na europejski debiut, albo próbować kupować model 81F ze Stanów. Ciekawe tylko jak długo trzeba będzie czakać.....

Ja na szczęście czekać nie musiałem, bo od początku byłem zdecydowany na 52", dlatego kupiłem LE52F96BD. Oczywiście, że się wahałem nad innymi modelami i markami, wkońcu to trochę kasy, ale jestem bardzo zadowolony. Czerń czarna jak smoła, a brak 100Hz mi nie przeszkadza, osobiście nie widzę smużenia. Natomiast ustawienie właściwych parametrów wyświetlania obrazu wymaga trochę zabawy i testów. Po wielu podejściach ustawiłem obraz wg. mnie optymalnie i efekt jest naprawdę imponujący.

Wracając do 100Hz, to wersja amerykańska 81F posiada 100Hz, nazwane jest to LED Motion Plus. Na rynek europejski nie zdecydowali się tego uruchomić, gdyż były podobno jakieś problemy. Na szczegółach technicznych się nie znam, ale chodziło chyba o to, że w USA jest inny standard sygnału i odświeżania niż w Europie ..... jak ktoś z Was zna temat, niech mnie poprawi.
Co ciekawe, to jest takie prawdopodobieństwo, że w F96 też jest zaimplementowana LED Motion Plus, tylko może być wyłaczona w oprogramowaniu serwisowym. Ja w swoim menu serwisowym jeszcze nie grzebałem i na razie nie zamierzam, ale jak by któryś z Was był odważniejszy, to można spróbować to sprawdzić.

Jak by co, to chętnie podzielę się z innymi użytkownikami moimi ustawieniami i spostrzeżeniami z użytkowania F96. Ale to chyba temat na oddzielny wątek....... jakby co, to sią założy.

Pozdrawiam,
Paweł
Witam serdecznie!
Jestem zainteresowany kupnem tego LCD czy możesz kolego podzielić sie tymi ustawieniami i czy jesteś z niego zadowolony? Zastanawiam sie nad LE52 F96 Bd lub LE 46F86BD z wskazaniem na pierwszy. Martwi mnię tylko brak 100hz
Z powazaniem
Piotr
 

pos

New member
Witaj,

z wyboru tego Samsunga jestem zadowolony. Sprawuje się świetnie. Mi osobiście nie przeszkadza brak 100Hz, ale zaznaczam, że jest to moja subiektywna ocena. Ty niestety musisz ocenić sam....
Jak będziesz miał możliwość, to spróbuj wprowadzić moje ustawienia i zobacz czy dla Ciebie obraz będzie ok.

Moje ustawienia to:

Menu obraz:
Tryb: FILM
Kontrast: 80
Jasność: 55
Ostrość: 25
Kolor: 58
Odcień: 51/49
Ton kolorów: Ciep.1
Ustawienia szczegółowe
Regulacja czerni: Wył
Kontrast dynamiczy: Wył
Gamma: +1
Balans bieli
przes.czer.: 14
przes.ziel.: 13
przes.nieb.: 9
wzm. czer.: 10
wzm.ziel.: 7
wzm.nieb.: 19
Kolory własne
różowy: 15
zielony: 15
niebieski: 15
biały: 12
Uwydatnianie krawędzi: Wył
Przestrzeń kolorów: Auto
xvYCC: Wył
Podświetlenie: 5
Rozmiar: 16:9
Tryb ekranu: 16:9
Cyf. red. szumu: Auto
Kolor aktywny: Wył
DNIe: Wył
LED SmartLighting Wł.
Poprawa filmów: Wył

Menu ustawienia
Oszcz. energii: Auto
Czerń HDMI: Niski

Dodatkowo poprawiłem trzy parametry w menu sewisowym odpowiadające za podświetlenie matrycy, dzięki czemu uzyskałem perfekcyjną czerń. Niestety nie zrobisz tego w sklepie podczas oglądania, ale może ustawienia, które podałem Ci powyżej wystarczą do podjęcia dezycji za lub przeciw....

Po "oględzinach" daj znać jakie są Twoje wrażenia.

Pozdrawiam,
Paweł
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
To niestety nie takie proste. Kiedys zanim kupiłem moja toshibe tez poszedłem do MM z ustawieniami i sie załamałem. Mimo to kupiłem i co ciekawe w domu jest ok.
 

Adi HD

New member
Witam, ja również jestem zainteresowany tym modelem. Jednak martwi mnie brak 100Hz oraz nieciekawy wygląd materiału w SD. Ściągnąłem sobie do niego instrukcję w PDF i wyczytałem że ma on wbudowany tuner cyfrowy ale jest zaznaczone że poza wybranymi krajami może on nie działać, w związku z tym moje pytanie brzmi: czy da się z tego tunera korzystać i oglądać za friko telewizję? Pytanie nr2. Czy w naszym kraju Samsung udostępnia aktualizacje oprogramowania do tego modelu?
 

DARK_R

New member
52f96bd

pos napisał:
Witaj,

z wyboru tego Samsunga jestem zadowolony. Sprawuje się świetnie. Mi osobiście nie przeszkadza brak 100Hz, ale zaznaczam, że jest to moja subiektywna ocena. Ty niestety musisz ocenić sam....
Jak będziesz miał możliwość, to spróbuj wprowadzić moje ustawienia i zobacz czy dla Ciebie obraz będzie ok.

Moje ustawienia to:

Menu obraz:
Tryb: FILM
Kontrast: 80
Jasność: 55
Ostrość: 25
Kolor: 58
Odcień: 51/49
Ton kolorów: Ciep.1
Ustawienia szczegółowe
Regulacja czerni: Wył
Kontrast dynamiczy: Wył
Gamma: +1
Balans bieli
przes.czer.: 14
przes.ziel.: 13
przes.nieb.: 9
wzm. czer.: 10
wzm.ziel.: 7
wzm.nieb.: 19
Kolory własne
różowy: 15
zielony: 15
niebieski: 15
biały: 12
Uwydatnianie krawędzi: Wył
Przestrzeń kolorów: Auto
xvYCC: Wył
Podświetlenie: 5
Rozmiar: 16:9
Tryb ekranu: 16:9
Cyf. red. szumu: Auto
Kolor aktywny: Wył
DNIe: Wył
LED SmartLighting Wł.
Poprawa filmów: Wył

Menu ustawienia
Oszcz. energii: Auto
Czerń HDMI: Niski

Dodatkowo poprawiłem trzy parametry w menu sewisowym odpowiadające za podświetlenie matrycy, dzięki czemu uzyskałem perfekcyjną czerń. Niestety nie zrobisz tego w sklepie podczas oglądania, ale może ustawienia, które podałem Ci powyżej wystarczą do podjęcia dezycji za lub przeciw....

Po "oględzinach" daj znać jakie są Twoje wrażenia.

Pozdrawiam,
Paweł
Widzę że już jesteś oblatany w tym samsungu,ja jestem posiadaczem tego tv dopiero od 2 tygodni dlatego może ty mi podpowiesz ile bierze wat ten tv bo nie mogę się nigdzie doczytać i jak wejść do menu serwisowego?
podłączony do n -ki i żeczywiście obraz nie do podrobienia choć ustawienia mam nieco inne ale też cały czas testuję :) obraz na SD uzyskałem też super po kilku godzinnym ustawianiu jest perfekt ,choć nie ukrywam że sprawdzę sobie twoje ustawienia w najbliższym czasie ...
 

pos

New member
Super DARK_R, że znalazłeś info na temat zużycia prądu. Ja ostatnio trochę rzadziej bywałem na forum, dlatego nie zauważyłem Twojego pytania.
Co do moich ustawień, które cytowałeś, trochę się już zmieniło, jak chcesz to możemy wymienić się obecnymi ustawieniami, na PW albo w nowym wątku, bo ten dotyczy trochę innego tematu ;).
Ciekawy jestem opinii na temat F96 innych użytkowników, bo jak ja kupowałem swojego, to na Forum nie było nikogo, kto posiadał ten model i mógłby wymienić się doświadczeniami i ustawieniami.
W każdym razie, uważam że jest to naprawdę super LCD-ek.

Pozdrawiam,
Paweł
 

DARK_R

New member
Bo naprawdę jest ,szukałem telewizora 3 miesiące potem jeszcze czekałem na okazję z trzy miesiące i tak skończyłem na LE52F96BD i jak do tej pory nadal twierdzę że jest to jeden z najlepszych tv dostępnych na naszym rynku,nie wspomnę już jak po kalibracji przez kilka dni włączyłem DISCOVERY w HD nie da się opisać głębi obrazu i kolorów jakie występują w tym tv nie wspomne o czerni poprostu BAJKA!!!!!!!!!!
 
Do góry