Samsung vs JVC

rmvbhd

New member
Przeglądałem forum, opinie w internecie i na placu boju zostały te 2 modele i mam dylemat który z nich wybrać, jeszcze nie widziałem ich w sklepie, bo dopiero mam zamiar się wybrać, ale chcę wiedzieć który z nich jest lepszy.

Samsung LE40A656 vs JVC LT-42S90BU ?

Pokój o wymiarach 25m
odległość od tv ok 3,5m
Sygnał antena siatkowa, z czasem telewizja N, xbox360, blu-ray, DVD, komputer do gier
Zasłony są, słońce jest, ale średnio
Oglądać TV raczej wieczorem, w weekendy w dzień
4 osoby przed TV
aktualny telewizor to Philips CRT
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podam Ci różnice zauważone na korzyść JVC :
- lepsze skalowanie w SD
- większa płynność
- lepsze formatowanie obrazu
- bardzo dobra współpraca z komputerem
- matowa matryca aktywna
- cienka elegancka ramka
- clear motion drive

Samsung:
- bardzo dobra współpraca z kompem
- błyszcząca matryca
- extra jakość w hd
- pip
- 100 Hz
 

rmvbhd

New member
Piszesz, że w samsungu jest extra jakość w HD, a w JVC jest dużo gorsza ?
Jaki kabel HDMI-DVI polecasz do podłączenia pod PC ? max do 100zł
 

gilek1975

New member
Bez reklam
I uważasz że to jest takie bee? jeśli tym tylko kierujesz się przy wyborze TV to powodzenia.!
ja bym jednak stawiał na obraz, skalowanie SD i możliwości ustawień a nie na MPEG4. Oglądasz kablówkę czy coś innego? Jak kablówkę to po co tuner, jak cyfrę+ lub inny to chyba masz tuner cyfrowy?
Dla mnie osobiście eleiminowanie TV bo nie ma MPEG4 to jest totalna bzdura, ale wybór należy co Ciebie
PS.
Miałem Samsunga i uważam że obraz jest niezbyt ciekawy, cukierkowy i taki niematuralny, ale to moja opinia, każdy może to widziec inaczej. Tearz mam JVC i jestem bardzo zdowolony, chociaż z Tosi obraz ładniejszy.........
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dokładnie tak jak napisał gilek1975.
JVC w HD gra rewelacyjnie czysto.

Tu widać bardzo wyraźnie różnicę bieli i czerni . I nie jest to biel wyprana w lepszym proszku , ale faktycznie zachwyca swoją intensywnością i czystością. Ponieważ występują skrajne kolory tym bardziej uwypuklają te wratości.
009_P1000641.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27285# - tu masz test
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

rmvbhd

New member
Nie ma tego JVC u mnie w mieście, a nie chcę zamawiać.

Coś jeszcze podobnego do JVC polecacie do max 3600 ? nie musi mieć 42 cale może coś jest ciekawego z 37" ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie ma niech zamówią dla Ciebie
Ale nie licz na dobrą cenę - bo w necie są jednak inne
Ceny
 

rmvbhd

New member
Niestety nie mają możliwości sprowadzenia tego modelu do mojego miasta :(
Proszę o jakieś inne propozycje najlepiej ze sklepu RTV euro AGD
 

gangscior21

New member
Ja mam ten telewizorek samsunga od ponad roku. Oprocz glosnikow jak dla mnie nie ma innych wad bo jak za ta cene to mogli wsadzic do tego telewizorka cos lepszego. Od paru miesiecy mam polsat hd i naprawde jestem zadowolony. Telwizorek ladnie i estetycznie wykonany obraz tez bardzo dobry.
 

rmvbhd

New member
gangscior21 napisał:
Ja mam ten telewizorek samsunga od ponad roku. Oprocz glosnikow jak dla mnie nie ma innych wad bo jak za ta cene to mogli wsadzic do tego telewizorka cos lepszego. Od paru miesiecy mam polsat hd i naprawde jestem zadowolony. Telwizorek ladnie i estetycznie wykonany obraz tez bardzo dobry.

A czy podłączałeś go pod komputer ? jeśli tak to, obsługuje rozdzielczość 1920x1080 ?.
Masz model o ten co pisałem na początku w temacie Samsung LE40A656 ?
A jakby nie było tego samsunga, to Samsung LE40B550 też może być ?
 
Ostatnia edycja:

gangscior21

New member
rmvbhd napisał:
A czy podłączałeś go pod komputer ? jeśli tak to, obsługuje rozdzielczość 1920x1080 ?.
Masz model o ten co pisałem na początku w temacie Samsung LE40A656 ?
A jakby nie było tego samsunga, to Samsung LE40B550 też może być ?

Mam ten wlasne model i podlaczalem pod kompa obraz jest ladny. Ale do rozdzielczosci niestety ci nie pomoge poniewaz nie za bardzo sie znam na tym
Sorki
 

rmvbhd

New member
kiki napisał:
rozumiem ,że obojętnie jaki telewizor ma być -tyle tylko że ma być to Samsung ?
Nie musi być Samsung, może być coś dobrego z Sharpa

Edit:

Byłem dzisiaj w sklepie i jest tam JVC 42S90BU za 3300zł brać go ? jest naprawdę dobry ? bo w sklepie fajne wygląda :). I czy są w razie awarii jakieś problemy z serwisem JVC ? czy obsługuje rozdzielczość 1920x1080 po podłączeniu pod komputer ?
 
Ostatnia edycja:

rudy

New member
rmvbhd,JVC 42S90Bu-cena dobra,tyle,że w sklepie może stać od roku i grać po 8 godz dziennie.Za 3400zł masz samsunga B650,który w porównaniu z jvc S90 gra lepiej,lepsza biel i czerń napewno.Pozdrawiam.
 

rudy

New member
I tu się mylisz.Wyobraż sobie,że je widziałem stojące obok siebie i nawet mogłem je dotknąć.A tak na poważnie ,po prawie półgodzinnej zabawie z ustawieniami jvc,nie było lepiej niż na samsungu.S90 był the best,ale rok temu,a teraz trzeba się pogodzić ,że są lepsi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do ustawień korzystam z kalibracji - dopiero można cieszyć się większości tv oczekiwaną jakością :D . Szanuję Twój wybór , ja zostaje przy swoim.
Wkrótce sprawdzisz sam :p
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Też miałem opory przed Samem , w tej chwili mam 2 i jest to bardzo dobry wybór w klasie cenowej - trudno jest znależć coś lepiej wyposażonego i grającego ładniej za te pieniądze.
 
Do góry