Samsung UExxJ6xxx możliwa aktywacjia 3D?

kaem1984

New member
Witam.
Posiadam od niedawna TV Samsung model UE50J6200, którego matryca pracuje w natywnym odświeżaniu 120Hz. Poszperałem w internecie i znalazłem strony/fora, na których ludzie piszą, że możliwa jest na tym telewizorze aktywacja w trybie serwisowym możliwości oglądania materiałów 3D, nawet jest instrukcja jak to zrobić. Niestety strona z dokładniejszym opisem jest po niemiecku i przez barierę językową nie bardzo wiem jak to zrobić. Wyczytałem, że 3D po takim odblokowaniu nie chce działać z odtwarzaczy Bluray przez kabel HDMI ale z internetu lub z dysku USB jak najbardziej działa.

Czy ktoś mógłby przestudiować dokładniej temat bo nie chciałbym ryzykować?
Poza tym mam pytanie czy wejście w tryb serwisowy i jakieś zmiany w nim mają wpływ na ważność gwarancji producenta?

Nie mogę jeszcze dodawać linków pomimo, że napisałem więcej jak 5 postów... W takim razie podaje co należy wpisać w google
HowTo: 3D bei J-Serie aktivieren / freischalten, Samsung - HIFI-FORUM

Na forum SamyGO ktoś napisał:
Hello all
I activated 3D on my UE40J6200AUX (1443)
In extended SM menu "option/mrt option/3d support" turn to ON
I tested 3D with SSG-5100GB glasses"
 

krisux

New member
jak tam kolego testowałeś coś ? Ja mam 60j6200 i też trafiłem tego posta z samygo. Nie zależy mi tak bardzo by tracić gwarancję, zresztą nie wiem też czy któraś aktualizacja nie usunęła tej funkcji.
 

kaem1984

New member
Znalazłem potwierdzenie na rosyjskim forum, że 3D działa w telewizorach 32 "-55" j6200-j6590.
Dalej nie wiem jak to z gwarancją czy ją utracę wchodząc w tryb serwisowy.
 

halny81

New member
mam model j6240 i uruchomiłem funkcje 3D. Musiałem jednak włączyć menu serwisowe rozszerzone. Póki co nie mam okularów, żeby sprawdzić działanie 3D, ale wszystkie funkcje są w menu dostępne. Co do gwarancji, to podobno Samsung może odrzucić, jeśli stwierdzi, że wejście w menu było przyczyną uszkodzenia.
 
Do góry