Samsung ue65hu7200 Problemy z aktualizacjami wifi usb

Witam. W zeszłym roku kupiłem w/w model.
Byłem zadowolony przez miesiąc po czym matryca się spaliła, w serwisie wymienili na nową.
OD tego czasu było wszystko ok, aż do dzisiaj.
Telewizor zaczął się resetować co kilka sekund. Przy próbie wyłączenia go,znów się uruchomił.
Wyczytałem, że może to być przez automatyczną aktualizację (dziwne bo bezproblemowo przeszedł kilka/kilkanaście aktualizacji w ciągu roku), faktycznie moja obezna wersja firmware 1040, dostępna 1041. Przy próbie aktualizacji wyskakuje komunikat, że nie znaleziono żadnych aktualizacji, mimo że widzę dostępną. Wyłączyłem automatyczną aktualizację, telewizor wciąż się resetuje, wciąż nie mogę zaktualizować online go. Odłaczyłem go od sieci wifi, telewizor działa, ale czasem pilot przestaje reagować, czasem zamuli menu, nie mogę wejść w manuala, ani nawet przywrócić ustawień fabrycznych. Codziennie uruchamiam z pendrive film, teraz tv go nie wykrywa (od roku korzystam tylko z tego pendrive KINGSTON DT RUBBER 3.0)
Co mogę spróbować zrobić ?
Ostatecznie wyślę na serwis, ale zostanę bez tv przez 2-4tygodni

Swoją drogą ciekaw jestem, dlaczego po roku od premiery owego modelu został wycofany z produkcji? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info czy ten model był wadliwy, czy to jakiś kaprys tej coraz mniej lubianej przeze mnie firmy.
Tv wzięliśmy na raty, boję się, że jak gwarancja się skończy to znów się coś popsuje... Mój 8letni panasonic wciąż działa bezawaryjnie, a to znów siada...

Z góry dziękuję za jakieś sugestie i pomoc
 

digitalus

Banned
Witam
W starych modelach lcd panasonica byly montowane japonskie panele IPS Alpha.
IPS-Alpha_srrnqww.jpg

Jesli telewizor ma 8 lat to panel jest japonski.Wytrzyma dluzej niz nowy.W telewizorach plazmowych panasonica do konca produkcji byly montowane tylko oryginalne japonskie panele plazmowe panasonica.
Wracajac do nowego samsunga to niektore modele samsunga sa mniej lub bardziej awaryjne.Jak to sprawdzic.W przypadku nowego telewizora jest to troche klopotliwe bo popsuty telewizor trafia do naprawy do autoryzowanego serwisu samsunga. Po gwarancji jest inaczej, trafia do mniejszych serwisow i mozna juz to sprawdzic czyli np wejsc na forum elektroda i wpisac konkretny model telewizora i moze byc pewne zaskoczenie bo konkretny model ma duzo usterek.
Inna sprawa to np najwiecej uszkodzonych telewizorow jest po burzy. Takich przykladow jest tysiace.Innny przyklad ktory dotyczy usterek telewizorow dotyczy wylaczania sprzetu pilotem.Nastepnego dnia telewizor juz sie nie wlaczy, takich przykladow tez jest bardzo bardzo duzo. SETKI.
W czasie burzy odlaczyc calkowicie zasilanie od telewizora i wtyczke antenowa od telewizora.
Uszkodzenie telewizora w czasie burzy to bardzo czesta usterka wszystkich telewizorow.

Zywotnosc telewizora mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.
Na anglojezycznej internetowej podobna informacja.

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.Warto przeczytac o standby czyli wylaczenie telewizora pilotem, powoduje starzenie elementow. Wylacznik sieciowy jest najlepszy.W niektorych telewizorach nie ma wylacznika sieciowego to celowe dzialanie producenta i najlepiej kupic gniazdko z wylacznikiem.Zdarza sie tez ze wylacznik sieciowy w telewizorze to nie wylacznik tylko pseudo wylacznik ktory po wylaczeniu nie odcina doplywu energii do telewizora.

http://serwis-tv.com/telewizor-lcd.html

W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze. W czasie burzy wyjmujemy wtyczke zasilania i wtyczke antenowa . W przypadku uszkodzenia po burzy naprawa jest bardzo droga lub calkowicie nieoplacalna. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:
Poradziłem sobie z tematem. Okazała się błachostka.
Aktualizacja która przyszła ważyła 2gb, natomiast pamięć tv to 1gb, siłą rzeczy niemożliwe było pobranie aktualizacji, a telewizor zaczął pobierać.
Pobrałem aktualizację na Pendrive, świeżo po formacie zadziałał na tv, zaktualizowałem i problemy zniknęły
 
Do góry