SAMSUNG UE55MU7052 - kalibracja obrazu

mnemonic

New member
Dzięki za dane do kalibracji ale muszę przyznać że na tych ustawieniach obraz to tragedia. Jest ciemny, bez polotu i nudny. Niechce mi się wierzyć że reżyser chciał żeby jego film właśnie w ten sposób wyglądał na ekranie (ponoć ta kalibracja to najlepsze odwzorowanie barw i kolorów). Zdecydowanie lepiej wypadają fabryczne ustawienia. To tylko moje odczucie i moja opinia, także niech nikt nie myśli że to jakiś hejt itp. Pozdrawiam.
 

piiitbul

New member
Moze to wina telewizora albo naświetlenia pokoju ale obraz jest jasny i ostry kolory super( podś jednak na 6 ) standardowy wieje żółtym, zero koloru i ostrości. Pozdr.
 

Mangus112

New member
Dzięki za dane do kalibracji ale muszę przyznać że na tych ustawieniach obraz to tragedia. Jest ciemny, bez polotu i nudny. Niechce mi się wierzyć że reżyser chciał żeby jego film właśnie w ten sposób wyglądał na ekranie (ponoć ta kalibracja to najlepsze odwzorowanie barw i kolorów). Zdecydowanie lepiej wypadają fabryczne ustawienia. To tylko moje odczucie i moja opinia, także niech nikt nie myśli że to jakiś hejt itp. Pozdrawiam.

Ja nie wiem co jest tera z tymi kalibracjami, że ogranicza się jasność oraz podświetlenie na 1/4 skali. Moze podwysza to kontrast ale jakim kosztem.
 

kosimazaki12

New member
Dzięki za dane do kalibracji ale muszę przyznać że na tych ustawieniach obraz to tragedia. Jest ciemny, bez polotu i nudny. Niechce mi się wierzyć że reżyser chciał żeby jego film właśnie w ten sposób wyglądał na ekranie (ponoć ta kalibracja to najlepsze odwzorowanie barw i kolorów). Zdecydowanie lepiej wypadają fabryczne ustawienia. To tylko moje odczucie i moja opinia, także niech nikt nie myśli że to jakiś hejt itp. Pozdrawiam.
Bo kalibracja to nie przepisywanie ustawień dostosowanyvh do innego telewizora. Zamów sobię wizytę osoby, która się tym zajmuje zawodowo. Przyjedzie do Ciebie do domu z odpowiednim sprzętem i wszystko pomierzy na Twojej matrycy i dopasuje ustawienia. Wtedy to będzie kalibracja.
 
Ostatnia edycja:

robotyk

New member
Witam mam wersję 65mu7052, zastosowałem ustawienia z postu wyżej jednak przy oglądaniu piłki nożnej występuje zjawisko poswiaty przy szybszym locie piłki, zwłaszcza w powietrzu. Redukcję rozmycia mam ustawiona na 10 a redukcję drgań na 5.

Czy ktoś ma podobnie i sobie z tym poradził?

Edit: właśnie zmieniłem redukcję rozmycia na 0 i jest dużo lepiej. Dziwne bo we wszystkich poradniksch piszą aby ustawiać na wartość 10...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

tomacher

New member
Co prawda mam 48H6400, ale w moim modelu Samsunga obniżenie ostrości do 15/100 pomogło znacząco, więc może tutaj też. Spróbuj tego, ew. jeszcze wyłącz Noise reduction i usuwanie artefaktów MPEG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ma sygnał z "kija " to może się udać...
Jaki masz sygnał i z czego ?
Jak podłączony ?
 
Do góry