Samsung ue55ju6872 +sony bdv-e4100 + Horizon + PS3

edimorton

New member
Witam,

Jestem trochę zielony w temacie i mam problem z podłączeniem następującego zestawu:
TV: Samsung ue55ju6782
Kino domowe: Sony bdv-e4100
Dekoder: UPC Horizon
Konsola: PlayStation 3

Zależałoby mi na tym, żeby zarówno z TV jak i z PS3 mieć dźwięk 5.1 ale nie jestem pewien jak to podłączyć, żeby było dobrze. W instrukcji kina domowego jest napisane, żeby albo podłączyć tv z kinem za pomocą kabla optycznego albo konsolę z kinem za pomocą kabla optycznego. No ale to trochę kicha... albo albo... przecież nie będę za każdym razem nurkował pod szafką i przełączał kable.
Problem w tym, że kino domowe ma tylko jedno wejście na kabel optyczny i jedno wyjście HDMI.

Jak to połączyć, żeby miało wszystko ręce i nogi?
Myślałem, żeby zrobić tak:
PS3-->TV za pomocą HDMI
Horizon--> TV za pomocą HDMI
TV-->Kino Domowe za pomocą optyka
Kino Domowe -->TV za pomocą HDMI (żeby można puścić coś z blueraya chociaż ten blueray jest w KD zbędny bo mam go w PS3 no ale mniejsza z tym)

Czy takie połączenie ma sens? Czy po HDMI pójdzie 5.1 z PS3 i później optykiem do KD tak żeby głośniki KD rzeczywiście grały 5.1? No i to samo dotyczy Horizona - czy po HDMI pójdzie 5.1 do TV i wróci optykiem do KD?

Zawsze wydawało mi się, że dźwięk z zewnętrznych urządzeń powinien być poprowadzony bezpośrednio do amplitunera obraz do TV no ale tu nie ma amplitunera z prawdziwego zdarzenia i ilość wejść jest ograniczona. Jest jak jest i jakoś muszę to ogarnąć :smile:

W instrukcji jest jeszcze informacja, ze można np. podłączyć TV z KD za pomocą HDMI ARC.
Czyli można by kombinować tak:
TV-->KD HDMI ARC
PS3-->KD optykiem i do TV HDMI
Tylko co z Horioznem wtedy?

No i nie wiem czy mój UE55JU6872 ma w ogóle kanał zwrotny ARC w którymś wyjściu HDMI :-(


Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
 
Konsole do wej avr hdmi in. Avr połącz hdmi out do Tv hdmi( jak masz Arc to pod to najlepiej) dekoder po hdmi do Tv. Przewód optyczny przesyła cyfrowo max do 5.1 sygnał. Czyli Tv z avr optykiem. Jak będziesz korzystał z konsoli to dźwięk będzie bezpośrednio na avr. Jak z dekodera to albo głośniki Tv lub avr. W tv musisz wybrać z menu które mają działać czy zewnętrzne czy tv głośniki, w avr zmieniasz jakie źródło ma odtwarzać dźwięk. Hdmi przewody najlepiej 1.4b mieć.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

edimorton

New member
AVR to jak dobrze rozumiem kino domowe? Jeżeli tak to jest mały problem z takim połączeniem, ponieważ w kinie domowym jest tylko jedno gniazdo HDMI opisane jako "HDMI ARC out" więc jak dobrze rozumiem mogę z tego gniazda jedynie wypuścić obraz z odtwarzacza blueray na TV.
Oprócz tego jednego wyjścia HDMI jest jeszcze "digital in optical", "audio in - chinche" i wejścei na antenę.
 
Tak dobrze rozumiesz avr to kd. Z hdmi out arc do tv hdmi arc o ile jest jak nie to obojętne które wej hdmi. Inne sprzęty też do tv po hdmi. Kablem optycznym z tv do avr. Powinno wszytko załatwić.
Digital in to wejście optyczne i możesz cyfrowo dźwięk przesyłać aż do 5.1 sygnał.
Analog to stereo przewód 2xRca-2xRca

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

edimorton

New member
Czyli tak jak kombinowałem na początku, będzie dobrze?
Dekoder i PS3 podłączyć kablami HDMI do telewizora i dopiero z telewizora dźwięk pójdzie optykiem do kona domowego? Czy aby na pewno HDMI przepuści dźwięk 5.1 ?

Aha tv ma jedno gniazdo HDMI ARC więc teoretycznie tym samym kablem którym podłączę kino domowe do telewizora (obraz z odtwarzacza blueray) będzie wracał do kina domowego dźwięk. Czy w takim razie połączenie kina domowego z TV optykiem jest potrzebne?
 

edimorton

New member
Słuchajcie a może tak:
Wpadłem właśnie na tzw. rozdzielacz/switch kabla optycznego. Czyli ciągnę jednego optyka z PS3 do switcha drugiego optyka z Horizona do switcha i z tego switcha podłączam optyka do kina domowego. Obraz puszczam kablami HDMI do tv a dźwięk mam bezpośrednio optykami do kina domowego i będzie grało jak trzeba. Chyba...

Dobrze kombinuję?
 
Hdmi od wersji bodajże 1.3b puszczać mogło sygnał 5.1. Te przewody Hdmu w wersji 1.4b to fullHd 3D i 7.1 sygnał dają a może i nawet 4k.
Niby masz w TV Hdmi Arc i w avr Hdmi Arc. W praktyce wygląda to tak iż lepiej mieć optykiem tv z avr połączony, 5.1 cyfrowo puszcza.
Sam możesz testować, jak Tobie lepiej będzie działać połączenie, czy optykiem czy poprzez hdmi.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

edimorton

New member
Daj spokój ze swiczami itp rzeczami. Nie dziaduj. Podłącz tak jak.ci wyżej kolega napisał. Podłacz i pretestuj

Tu nie chodzi o dziadowanie tylko o to, żeby to dobrze grało. Bez przesady, kable to są jakieś śmieszne kwoty. Taki Reinston chyba będzie w porządku: Reinston EK013 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
Nie sugerujcie się sprzętem, dostałem go w prezencie chociaż miałem w planach jakiś ampli denona lub yamahy to na razie plany się zmieniły i muszę ogarnąć temat na tym co mam. A że nie byłem pewny czy hdmi przepuszcza dźwięk 5.1 i jak to połączyć żeby finalnie nie grało 2.0
Skoro jednak piszecie, że HDMI bez problemu przesyła wszystkie ścieżki dźwięku to podłączenie wszystkich sprzętów porządnymi kablami HDMI do TV a następnie AVR do TV równiez kablem HDMI do wejścia ARC w TV powinno załatwić sprawę.
 
0cff54db294ae647203152c2e328c4f7.jpg

3f61262479838b06b66847502be05215.jpg

To chyba wszytko wyjaśni o Hdmi ;)
Tego co podałeś to cena hmmm....na allegro 3szt w tej cenie dostaniesz.
1.4b wersja aby była i nie najtańsze bo wtyki w nich słabej jakości są.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

edimorton

New member
Wielkie dzięki. Czy mógłbyś w takim razie rzucić jakimś linkiem? Potrzebuję kabla ok 3m. Mam TV 4K więc przyszłościowo moze przydałby sie jednak kabel 2.0

Jeszcze jedno pytanie. Wiem, ze to może nie najlepsze źródło, ale czy to nie jest przypadkiem tak, że to gniazda HDMI różnią się standardem a kable wszystkie sa takie same? Tzn. standard i High speed

http://allegro.pl/artykul/czym-rozn...-0-ktory-wybrac-w-zaleznosci-od-potrzeb-32057
 
O ile dobrze pamiętam to chodzi o ilść żył w przewodzie Hdmi to raz a dwa też zapewnie od samych wejść w sprzętach.
Przykład 2.0, i tu też ten 2.0 wersja to przyda się jak masz HDR funkcję
http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-0-cx-blue-full-hd-4k-3d-cec-arc-3m-i5225452249.html
Jeśli dobrze link zrobiłem to cała lista Hdmi 2.0 od 3m
http://allegro.pl/dvi-i-hdmi-hdmi-h...offerTypeBuyNow=1&a_text_f[3346][0]=3&order=d
Coś sobie znajdziesz ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry