SAMSUNG UE55F7000 i słuchawki SAMSUNG LEVEL OVER

ps3lukas

New member
Witam kolegów
Posiadam od ponad roku TV UE55F7000 (z najnowszym firmware). Kupiłem ostatnio w promocji w x-kom słuchawki bezprzewodowe BlueTooth SAMSUNG LEVEL OVER. Chciałbym je sparować z TV ale wczoraj siedziałem ponad godzinę szukając takiej możliwości - niestety bez skutku. Czy jest jakaś możliwość podłączenia tych słuchawek pod TV? Ewentualnie jeśli nie ma takiej opcji fabrycznie to czy można dokupić jakiś adapter na USB lub coś innego żeby móc z nich skorzystać?
 

unikat05

New member
Podlaczenie sluchawek

Wchodzimy do MS i zmieniamy Engineer Option -> BT_Audio_ON_OFF na ON (standardowo jest OFF). Po restarcie mamy dodatkowe pozycje dla bluetooth w ustawieniach głośnika.
 

kris615

Member
Ja również próbowałem sparować słuchawki BT. Odblokowałem w MS powyższą funkcję ale przed zakupem chciałem przeprowadzić próbę działania.Pożyczyłem od znajomego monofoniczną słuchawkę do smartfona firmy Samsung i TV wykrył ją ale nie dało się jej sparować. Być może muszą to być normalne słuchawki stereo. Napisz jak się czegoś dowiesz i czy Tobie udało się Twoje sparować.
Pozdrawiam
 

ps3lukas

New member
Wszedłem do MENU SERWISOWEGO a tam Option -> Engineer i tam pozycja "BT_Audio_ON_OFF" była na ON. Zmieniłem na OFF później znowu na ON ale nadal nie mogę znaleźć w menu ustawień bluetooth. Gdzie one mają się znajdować? W ustawieniach głośnika mam 4 pozycje:
1. Wybór głośników
-Zewnętrzne (na biało)
-Telewizyjne (na biało) i zaznaczone
-Odbiornik (na szaro)
-SoundShare (na szaro)
2. Głośność automatyczna
-Wyłączone (zaznaczone)
-Normalny
-W nocy
3.Ustawienia SoundShare
-Dodaj nowe urządzenie - włączone
-Lista urz. audio firmy Samsung
4. Rodzaj instalacji TV
-Podstawa
-Mocow. ścienne - włączone

Coś jeszcze mogę wykonać żeby móc sparować słuchawki?
 

kris615

Member
Aktywowałem BT w MS i po ostatniej aktualizacji funkcja parowania słuchawek zniknęła z menu telewizora. Na razie sobie odpuszczam bo nie będę co chwila siedział i przywracał ustawienia TV.
Wyczytałem gdzieś na zagranicznym forum o adapterze, która wpina się w wyjście optyczne
i zamienia on sygnał optyczny na sygnał BT.
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Bez przesady Samsung aż tak bardzo nie raczy użytkowników nowym oprogramowaniem do starego sprzętu. Wystarczą 3 min. roboty i spokój na pół roku albo i lepiej. Trzeba się cieszyć że programistom nie chce się zablokować funkcji parowania BT z byle czym, pomimo tego że z pewnością o tym wiedzą w końcu nie jeden zdolniacha z forum które przecież czytają też pracownicy firm już dawno zasilił ich szeregi.
 

ps3lukas

New member
Da się w jakiś sposób zrobić downgrade firmware? Do której wersji zejść żeby ustawienia parowania Bluetooth były widoczne?
 

jarjar82

New member
..hmmm ciekawa sprawa z tym parowaniem ...
Ostatnio sam się zastanawiałem czy jest możliwość "dopięcia" 2 par słuchawek BT ?

Czyli jest w ogóle możliwość sparowania tych słuchawek...klawiatury i innego sprzętu przez BT
 
Do góry