SAMSUNG UE55F6500 - jakość obrazu

misyogi

New member
Witam,

Posiadam od 2 dni telewizor SAMSUNG UE55F6500.
Niestety na dzień dzisiejszy nie jestem zadowolony z jakości obrazu.
W porównaniu do 4 letniego Sony jest sporo gorszy. Brak mu ostrości, naturalności, jest wyświetlany jakby za mgłą. W trybie dynamicznym jest przesycony i wali po oczach jak latarka, w standardowym niewyraźny i za mgłą. Generalnie z opcji którymi się bawiłem nie udało się go tak ustawić aby było ok.
Nawet jeśli ustawię na jakimś kanale i jest dobrze to na innym tragedia, albo przesycone kolory albo za jaskrawy, brak ostrości itd. W sieci wszyscy piszą, że TV ma świetny obraz, na moim jednak tego nie widać.
Dodam, że do TV jest podłączona cyfrowa telewizja naziemna, która na Soniaku spisywała się wyśmienicie. Jakieś pomysły?

Dodatkowy problem do podłączenie TV pod wieżę z głośnikami. Ma ona działać tak jakby kino domowe. Poprzedni model Sony był podłączony za pomocą kabli cznicz-cznicz do wieży. Dzięki temu można było używać głośników z wieży podczas słuchania muzyki na TV lub oglądania filmów. W obecnym modelu jest jakieś złącze optical audio. W jaki sposób mogę podłączyć ten tv do wieży w której jest wejście na czincz?

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz większy ekran przy tych samych warunkach.
Wówczas musisz mieć telewizor z lepszą płynnością i lepszym skalowaniem.
Teraz już rozumiesz.
NA razie lekarstwo, czyli kłania się na początek kalibracja .
Masz zrobioną kalibrację ?
 

prezy

New member
Bez reklam
No kolego dałeś pocisk. Kupiłeś jeden z naprawdę dobrych modeli ale źródło mu wpuściłeś tragiczne. Wygląda to tak jakbyś do super silnika wlał trochę oleju a trochę wody i dziwisz się że moc spadła. Ponadto przesiadka z 40 cali na 55 cali robi swoje.
Profesjonalna kalibracja tv nie każdemu się spodoba, ale o gustach nie dyskutujemy. Są dobrzy fachowcy, którzy taką kalibrację zrobią nawet za 50 zł z dojazdem, więc zawsze możesz spróbować, chociaż przy NTC uważam, że szkoda kasy.
Rada:
Zmień źródło sygnału, jeżeli nadal jakość obrazu Tobie nie odpowiada to jest coś nie tak z TV.
 

SDman

Banned
Wcześniejszy telewizor to:
KDL-40W5500 | Wszystkie telewizory LCD z***ekranem 102 cm / 40" | Omówienie | KDL40W5500K | KDL40W5500 | Sony

Samsung według parametrów wypada lepiej, a obraz niestety gorszy.
Jak się robi kalibrację?

Witam,
nic nie da Ci kalibracja, Ten model Sonego był bardzo dobry, trochę gorszy od
mojego Philipsa 9664, ja zachowawczo wziąłem model F6500 z możliwością zwrotu
i tak też sie stało po 3 dniach.

Dopiero F7000 ma szanse ze starymi dobrymi modelami ale pewny bym nie był.

Pozdr.
 

milekp

New member
misyogi - miałem podobne wrażenie ze swoim 6800. Niestety, trzeba trochę przysiedzieć i pokombinować ustawieniami. Przede wszystkim powyłączaj większość polepszaczy i bez nich ustawiaj.
Wyłącz opcję "eko" to ona powoduje "szarość" ekranu, tak samo, jak opcja "wyraźny ruch led". Pokombinuj z jasnością i kontrastem a zobaczysz, że jednak sporo możesz wyciągnąć jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
@milekp , masz calkowita racje , ja na moim 6 letnim lcd wylaczylem wszystkie polepszacze ,czego przez 5 lat nie wiedzialem i skalibrowalem se sam tv planszami z neta - obraz drastycznie sie polepszyl
 

marco258

New member
witam,czy jest jakiś program do ustawiania kanałów przez kompa na f6500 bo ręcznie to za dużo roboty,chodzi o to aby pozamieniać kanały satelitarne,pozdrawiam
 
Do góry