SAMSUNG UE48J5600 czy UE486400?

Mietas2

New member
SAMSUNG UE48J5600 czy UE48H6400?

Witam

Chciałem się was poradzić, który z tych telewizorów wybrać?
6400 dostał dużo dobrych recenzji i mam w domu odtwarzacz Blu Ray 3D. Natomiast ten drugi ma funkcję Micro Dimming. Obydwa w tej samej cenie.

I tak sobie myślę, że ten dimming będzie mi poprawiał jakość obrazu zawsze, natomiast 3D w drugim da korzyść tylko przy oglądaniu filmów i to jeszcze trzeba kupić wersję 3D. I nigdy jeszcze tego nie próbowałem, więc nie wiem czy mi się spodoba, czy nie.

Nie mogę znaleźć żadnych opinii o tym UE485600. Myślałem, że to ten sam TV, tylko na rok 2015 i bez 3D, ale później znalazłem wzmiankę o tym lokalnym ściemnianiu ekranu.
Na dodatek na stronie Samsunga jest napisane, że ma 3D ale specyfikacja w sklepie nic o tym nie mówi.

Czy ktoś jest w stanie mnie oświecić? ;)
 
Ostatnia edycja:

Mietas2

New member
Znalazłem jeszcze informację, że to jest model zrobiony specjalnie dla Currys/PCWorld i to ten sam co 5500, ale to nadal w niczym nie pomaga.
Wygląda na to, że 6400 będzie pewniejszym wyborem.

@kapusta7 widzę, że ty masz H6400, poszukam na forum, czy coś o nim pisałeś.
 
Ostatnia edycja:

michal102

New member
Kilka dni temu kupiłem J5600 (43") i TV raczej pójdzie do zwrotu.
Porównując go z moim starym B650 jest sporo lepszy, ma dużo bardziej naturalne kolory (nie ma już tych cukierkowatych barw). TV ma bardzo dobrą czerń, całkowity brak cloudingu (co mnie mocno zaskoczyło), dość dobrze doświetlone rogi, ale jedna rzecz go przekreśla - masakryczny DSE. meczów piłki nożnej oglądać się na tym nie da, to samo gry na konsoli. Zamiast skupić się na rozgrywce, to ciągle widzę brudny ekran :(
 

SKAT

New member
Czyli co mówisz że, UE43J5600 nie nadaje się do oglądania sportu?? Właśnie mocno zastanawiam się nad tym TV ewentualnie wersją 48" z uwagi na podobno bardzo szybki system Tizen co jest też dla mnie bardzo ważne. Do tego sporo aplikacji Smart TV. A tu taka niespodzianka?? A powiedz mi jak wygląda płynność matrycy podczas szybkich scen no i ogólna jakość obrazu??
 
Do góry