Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

mars666

New member
Pastusiak zapodałem twoje ustawienia w trybie standard. Tak jak już kiedyś pisałem biały nie wpada w róż, clouding praktycznie nie występuje (jest widoczny delikatnie wzdłuż krawędzi). Banding i dse są widoczne przy szybko poruszającej się kamerze na jasnych scenach. Przy oglądaniu z 3 metrów na wprost i pod lekkim kątem to czerń może być. Ale już z bliska nie bo prawdopodobnie taka jest charakterystyka matryc VA i nic tego nie zmieni.
 

bhn92

New member
Bez reklam
heh fire Ty masz czern pod katem 90 stopni smolista jak smola co z tego ze va maja slabe katy widzenia a wiec traca na kontrascie z kazdym stopniem odchylenia ale toshiba temu przeczy ,wszyscy to wiemy ze Toshiba jest najlepsza marka na swiecie a juz napewno jej model 7335DG :)
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
tu jest komentarz z testu toski i jak to matryca va tak to jest cudow nie bedzie

"czarny staje się niebieski i słaby kontrast przy oglądaniu z kątów "
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
heh fire Ty masz czern pod katem 90 stopni smolista jak smola co z tego ze va maja slabe katy widzenia a wiec traca na kontrascie z kazdym stopniem odchylenia ale toshiba temu przeczy ,wszyscy to wiemy ze Toshiba jest najlepsza marka na swiecie a juz napewno jej model 7335DG :)

Szczerze? Mam jeden z paneli IPS...na nim problem czerni i kątów widać po lekkim odchyleniu. W przypadku VA...mogę wręcz stać prostopadle do ekranu, a nie ma tego co na IPSie.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Szczerze? Mam jeden z paneli IPS...na nim problem czerni i kątów widać po lekkim odchyleniu. W przypadku VA...mogę wręcz stać prostopadle do ekranu, a nie ma tego co na IPSie.
Tak jak juz pisalem pewnie masz flaki st60 w obudowie toshiby..... haha
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
I jestem ciekaw zdania tych ktorzy mieli obiekcje do jakosci obrazu na MŚ (ja osobiscie mialem pretensje do obrazu ale wiedzialem dobrze ze to jakosc transmisji jest taka) teraz na tvp sport mecz legii oglada sie naprawde przednio ,ogladam na standardzie cieply 2 wylaczony kontrast dyn podswietlenie 8 i polecam gamme wieczor na mecze dac -2 mp 4/10ale to juz jak kto chce.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
 

Koqs77

New member
I jestem ciekaw zdania tych ktorzy mieli obiekcje do jakosci obrazu na MŚ (ja osobiscie mialem pretensje do obrazu ale wiedzialem dobrze ze to jakosc transmisji jest taka) teraz na tvp sport mecz legii oglada sie naprawde przednio ,ogladam na standardzie cieply 2 wylaczony kontrast dyn podswietlenie 8 i polecam gamme wieczor na mecze dac -2 mp 4/10ale to juz jak kto chce.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
Jak masz na myśli , że nie ma efektu DSE to tylko dlatego, bo żeby ten efekt zauważyć to musi być szybki ruch kamery, co jest niemożliwe jak gra polska drużyna. :-D . Oglądając polską ekstraklasę tez DSE nie będzie widoczne :D
 

bhn92

New member
Bez reklam
Hahaha dobre koqs,ale nie chodzi mi o dse ale najbardziej o jakosc i plynnosc transmisji ktora jest duzo lepsza niz ta na mś, dzisiejszy mecz byl takiej jakosci jak powtorki ligi mistrzow na nsporcie ktore lecialy w czasie trwania mundialu a wiec bardzo mile dla oka :p

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
 

Pastusiak

New member
nikt ameryki nie odkryje twierdząc, że im lepszy sygnał i jakość transmisji tym lepszy odbiór ;) kiedyś miało się swoje 32-40 cale i co by nie leciało w tym tv to wyglądało nieźle. Teraz mając jedynie dwa kanały hd z naziemnej, na których i tak większość to programy w sd, jeszcze przy przekątnych 48-55 cali nie powinniśmy spodziewać się cudów. Są jednak kwiatki, które na prawde powodują uśmiech. Np Dr.House na tvp2. Lepsza jakość od niektórych moich brripów. I żadnej ziarnistości. A jak lecą z kolei wiadomości na tvp1 to zawsze je przełączam bo nie idzie tego oglądać.
Przy małych przekątnych kompromis był z góry akceptowalny, tutaj już niestety każdy szanujący się człowiek powinien zaopatrzyć się w pakiet HD lub po prostu oglądać z blureja.. Na konsoli jakość wyborna.
 

Pastusiak

New member
wow samsung nawet informuje w pasku po odpaleniu TV, że będą trwać prace nad usługami samsung apps i account do 22 ;) bardzo ładnie z ich strony :)

Dzisiaj odpaliłem bajeczkę potworny uniwersytet, z kodekiem audio True HD niestety nieobsługiwany :O phi phi.. na szczęście na drugiej ścieżce był inny kodek ;) aaale.. cośtam do poprawy jest :) i mam pytanko. Czy Płyta dvd obsługuje mniejszą paletę barw i skalę szarości? tak pytam bo jak z ps3 oglądam bluraye to ewidentnie jest tam więcej różnych odcieni zwłaszcza szarości ;) z płytki dvd nawet ten sam film jest jakiś taki ograniczony :D albo czarne albo wcale i kolory też bardziej jednolite (te same ustawienia tv) czy płytki dvd tak mają? czy to kwestia ustawień ps3? bo są tam jakieś opcje PbYCB (czy jakoś tak) rgb i deep colour do wyboru ale nigdy sie tym nie bawiłem.
 

Pastusiak

New member
Nie poziom czerni bo ustawione mam zawsze na normalny mowie ze ustawienia tv te same ;) tylko zawsze z plyt dvd jest mniejsza gama i" arono" dlaczego tak jest :)
 

mariuszaerox

New member
Tak wgl ma on jakieś chłodzenie czy nie ? Zastanawiałem się dziś, bo taki upał a ja grałem bez przerwy 2 godziny i oglądałem filmy też z 2 godziny D
 

bhn92

New member
Bez reklam
u mnie tez upal chyba najwiekszy jesli chodzi o odczucie w ostatnich dniach tv chodzil caly dzien dzis nawet jak sie go nie ogladalo i bylo gdzie indziej i nic sie nie dzieje ,temperatura taka jak zawsze dotykajac tylu tv, teraz wylaczylem dopiero a wiec test okolo 10 godzin w upale bez przerwy zaliczony;p
 
Do góry