Samsung UE46F6640 i media serwer TP-Link

gruby123452

New member
Witam
Posidadam od niedawna router TP-Link WR1043ND z podłączonym dyskiem. Kupiłem go aby zrobić media serwer dla TV (oglądanie filmów bez podpinania kompa czy dysku do TV). Pojawił się problem ponieważ gdy dysk jest sformatowany na NTFS to TV nie widzi plików (widzi serwer i strukturę katalogów ale nie pliki). Nie ważne czy to foto, mp3 czy avi. Po podpięciu tego dysku do TV wszystko widzi (czy to na FAT czy NTFS). Jak dysk jest na FAT podpięty pod router to TV te pliki widzi. Jednak mija się z z cele bo filmy mają po 8 lub 13GB więc na FAT nie wejdą ;/. W TV mam najnowszy soft ze strony samsunga (1116.0). Czy ktoś miał podobny problem ? Jeżeli tak to jakieś rozwiązanie ?
 

asked

New member
Media serwer czyli DLNA? FTP to troszkę coś innego... ;)

Tak czy inaczej mam identyczna konfiguracje...
U mnie działa. Jakie znaczenie ma typ partycji dla TV skoro TV wykorzystuje protokół FTP. Podpowiem...żadne!!!
Mam router TPLink 4300 i 1TB HDD w NTFS i wszystko działa prawidłowo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

matadorRS

New member
Potwierdzam. Dla odczytu przez media serwer partycja dysku niema znaczenia czy to będzie FAT czy NTFS. Ja puszczam przez PS3 media server (bo mam tez ps3) i działa bezproblemowo.
 

gruby123452

New member
Też mam ps3 ale uruchamiać je to się mija z celem. Partycji exFat nie widzi router. Samego FTP TV nie widzi, albo ja nie umiem jakoś na TV włączyć tak, żeby to widział. Na TV włączam guzik "źródło" i jak jest media serwer no to wybieram go no i są foldery a nie ma plików. Jak media serwer jest wył. to tam nic nie ma w TV do wybrania. Jak mam w windowsie ustawione udostępnianie w grupie domowej no to TV widzi to i pliki również no ale muszę mieć włączonego kompa i podpięty dysk a właśnie takiego rozwiązania chciałem się pozbyć. Być może to wina routera bo słyszałem, że tplinki mają problem z media serwerem
 

asked

New member
Ftp to dość specyficzny protokół... Szukałem u siebie w TV możliwości przeglądania ftp i zawsze kieruje mnie do DLNA.
Nie chce sie mądrzyć ale ftp nie pozwala na stream tylko na kopiowanie... Sa co prawda jakieś cudowne odtwarzacze ktore sztucznie buforuja takie pliki ale czy mój 6640 to potrafi...nie zauważyłem.

Mój soft 1117.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Posidadam od niedawna router TP-Link WR1043ND z podłączonym dyskiem. Kupiłem go aby zrobić media serwer dla TV (oglądanie filmów bez podpinania kompa czy dysku do TV).
Sprawdź czy telewizor odtworzy media z uruchomionego serwera Samby (Storage Sharing), jeśli nie to musisz udostępnić przez serwer DLNA (Media Server). Polecam zmianę firmware na Gargoyle w nim można doinstalować serwer miniDLNA z którym TV może lepiej współpracować.

PS. protokół FTP nie służy do streamingu.
Potwierdzam. Dla odczytu przez media serwer partycja dysku niema znaczenia czy to będzie FAT czy NTFS. Ja puszczam przez PS3 media server (bo mam tez ps3) i działa bezproblemowo.
Dla routera ma duże znaczenie. NTFS bardzo obciąża CPU, najczęściej też ma niższe parametry odczytu/zapisu. Najlepiej stosować ext3/ext4 zależnie czy to jest HDD czy pendrive, następnie exFAT, FAT, a na końcu NTFS.
 

matadorRS

New member
Nie PS3 tylko taki program "PS3 Media Server". Jeśli nie widzi Ci katalogów to zapewne masz źle skonfigurowany program./ Zapewne nie masz udostępnionych katalogów.
 

gruby123452

New member
Sprawdziłem sobie dzisiaj jeszcze inny router z ADSL (td-w8970). Posiada też WAN ale to akurat nie dla mnie ;p Zrobiłem media serwer przez ten router i wszystko śmiga jak należy (to co na tamtym nie chciało). Jednak tutaj na routerze dałem odświeżanie plików i dopiero po tym wszystkie urządzenia je widziałem. Nie pamiętam tylko czy na tamtym tak robiłem ale kojarzę coś, że laptop widział pliki a TV nie, a dzisiaj przed kliknięciem w odśwież żadne urządzenie nie widziało. Musze jeszcze raz sprawdzić tego 1043. A co do systemu plików to router obsługuje niestety tylko FAT i NTFS
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
na routerze dałem odświeżanie plików i dopiero po tym wszystkie urządzenia je widziałem.
Jak działa funkcja serwera multimediów urządzenia TL-WR1043ND? - Witamy na stronie TP-LINK
Zawsze trzeba odświeżyć po dodaniu nowych plików, a ten proces w niektórych przypadkach może potrwać kilkadziesiąt minut.
A co do systemu plików to router obsługuje niestety tylko FAT i NTFS
Na oficjalnym zapewne tylko ww. formaty, na OpenWRT obsługuje te co napisałem.
 
Do góry