Samsung ue46es5700 brak hotbird

witalij400

New member
Witam, zakupilem w Niemczech TV Samsung ue46es5700 i zwiazany z nim problem, gdy chce wyszukac kanaly satelitarne to brak jest satelity hotbird, jest tylko astra, mozna to jakos zmienic ?
 

Lemil

Banned
Spokojnie, na pewno jest dość długa lista satelitów do wyboru. HotBird musi być na bank. Musisz tylko wejść w menu ustawienia anteny i tam dodać HotBirda. Myślę, że szukałeś tylko w menu wyszukiwanie kanałów. A tam się satelity nie doda, tylko w opcjach anteny.
 

tdx

New member
Bez reklam
Musisz mieć zródło TV
nadawanie>>antena>>satelitarne
ustawienie kanałów>>system satelitarny>>pin>>wybór satelity>> i dodajesz nowe satelity do wyszukiwania
 

witalij400

New member
Wszytko ladnie, wiem nawet co masz na mysli, tylko ze jak wchodze do glownego MENU to opcje KANAL tam gdzie to powinno sie zapewne zrobic mam podswietlona na szaro i klikajac OK pojawia sie napis
Ta opcja jest niedostepna
. Chociaz wyczowam, ze z menu serwisowego moze mozna to wlaczyc... tylko jak? Jest takze opcja, ze ja ustawiajac w menu serwisowym region Polska to wylaczylem, nie mam pojecia czy bylo tak od nowosci.
 

witalij400

New member
Ale z poziomu menu pokazuje mi, ze ta opcja nie jest dostepna i nie moge tam nic zrobic :/
tak to wyglada jak na linku ponizej. Podmenu KANAL mam niedostepne.

s7.postimg.org/f5bp2p9a3/1382984_609130922459243_801557351_n.jpg
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
Ale z poziomu menu pokazuje mi, ze ta opcja nie jest dostepna i nie moge tam nic zrobic :/
tak to wyglada jak na linku ponizej. Podmenu KANAL mam niedostepne.

s7.postimg.org/f5bp2p9a3/1382984_609130922459243_801557351_n.jpg
No masz racje, bo opcja ''kanał'' jest nie podświetlona,dla tego nie można wybrać satelitę.
 

tdx

New member
Bez reklam
musisz najpierw przełączyć źródło na TV i dopiero wtedy wszystko ustawiać

A już wiem musisz zaprogramować cokolwiek na początku bo ta opcja faktycznie będzie niedostępna
 

witalij400

New member
Opcja TV wlaczona..
Niestety w moim MENU ta opcja nadawanie prawdopodobnie nazywa sie KANAL, ktora jest dla mnie niestety niedostepna.



Mialem dzis zaprogramowana cala ASTRE... i nawet ogladalem, sa rowniez nadal na liscie, tyle, ze antena odlaczona.
Ale rowniez na logike, ktos ma SAT ustawiona na HOTBIRD kupujac nowe TV jakby mial cos tam ustawic? bo osobiscie to anteny naziemnej to nie mam.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
a zaprogramowałeś cokolwiek jakikolwiek kanał cyfrowy lub analog bop inaczej ta funkcja nie będzie aktywna

Jak miałeś zaprogramowaną na astrę to ta opcja powiną się swiecić
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
zrób reset menu serwisowego i jeszcze raz odpal TV + ustaw od razu strojenie na satelicie na początku zostaw Astre... Powinno się wtedy dać w menu sygnał
 

Dlugas24

New member
U mnie dało sie bez problemu dodac satelite Horbit, ale teraz chcialbym usunąć astrę z listy i nie wiem jak to zrobić?
 
Do góry