Samsung UE46D6500 vs SHARP LC46LE830 (LE820)

MarekWoj

New member
Witam.

Po lekturze forum + wczoraj prawie 3 godziny oglądania różnych modeli w sklepie mam te dwa (a właściwie 3) typy.

Główne wymagania:
- W miarę dobre kąty boczne, układ mebli (i ilość osób) powoduje, że często oglądam TV nieco z boku, ale jest to max 30% odchylenia.
- Dobra czerń, denerwuje mnie bury zamiast czarnego.

Źródłem sygnału będzie dekoder N-ki (około 25 kanałów HD), ale częściej jednak oglądam SD. Nie przewiduję podłączania do innych źródeł, nie są też istotne inne "bajery", typu podłączenie do internetu, filmy z USB itp.

3D nie jest dla mnie istotne, dlatego dodałem LE820, czy w 2D jest zauważalnie gorszy od LE830 ?
A może jeszcze inny LCD w podobnej cenie, czyli max 4500 zł ? Plazma odpada, TV jest częto włączony po 10 godzin dziennie, więc pobór prądu też jest istotny.


Z góry dzięki za pomoc :)
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja bym jednak dopłacił do Sharpa LE830, bo ma słabe kąty boczne i gorsza ostrość.
Z fajnych modeli masz Toshibę 46SL733 lub 46WL753
Najlepiej na SD się spisze własnie Toshiba dzięki tech. Resolution +
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja JEDNAK bym brał pod uwagę jakąś plazmę Panasa skoro uwielbiasz czerń to żaden z tych telewizorów nie może Ci zaproponować idealnego obrazu pod kątem. Mój typ 46GT30. Na wprost tak :) LED Samsung 46D6500 :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich oczekiwaniach nie powinieneś wybierać w ciemno.
Powinieneś poprosić o prezentację w domu.
Ale przy tych warunkach Sharp 46Le 830 powinien sobie poradzić najlepiej.
Jeśli chodzi o kąty boczne duże to lepiej wypadnie plazma.
Ale przy Twoich Sharp wystarczy.
 

vitek

New member
Źródłem sygnału będzie dekoder N-ki (około 25 kanałów HD), ale częściej jednak oglądam SD

Wszystkie główne kanały są w HD: tvn, polsat, tvp. Sport - HD. Filmy - HD. Discovery, Natgeo itd. 'przyrodnicze' - wszystko w HD od dawna. Zastanawiam się co trzeba oglądać żeby napisać 'oglądam głównie SD'. Chyba jeszcze tylko kartony dla dzieci nie są w HD. No i Rydzyk TV (choć dekodery dają HD, więc może niedługo... :) ).

(to tak na marginesie było).

Jeżeli chodzi o czerń to na dziś nic nie da lepszej od samsunga serii D. Plazma - tak, ale pod warunkiem że oglądasz w zaciemnionym pokoju, bo w przeciwnym wypadku będziesz podziwiał głównie... siebie (i innych siedzących przed tv)
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Jak w sklepie zobaczysz Pansconica 42GT30 to kolor czarny nadal jest szaro-zielony, ale mniej niż rok temu.
Jeśli Tobie to nie przeszkadza, to ten Panasonic to bardzo dobry TV:)Jedyna plazma z kolorem czarnym to Samsung 50C7000/D8000.
Ale i tak Sharp 46LE820 będzie miał lepszy obraz niż samsung 46D6500, a na pewno bardziej naturalny.
 

MarekWoj

New member
Wszystkie główne kanały są w HD: tvn, polsat, tvp. Sport - HD. Filmy - HD. Discovery, Natgeo itd. 'przyrodnicze' - wszystko w HD od dawna. Zastanawiam się co trzeba oglądać żeby napisać 'oglądam głównie SD'.
Nie oglądam żadnego sportu, a polsat, tvn, tvp rzadko. Zazwyczaj oglądam programy typu Discovery, a tego więcej jest w SD niż HD. Do tego kanały typy AXN-Sci-fi, Sci-fi Universal itp. a dzieciaki bajki. Dlatego napisałem że więcej w SD niż HD, proporcji już nie obliczałem :)

Plazmy nie chcę. Pomijając nawet kwestie poboru prądu (co też jest istotne) ma wprawdzie najlepsze kąty, ale mi nie są potrzebna aż tak duże. A pokój jest nasłoneczniony, więc LCD powinien się lepiej sprawdzić.


Ale i tak Sharp 46LE820 będzie miał lepszy obraz niż samsung 46D6500, a na pewno bardziej naturalny.
Jestem na 90% zdecydowany na Sharp-a, ale większość poleca 46LE830. Czy jest duża różnica względem 46LE820 ? Nie chcę płacić za coś, czego nie będę używał (3D, czy tuner SAT) a w sklepie stały obok siebie 820 i 830 i trudno było zauważyć różnicę. No, pomijając matową matrycę, to jest jakimś plusem (słoneczny pokój), ale odbicia na wcześniejszym TV (Samsung B650) jakoś bardzo nie przeszkadzały.
 
Do góry