Samsung UE40H7000SL kalibracja

slonik666

New member
Witam

Przesiadlem sie z Philipsa 42PFL6007 na Samsunga UE40H7000SL ; ) Probowalem znalesc na forum jakies tematy odnosnie tego modelu ale nic , nie wiem czy to dobrze bo ludzie nie maja problemow z nim czy zle bo ludzie nie kupuja tego modelu.
Generalnie chodzi mi czy ktos ma ten model i moze jakas fajna kalibracje obrazu podac pod niego.
TV podlaczony pod komputer sluzy jako monitor i obsluguje jeszcze 3 konsole PS3 X1 i PS4 .
 

slonik666

New member
Dzieki wielkie, sprawdze tego ziomka ustawienia. A tak ogolnie te modele samsungow sprawdzaja sie ? Bo za duzo o nich nie mozna znalesc na sieci. Przyznam sie szczerze ze troche w ciemno go kupilem i troche sie sugerowalem seria F7000 ktora mialem okazje sie dlugo bawic ale na pierwszy rzut oka odrazu rzuca sie wykonanie 40H7000 ktore jest duzo gorsze od F ktore bylo wykonczone w duzej mierze z metalu jakiegos blachy boki i tyl no i byl cienszy.
 

mateo1597

New member
Witam,

Szukając informacji na temat kalibracji serii h7000 znalazłem ten wątek.
Czy macie możliwość udostępnienia kalibracji ale pod filmy, a nie gry?
Posiadam model 55h7000 i głównie używany jest to kanałów HD z UPC + filmy HD.
Znalazłem kiedyś ogólne ustawienia dla LCD samsunga (nie mogę odnaleźć linka...) ale tonie były dedykowane do tej serii.
Z góry dziękuję za porady.
Pozdrawiam.
 

marekwar

New member
Kalibracja polega na.... kalibracji, czyli takiej regulacji elektroniką telewizora aby matryca świeciła jak najbliżej wzorca. To wymaga specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.
Każda matryca jest inna więc wbicie "obcych" parametrów może pogorszyć a nie polepszyć obraz.
 
Do góry