[Samsung UE40F6800] Kilka pytań

Jaromir_GD

New member
Na początku chciałbym wszystkich forumowiczów gorąco przywitać. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga F6800 lecz mam kilka pytań, które mnie nurtują. Szukałem na forum ( i nie tylko) ale brak odpowiedzi przyczynił się do utworzenia nowego wątku. Zaczynamy:

1. Jak rozpocząć odtwarzanie filmu z pamięci USB od początku? Może ta kwestia jest śmieszna ale za nic w świecie nie mogę tego zrobić. Wyłączanie i włączanie TV nic nie pomaga. Wyjęcie i ponowne włożenie pamięci nic nie daje. Po wejściu w konkretny film odtwarzanie rozpoczyna się na ostatniej scenie jaką skończyłem. Menu ekranowe po naciśnięciu "Tools" gdzie wedle instrukcji można nacisnąć odtwarzanie od początku (kreska i dwie strzałki) jest u mnie nieaktywne tzn. ten przycisk. Jedyna opcja, która zadziałała to w inteligentnym pilocie po wybraniu "More" mam takowe strzałki, które faktycznie wywołują film od samego początku. Jednak jak to zrobić z poziomu "klasycznego" pilota?

2. Czy po wejściu w menu serwisowe można mój model TV jakoś podkręcić? Czy są standardowo jakieś funkcje fajne czyt. przydatne powyłączane? Jeżeli tak to jakie warto włączyć aby nic nie uszkodzić i jak takowe menu wywołać? Czy stracę gwarancję jak coś takiego zrobię?

3. Czy ktoś, kto posiada takowy TV może podrzucić optymalne ustawienie? Wiem, że jest to indywidualna kwestia każdego z nas jak odbiera obraz ale takie, które jemu pasują. Dosyć poważnie męczą mnie zbyt czerwone twarze. Nie ma reguły ponieważ na jednym programie są one naturalne a na innym zbyt czerwone.

4. Ostatnie pytanie może wydać się dziwne jednak je zadam. Czy w tym modelu można włączyć wygaszacz ekranu np. przy puszczaniu muzyki z pena lub przez DLNA? Wiem, że np. w LG spotkałem się z czymś takim, że aby za bardzo TV nie ingerował w nas gdy siedzimy i słuchamy muzyki po pewnym czasie samoczynnie odpalał się wygaszacz a logiem LG i tytułem utworu.

Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
 

Lemil

Banned
Wejście do menu serwisowego - najprostszy sposób, żeby mieć problemy z telewizorem. Nie radzę tam wchodzić o ile się nie jest osobą znającą zagadnienie gruntownie i dogłębnie.
 
Ostatnia edycja:

Jaromir_GD

New member
Dobrze, w takim razie kwestię menu serwisowego sobie odpuszczę.

Bardzo cenna uwaga z instrukcją obsługi. Ale ze mnie gapa, że o czymś takim nie pomyślałem. :neutral: Więcej czytać i ze zrozumieniem ponieważ powtarzam czytałem instrukcję i nie tylko ale porady w niej zawarte nie działają tudzież są nieaktywne.

Czerwone twarze pojawiają się nie tylko podczas oglądania programów ale również podczas pokazu zdjęć.

OK. Lecę do sklepu kupić zestaw audio. Takiej porady było mi trzeba. O tym również nie pomyślałem, że TV to nie jest super zestaw audio. A czy ja pisałem o dźwięku? Do niego nic nie mam a raczej tę kwestię sobie rozwiąże ale chodzi mi o to, żeby podczas wieczornego spotkanie z przyjaciółmi przez sieć puścić kilka utworów ale by TV nie świecił po oczach.

Jeżeli są osoby, które mają ten model tudzież chcą udzielić bardziej konstruktywnej wypowiedzi to proszę.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ad1 przytrzymujesz przycisk << na pilocie przez ok 3 sekundy
ad2 możesz włączyć sterowanie ruchami ale musisz jeszcze zainwestować w kamere
ad3 możesz spróbować tych są z F6800

Tryb FILM a później
Pświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Odcień: 20
Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].

4. po dlna nie próbowałem z usb wygaszasz włacza się sam po ok 5 min
możesz całkowicie wyłączyć obraz w TV
Menu>>obraz>>wyłącz obraz
 

Jaromir_GD

New member
Bardzo dziękuję tdx za konkretną odpowiedź (właśnie na taką czekałem). Wieczorem spróbuje i zobaczymy co z tego wyjdzie. ;)

Co do wypowiedzi niejakiego Lemila to porównaj sobie co napisał tdx i swoje dotychczasowe wypowiedzi. Nie widzisz różnicy? Ja widzę i to ogromną. W porównaniu do Ciebie tdx udzielił porady konkretnej (za którą jestem naprawdę bardzo wdzięczny) a nie takiej jak Ty, że gdzieś coś a może tutaj i nie wiem jak to się nazywa ale trzeba przycisnąć po prawej lub lewej. A czy uważasz, że mam skakać pod niebiosa i całować Ciebie po rękach, że łaskawie raczyłeś mi odpowiedzieć? Nie musiałeś bo nie na takie porady liczyłem. Szukałem odpowiedzi konkretnej i takową otrzymałem ale nie od Ciebie.
 
Do góry