Samsung UE40F6400 Piloty nie działają Prośba

grax

New member
Witam.
Od wczoraj nie wiem jakim cudem włączam telewizor do prądu i pojawia się:
Najpierw na chwilę to:

20130414_170651.jpg


a po paru sekundach

20130414_170736.jpg


I nic.

Na żaden pilot TV nie reaguje. Nawet nie mogę go wyłączyć pilotem. Tylko z gniazdka wtyczkę wyciągam i się wyłącza. Jest tylko po lewej u dołu mikrofon w kwadracie.

Jak to naprawić i dlaczego tak jest??

Będę wdzięczny za pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
A jak naciskasz na pilocie to świeci się czerwona dioda sygnalizująca naciśniecie pilota?

zobacz czy działa dzoj na panelu bocznym. Jeśli tak spróbuj go wyłączyć do stanu czuwania.

później na pilocie wciśnij po kolei info menu mute power

pojawi się menu wciskasz OK i pojawia się kolejne menu na pierwszym miejscu powinno być factory reset i wciskasz ok

czekasz aż tv się wyłączy
 
Ostatnia edycja:

mborecki

New member
Brzmi jak dobra, ale smutna historia... ale dzisiaj o tej samej godzinie, ten sam problem, trwa do teraz - telewizor 46f6400. Nie działają piloty, wymiana baterii na nowe nie pomogła, nie da się wyłączyć telewizora, nie działają żadne przyciski i żadne kombinacje do menu serwisowego.

Ktoś ma pomysł?
 

berni1979

New member
udało się rozwiązać problem? Mam zamiar kupić ten model co o nim sądzicie? Polecacie?
No i napiszcie dla "potomnych" jak rozwiązać ten problem (o ile się udało).
 

mborecki

New member
udało się rozwiązać problem? Mam zamiar kupić ten model co o nim sądzicie? Polecacie?
No i napiszcie dla "potomnych" jak rozwiązać ten problem (o ile się udało).

Telewizor stoi i nie działa.. nie polecam tego modelu, jest coś podejrzanego w tym że dwóm osobom padł w tym samym czasie i od tego czasu nie ruszyło nic z miejsca. Ja niestety nie mam możliwości go teraz wysłać do serwisu i dlatego myślałem, że ktoś po prostu powie co mozna tu jeszcze zakombinować by problem rozwiązać.
 

mborecki

New member
to może najpierw napisz co serwis powiedział, jak ty opisales problem, bo nie wierze, że olali tak sytuacje...

Powiem jak go wyśle...chwilowo pudełko do niego jest ode mnie 300 km i nie mam możliwości pojechania po niego, a zapakowanie "bezpiecznie" w coś innego takiego telewizora jest ryzykowne. Celebruje na razie kolejny tydzien z niedzialajacym pudłem :(
 

Anduraki

Banned
zanim zaczniecie narzekać - nie polecam tego TV, nie kupujcie tego xxxx itp weźcie pod uwagę, że to jest NOWY model z tego roku, programistom widocznie umknął jakiś błąd w oprogramowaniu który "brickuje" TV - może to być problem z oczyszczaniem cache czy czegoś w ten deseń. Nowy soft, aktualizacja powinna rozwiązać problem. A w najgorszym przypadku gdy sprzęt jest walnięty to wycofają całą wadliwą serię, a wy odzyskacie kasę.

Tak to bywa w niedługim czasie od premiery nowego modelu, że mogą być takie sytuacje jak ta i to się tyczy każdego producenta: czy to Samsunga czy LG czy Philipsa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mborecki

New member
Nowa obserwacja... włącza się telewizor i po chwili gasną świetlówki (ledy), ale widzę napis HDMI1 i widzę ten mikorofonik po lewej na dole...no i tak możemy spędzić z telewizorem pare godzin i nic sie nie zmienia, ale jak podepne coś do hdmi to obraz widzę, nadal widze jednak pasek HDMI1 przez cały ekran na górze i widzę nałożony na obraz z laptopa obrazek mikrofonu - to wydaje się być po prostu zawieszenie przy starcie telewizora.

Nie działa pilot/y jak była mowa wyżej - pytanie do Was, czy da sie zrobic upgrade nie dotykajac menu i pilotow. po prostu wkladajac spreparowanego pendrive ktory by wystarowal sam...?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Przyznaj się kolego co tam namieszałeś wcześniej???.Nic nie kombinuj już wystarczy dzwoń do serwisu...
 

Anduraki

Banned
Nowa obserwacja... włącza się telewizor i po chwili gasną świetlówki (ledy), ale widzę napis HDMI1 i widzę ten mikorofonik po lewej na dole...no i tak możemy spędzić z telewizorem pare godzin i nic sie nie zmienia, ale jak podepne coś do hdmi to obraz widzę, nadal widze jednak pasek HDMI1 przez cały ekran na górze i widzę nałożony na obraz z laptopa obrazek mikrofonu - to wydaje się być po prostu zawieszenie przy starcie telewizora.

Nie działa pilot/y jak była mowa wyżej - pytanie do Was, czy da sie zrobic upgrade nie dotykajac menu i pilotow. po prostu wkladajac spreparowanego pendrive ktory by wystarowal sam...?
nie odpowiedziałeś czy reaguje na joystick(przycisk sterujący w obudowie)
 

Anduraki

Banned
jak dla mnie są dwie możliwe przyczyny: - przepełnienie cache po iluś dniach użytkowania i zablokowanie TV, albo (nie śmiejcie się) wirus który trafił do dystrybucji tego urządzenia(sądząc po poście w którym ktoś napisał, że w tym samym czasie stało się to u niego) podłączonego do sieci.
 

kaktunio

New member
Witam wszystkich.
Do naprawy trafił TV samsung 40h6400aw, na początku działa wszystko ok, po pół godziny do godziny brak reakcji na pilota lub chaotycznie. Dochodziło do tego że przełączał kanały po minucie od wciśnięcia przycisku, mruga dioda na TV widać że telewizor odbiera sygnał od pilota.
Podniosłem procesor SEMS31 zrobiłem reballing uszkodzona okazała się płyta, dwa pady metalizacji w rogach oderwały się od płyty. wstawiłem je i postawiłem procka. TV śmiga aż miło.
 
Do góry