samsung ue40es6800 czy sony kdl40hx750?

mati156

New member
Witam,
Postanowiłem kupić nowy telewizor. Po długich poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że kupię leda modele jak w temacie.
Tylko teraz, który jest lepszy, bo czytałem, że samsung ma większy efekt "chmurki" niż sony, ale samsung bardziej przemawia do mnie wyglądem i jest bardziej multimediany. Zamierzam na telewizorze oglądać filmy w hd, grać na konsoli(który lepszy do grania?) a także oglądać telewizję z cyfry+.
Zatem moje pytanie jest takie: który lepszy? Czy polecacie jakieś inne modele w podobnej cenie i wielkości?
 

yahu

Member
Mam podobne wymogi i podobny dylemat.Także konsola (który lepszy),filmy hd,podłaczna N i C+.Chętnie wysłuchałbym jakiś opini.
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam 55ES6800. Obawiałem się tych chmurek, ale zostałem mile rozczarowany. Oczywiście widać je w ciemnym pomieszczeniu przy wyświetlaniu czarnego koloru, ale nie aż tak jak niektórzy opisują. Może mam szczęście... Jeśli kupisz w tradycyjnym sklepie to możesz to sprawdzić na miejscu, choć będzie to kłopotliwe (ciemny koc, etc.).

Samsung rewelacyjnie radzi sobie z odtwarzaniem filmów DivX. Nie mam nawet kłopotów z AVCHD, choć w instrukcji jest wzmianka, że telewizor tego nie odtwarza. Za to należy mu się ogromy plus. Nie sprawdzałem jeszcze AllShare, jeśli to zadziała tak jak należy to będę w niebie :)

Multimedia to fajny bajer, ale po kilku dniach mi się znudziło. Być może jak kupię klawiaturę bezprzewodową i mysz to zacznę korzystać z przeglądarki www.

Niestety nie miałem Sony, więc nie napiszę który lepszy.

Pozdrawiam
Jacek
 

michal_w

New member
Witam, stoję przed takim samym dylematem jak mati156, tez wybrałem te modele i nie mogę się ostatecznie zdecydować... Widziałem ostatnio w Saturnie obydwa modele i obraz na sony był super, Samsung cięzko ocenić bo leciał jakiś kiepskiej jakości film. Samsung z kolei przekonuje do siebie swoją mltimedialnością.
Mati156 co w końcu kupiłeś?
A może polecacie jakiś inny tv do 3500PLN?

pzdr
 

cezary1020

New member
Polecam samsunga.Wcześniej miałem D6500 i rzeczywiście clouding występował.Teraz kupiłem 46ES6800 i brak "chmurek" w moim modelu.Czyta wszystko z usb,a internet po wi-fi śmiga aż miło,w d6500 miałem zacinki.
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Polecam samsunga.Wcześniej miałem D6500 i rzeczywiście clouding występował.Teraz kupiłem 46ES6800 i brak "chmurek" w moim modelu.Czyta wszystko z usb,a internet po wi-fi śmiga aż miło,w d6500 miałem zacinki.

Sprawdzałeś materiał w 1080 po WiFi?
Mi przy takiej jakości "tnie" na UE55ES6800.

Pozdrawiam
Jacek Szulc
 
Do góry