Samsung ue40es6570 problem z filmami z pendrive.

ci3jk4

New member
Witam,
2 Dni temu zakupiłem samsunga ue40es6570 i od razu spróbowałem odpalić na nim film 3d 1080p.
Okazało się że trafiłem na film dredd 3d 1080p w formacie mkv.
Ogólnie efekty bajka, wszystko pięknie, ale zaraz po obejrzeniu tego filmu, kiedy chciałem odpalić kolejny, nie dałem już rady - wyskoczył komunikat że ten typ pliku nie jest jeszcze obsługiwany.

Tak więc okazuje się że tv odtwarza tylko wybrane przez siebie pliki, co jak pewnie sami rozumiecie jest sporą niedogodnością [zwłaszcza że przy moim łączu 8 giga ściąga się calutką noc i jeszcze trochę...].

Z tego co jak do teraz zauważyłem problem dotyczy jedynie tytułów 3d [chociaż 2d miałem małą próbę - tylko 2 filmy więc możliwe że i tam ten sam problem występuje], w formatach mkv, oraz mp4.

Wczoraj wgrałem najnowszy soft, ale niestety ta operacja nic nie pomogła.
Dziś mam zamiar sprawdzić jeszcze czy problem występuje dla plików w rozdzielczości 720p, oraz czy rejestracja na stronie divix'a coś pomogła.


Jeżeli ktoś ma ten model, albo spotkał się z takim przypadkiem, to prosiłbym o informację, czy u niego również występują takie problemy ze zgodnością plików, czy może powinienem udać się do serwisu.

Na koniec dodam że problem ten występuję nie tylko podczas prób odtwarzania z pendriva, ale również poprzez dlna, ale w tym 2 przypadku jest dla mnie mniej uciążliwe, bo nie planuję używać tej funkcji.
 

strike5

New member
Mam podobnie w moim LG5500 ale u mnie jak narazie jeden film nie odpalil i byl do MIB 3 mkv przez dysk podlaczony pod USB probowalem . Tv widzi film czas itd ale gry biore play to po chwili wraca i pisze ze format nie jest obslugiwany to dziwne bo inne pliki mkv lataja , spr spideraman , boogie, batmana..

a ze spytam DRedd-a 3D z napisami ogladales czy po ang ?
 

DaRcO

Banned
Może niestandardowa rozdziałka 1920 na 800 w tych nieodpalających mkv i dlatego..? U mnie w tv musi być 1080 lub 720 (zalecenie producenta), bo inaczej nie odpali.
 

ci3jk4

New member
Z napisami, w samsungu wrzucasz film i napisy w formacie srt o tej samej nazwie i odpalasz film to napisy już są.
Dziś sprawdziłem 12 filmików, krótkich w 720p - problem nie występuje, więc chyba chodzi o nie czytanie określonego kodeka w kontenerze mkv i mp4 przy maxymalnej rozdziałce.

Kurcze zastanawiam się czy nie oddać tv do sklepu, zanim mi 10 dni rozruchu minie, bo ściągać za każdym razem kilku kopii filmu żeby tylko jedna odpaliła, średnio mi się uśmiecha, a z 1080p nie chciałbym rezygnować ;/

Jeśli ktoś mi powie że nie natrafił na ten sam problem, a ma taki sam tv to z miejsca lecę do sklepu :/
 

strike5

New member
U mnie tak samo robie z 1080p ze plik srt w tym samym folderze co film i dziala.. ale podobno do 3D musza byc specjalnie zrobione napisy pod 3D dlatego pytam :)


a czemu nei podlaczysz pod kompa kablem hdmi i wtedy w 3D sprobuj ta reszte filmow
 
Do góry