Samsung UE40ES6100

damiao1987

New member
Witam jestem posiadaczem tego tv od wczoraj i mam takie pytanie czy on jest ustawiony odrazu na obraz full hd i odswieżanie 100hz czy gdzies to sie zmienia? a moje drugie pytanie brzmi jak wciskam na pilocie przycisk INFO to na tv w prawym dolnym roku pokazuje mi sie taki zielony obrotomierz tylko nie mam pojecia co on oznacza,
Jesli ktos ma pojecie to prosze o odpowiedz co to moze byc?
 

kuba78

New member
Tak, telewizor jest przystosowany do odtwarzania obrazu FullHD i ma 100Hz matrycę, nigdzie się tego nie zmienia a zależy ono od sygnału.
Ten zielony wskaźnik, to zużycie energii i porównanie do starych telewizorów kineskopowych.
 

damiao1987

New member
a dzialaja w nim te polecenia glosowe albo na klaśniecie czy nie???? jakie sa idealne ustawienia parametrow co obrazu? bo moje wg mnie nie sa idealne i pewnie da sie wiecej z niego wyciagnac
 

marcinsu

New member
no ja właśnie mam taki problem że widzę taki zielony kolor na ciemnych kolorach, wie ktoś jak to poprawnie ustawić aby tego nie było ??

używam programów analogowych z TOYA (mam nadzieje że za jakiś czas się to zmieni)
 

Dżyngis-chan

New member
a dzialaja w nim te polecenia glosowe albo na klaśniecie czy nie???? jakie sa idealne ustawienia parametrow co obrazu? bo moje wg mnie nie sa idealne i pewnie da sie wiecej z niego wyciagnac

Pewnie tych poleceń niemasz, bo ja mam lebszy, Hd Ready i 600 hercowy panel i tego niemam.
Ja mam ustawione na film, kontrast 82,jasność 75, ostrość72, kolor65.
Od miesiąca mam już telewizor i jak do tej poru najlepsze sa to ustawienia.
 
Do góry