Samsung UE40D5500 czy LG 42LV570S

Bryna

New member
Witam, zastanawiam się nad jednym z tych TV tj:
Samsung UE40D5500
LG 42LV570S

W samsungu najbardziej boje się tych 50hz, i ta opinia
"Generalnie padaczka, matryca 50Hz a cmr 100 nie nadrobi tego, widać jak matryca pulsuje i zacina przy dynamicznych scenach, zal mi osób które nabyły ów telewizor i sądzą że ma 100Hz"

LG ma te 100hz i chyba jest OK :)

A może coś innego za cene około 2500zł.

Dzięki pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
570s ma 100hz matryce i tutaj faktycznie + dla tego modelu
Z zalet jeszcze 2" większy

Reszta na korzyść samsunga matryca >> lepsze kolory i czernie na Samsungu (matryca na wysoki połysk)
Z USB samsung radzi sobie raczej ze wszystkim dodatkowo dekoduje DTS z USB >> LG nie
Samsung SMART TV >> więcej aplikacji częściej aktualizowany

Ogólnie wcale nie jest tak prosto wybrać jak by się wydawało...

6W ostatecznym rozrachunku dopłaciłbym do serii 6xxx np 6100 by mieć matrycę 100Hz

Jeśli zaś zostajemy przy tych 2 modelach mimo wszystko wybrał bym samsunga....

Najlepiej zobacz oba modele w akcji :)
 

sebikolo

New member
a samsung d6100 ma juz prawdziwe 100Hz? I czym istotnym rozni sie d6100 od d6500. LW570S w neonecie kosztuje tyle samo co d6100 w avansie. Mam teraz na tapecie te dwa modele i zastanawiam sie na który sie zdecydować. Tdx d5500 wybil mi juz z glowy.
 

Bryna

New member
A czy to rzeczywiście jest tak duża róznica jakości między 50 a 100 hz?? Na czym to najbardziej widać??
Czy model Samsunga UE40D6100 jest dużo lepszy od 5500 ??
 

tdx

New member
Bez reklam
całe seria 6xxx samsunga jest 100Hz >> czy jest różnica >> tak płynność ruchu w szczególności pełna scrolle wyglądają lepiej na 6xxx niż na 5xxx to samo z grami na PS3
 

tdx

New member
Bez reklam
wifi * pełna przeglądarka * dvb-s * konwersja 2D->3D * fajniejsza ramka * 2 pary okularów w zestawie * CMR *
 

sebikolo

New member
A jeśli chodzi o jakość obrazu w 2D (płynność ruchu, kolory, czerń) to który TV będzie lepszym wyborem, 46D6100, czy 47LV570S (lub 47LW570s) ? Bo z tego co czytałem wynika, że w 3D LG wygrywa.
 

tdx

New member
Bez reklam
samsung i lg w 3D wygląda tak samo (pogorszenie jakości obrazu 3D) jeśli chodzi o jakość oczywiście pasywne w LG jest tańsze więc można powiedzieć że skoro nie ma różnicy wybieram LG bo jest tańsze
Ale w 2D matryca samsunga jest lepsza ze względu na wysoki połysk >> czyli mocniejsze kolory i głębsze czernie oraz lesze kodeki
 

qset

New member
co wy z tymi 100 hz jak zadna stacja nie nadaje w 100 hz moze cos tam i poprawia nie mowie ze nie w domu osobiscie mam 2 tv lcd ten starszy(1 z pierwszych)50 hz a drugi cmr 100 (model ue40d5500) kolega ma plazme samsnga 51d6900 i dla mnie zadna rewelka d5500 ma te kolory tzw cukierkowe ale mi to sie podoba plasma kolegi dla mnie do bani ja uwazam to jest moje zdanie poniewaz sam osobiscie porownywalem oba modele ktore kolega wymienia i dla mnie samsung bije na leb tego lg pod kazdym wzgledem
DODAM ZE TO MOJE ZDANIE
pozdr...

ps
Bryna napisał
:zal mi osób które nabyły ów telewizor i sądzą że ma 100Hz":

a ty myslisz ze je bedziesz miał ?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
i co z tego że żadna stacja nie nadaje w 100Hz 50Hz to też tylko z przeplotem to nie ma nic do rzeczy TV 100Hz mają systemy tworzenia klatek pośrednich dzięki którym obraz jest bardziej płynny niż na standardowych 50'kach >> kolory możesz ustawić wg swojego uznania...
Natomiast zgadzam się że D5500 jest lepszy :)
 

qset

New member
i co z tego że żadna stacja nie nadaje w 100Hz 50Hz to też tylko z przeplotem to nie ma nic do rzeczy TV 100Hz mają systemy tworzenia klatek pośrednich dzięki którym obraz jest bardziej płynny niż na standardowych 50'kach >> kolory możesz ustawić wg swojego uznania...
Natomiast zgadzam się że D5500 jest lepszy :)

miło słyszeć że się ze mną zgadzasz :bober:
pozdr...
 

fula

New member
Ja tu się wtrącę. Z tymi Hercami to nie jest tak do końca, że one zależę od stacji nadawania, to są dwa różne parametry.
Telewizor 50Hz również dobrze może odtwarzać materiał nadawany z częstotliwością 75Hz i 100Hz.
Telewizor 100Hz pracuje z matrycą w których subpiksele są w stanie 100 razy na sekundę zamknąć się i odtworzyć z systemem nadawania sygnału to mało ma wspólnego.
Co daje nam 100Hz odbiornik, przede wszystkim brak efektu "jarzeniówki".
Szybsza praca panelu zmniejsza efekt smużenia (widać to wyraźnie biały obiekt przesuwany na czarnym tle z pewną szybkością, np: spadające gwiazdy).
 

tdx

New member
Bez reklam
D550 CMR 50Hz D5500 CMR 100Hz duże mniejsze smużenie w stosunku do D550, nie bez powodu nazwane jest to 100Hz motion plus w serii 6xxx
 

Bryna

New member
Widze temat hz się rozkręcił :) Jednym słowe co brać żeby być zadowolonym?? Czytałem jeszcze o innych modelach:
Panasonic TX-L42E30E
Philips 40PFL8605H
Jest to coś warte??
 

fula

New member
Z parametrem CMR to też jest inaczej niż większość myśli.

CMR jest miarą wyrazistości, ostrości ruch przy szybszych scenach, niema nic wspólnego z odświeżaniem obrazu, co jest bardzo często mylone przez sprzedawców nieświadomie lub świadomie.

Co daje nam współczynnik CMR ?
Np: możemy wyraźniej przeczytać nr zawodnika na jego koszulce podczas meczu, nawet gdy szybko się poruszą.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
dobra przetłumaczyć z angielskiego CMR też potrafię...
Mam model D550 który na stronie producenta jest opisany jako 50Hz
Mam model D5500 który jest opisany jako CMR 100Hz czyli 50Hz matryca + ?

Piszesz o smużeniu modele D6xxx mają CMR od 200 do 400 przy matrycach 100Hz.
Napisz czym różni się 55D6100 z CMR 200Hz od 55D6500 z CMR 400Hz >> w jaki sposób uzyskuje się zwiększenie "wyrazistości"

Matryce w LCD czy 50/60/100Hz przy obrazach statycznych zachowują się tak samo "nie smużą" dopiero przy ruchu widać różnicę >> dlatego każdy producent nazywa to "motion plus/ trumotion / motionflow.
 

fula

New member
Wraz ze wzrostem częstotliwość CMR rośnie wydajność jednostki centralnej, układów graficznych i prędkość magistrali danych i stąd te Hz.

Parametr CMR bierze pod uwagę rodzaj podświetlania TV. Nie możemy porównywać CMR w telewizorze LCD LED i plazmą. W plazmach ze względów na budowę panelu bardzo łatwo uzyskać parametr CMR 600Hz
 

fula

New member
@tdx

Wystarczy, że zwiększysz taktowanie zegara na płycie i zwiększa się wydajność z motion na motion+

To taki myk producentów TV
 
Do góry