Samsung UE40C6000

czu

New member
Samsung UE40C6000 - Problem z wyświetlaniem polskich znaków

Witam, kupiłem kilka dni temu Samsung'a UE40C6000 no i mam pewien problem, a mianowicie chodzi mi o wyświetlanie napisów [Obsługiwane formaty napisów to: .ttxt (po sprawdzeniu przeze mnie nie działają), .smi (podobnie jak ttxt) jedyne pliki obsługiwane to .srt i .sub, nawet .txt nie wczytuje]. A jak już wczytuje mi napisy to nie ma polskich znaków. Aha no i wgrywałem nowy firmware [UE40C6000RW Upgrade File(USB type) (ver.T-VAL6DEUC-1011.0)]z oficjalnej strony samsunga - myślałem, że może to pomoże lecz niestety bez zmian.

Czy ktoś wie może co trzeba zrobić, żeby były polskie napisy?

Pozdrawiam


EDIT: Już wszystko działa jak należy :)
 
Ostatnia edycja:

adi3175

New member
Samsung UE40C6000 - Problem z wyświetlaniem polskich znaków

Z tego co wiem i co sam sprawdzałem to ttxt nie czyta ale polskie znaki czyta, trzeba tylko zmienić kodowanie napisów w Tools na Europe Środkową
 

Kolina

Member
RE napisy

Witam.

A czy wystarczy strone kodowa nastawic raz i bedzie pamietana czy tez za kazdym razem przy wlaczaniu nowego/innego filmu trzeba wchodzic w tools i recznie to ustawiac???
Pytam bo chce kupic ten tv i mnie to bardzo interesuje. Sciagnalem instrukcje ze strony Samsunga ale nie znalazlem zadnej wzmianki na ten temat.
Z gory dzieki za odpowiedz.
 
Koledzy :)

1. Czy model Samsunga UE40C6600 jak i wogóle cała seria Samsunga UE40C6xxx ma podświetlanie LED całej matrycy czy tylko krawędziowe jak Sony, Sharp, Philips w tym samym przedziale cenowym 3500-5000 złoty.

2. Samsung UE40C6600 ma opcje nagrywania na pamięć flash (pendrive, zewnętrzny dysk twardy)

Zależałoby mi bardzo na tej funkcji ale gdzieś czytałem że TV widzą tylko pamięci zewnętrzne w formacie FAT32 a tam jest jakoś dzielone na 4GB. Gdzie by nagrać coś w HD w czasie 1 godziny potrzeba około 8 GB więc z góry było by ograniczenie czasowe na nagranie jakiegoś filmu - programu ? Czy Ktoś z Was nagrywał już na w/w modelu coś i jak z długością nagrań oraz czy można później zrzucić nagrany materiał z pendrive-a na PC i zgrać na płyte DVD?

pzdr.
 

deywies

New member
Bez reklam
1. edge LED, czyli krawedziowy
2. Ma
3. Można nagrywać tylko z cyfrowej TV z WBUDOWANEGO tunera, ale nie otworzysz tego na innym urządzeniu. Zapis jest szyfrowany DRM. Także według mnie szkoda kasy na ten bezużyteczny gadżet.
 
DEYWIES

Dziękuje za odpis, rzeczywiście skoro te nagrywanie jest takie że można tylko z cyfrowej tv nagrać jak i wyłącznie odtworzyć na tym TV to nie ma sensu dopłacać chyba nawet ponad 1 tysiąc złoty niż modele C6000-65000.

Czyli obecnie w tym przedziale cenowym wszystkie firmy mają podświetlanie krawędziowe.

pzdr.
 
Jak to jest, że nowe w przedziale 3000-4000 złoty nie mają podświetlania całej matrycy Ledami a starsze modele różnych marek mają :( A z nowych są jakieś?
 

croon

New member
proszę powiedz co zrobiłeś

Witam, kupiłem kilka dni temu Samsung'a UE40C6000 no i mam pewien problem, a mianowicie chodzi mi o wyświetlanie napisów [Obsługiwane formaty napisów to: .ttxt (po sprawdzeniu przeze mnie nie działają), .smi (podobnie jak ttxt) jedyne pliki obsługiwane to .srt i .sub, nawet .txt nie wczytuje]. A jak już wczytuje mi napisy to nie ma polskich znaków. Aha no i wgrywałem nowy firmware [UE40C6000RW Upgrade File(USB type) (ver.T-VAL6DEUC-1011.0)]z oficjalnej strony samsunga - myślałem, że może to pomoże lecz niestety bez zmian.

Czy ktoś wie może co trzeba zrobić, żeby były polskie napisy?

Pozdrawiam


EDIT: Już wszystko działa jak należy :)


Proszę powiedz co zrobiłeś że czyta Ci polskie napisy z polskimi znakami w SAMSUNG - UE40C6000 mam ten sam problem,
i w napisach nie ma ó ł ż itp.. są krzaczki. ktoś na forum powiedział żeby zmienić w opcjach języka na europę środkową ,znalazłem to w meni telewizora i to zmieniłem ale nic nie pomogło.Tylko zresetowały mi się programy telewizyjne, musiałem wgrać od początku w automatycznym trybie.
Ja wgrałem ten ostatni soft 1016 nic też nie pomogło a nawet pogorszył się obraz. Jest mniej ostry i jest więcej zakłóceń cyfrowych szczególnie na obrzeżach ubrań w scenach.
pozdrawiam.
 
Do góry