samsung ue40c6000 w sieci z sieciowym dyskiem twardym

Massi

New member
Witam,
Podłączyłem tv samsung ue60c6000 do sieci, i bezproblemowo udostępniałem video obrazy i muzykę z laptopa czy komputera (przez jakieś DLNA w tv). Ale nie chodzi mi o to, bezsensowne jest to że aby przeglądać np ulubione zdjęcia w tv muszę włączyć kompa czy laptopa, chciałbym aby były one dostępne na bieżąco i non stop. Wpadłem na pomysł aby podłączyć do sieci zewnętrzy sieciowy dysk twardy np coś takiego : allegro.pl/sieciowy-serwer-plikow-nas-levelone-wap-0008-wifi-i1530392187.html

tylko moje pytanie :
1. Czy TV wykryje multimedia zapisane na takim dysku w sieci ????
2. TV używa jakiegoś DLNA, co to jest ??
3. Ta obudowa którą przedstawiłem wyżej ma strumieniowe przesyłanie multimediów i działa jako serwer strumieniowego przesyłania multimediów, czy to wystarczy by TV widział mutimedia z dysku ????

Ktoś może zapytać że wystarczy kupić zwykły zewnętrzny dysk i podłączyć go na USB w tv, więc odpowiadam że chce aby do dysku miały dostęp również inne urządzenia jak np komputer i laptop, nie interesuje mnie ciągłe przepinanie dysku by coś do niego dograć, chce to zrobić wszystko przez sieć.

Proszę o pomoc, co to jest te DLAN i jak mogę podłączyć taki dysk by widział go TV ???

Pozdrawiam
 

rosomak2

Member
Przykładowo ładnie to działa w telewizorach Samsung'a serii B650. Posiadają one port Ethernet a także możliwość dokupienia karty WiFi n i odtwarzanie materiałów z komputera klasy PC (po uprzednim uruchomieniu na nim oprogramowania serwerowego zgodnego z DLNA - dostępne wraz z TV).
Więcej informacji:
Digital Living Network Alliance - Wikipedia, the free encyclopedia (w polskiej wersji jeszcze nie ma poprawnych informacji)
DLNA Open Source Projects - eLinux.org
The Digital Living Network Alliance (DLNA) (dawniej Digital Home Working Group) jest międzynarodową organizacją skupiającą producentów elektroniki użytkowej, sprzętu komputerowego i urządzeń mobilnych. Głównym celem DLNA jest uporządkowanie standardów przewodowej i bezprzewodowej sieci komputerów osobistych (PC), elektroniki użytkowej i urządzeń mobilnych w domu i na drodze, aby były w stanie ze sobą się komunikować, stworzenia jednolitego środowiska dla współdzielenia nowych cyfrowych mediów. DLNA skupia się na dostarczaniu struktury wytycznych projektowania opartych na otwartych standardach razem ze świadectwem certyfikacji i logo programu, aby oficjalnie weryfikować zgodność i współpracę w produktach dla klientów.

DLNA jest standardem komunikacji wykorzystywanym przez producentów elektroniki użytkowej dla umożliwienia współdzielenia zasobów multimedialnych w ramach sieci domowej.
 

kazikw1

New member
Cześć, ja mam NAS200 Linksysa. Dwudyskowy serwer sieciowy (2x1TB max, LAN100MBps). W skrzynce zamontowany jest uproszczony linux z serwerem DLNA, obsługą klienta ftp (logujesz się na serwerku, pokazujesz co i skąd, odłączasz się a serwera a on zasysa do wskazanej lokalizacji). Jest dostęp przez WWW, więc możesz zlecić zassanie np. z pracy a obejrzeć będąc w domu (np. z rapidshare działa). Co ważne - dystrybuuje do Samsunga UE55C8000 pliki MKV (przyznam szczerze że nie sprawdzałem jak z napisami).
Mimo interfejsu "tylko" 100MBps LAN bez problemu i zacięć odtwarza filmy HD 3D bez zacięć.
 
Do góry