Samsung TV model D6500

Frytejro

New member
Kurde czytam tutaj o przycinkach i zacinkach.. o SD, HD,FHD... kazdy problem ma jakis... dziwi sie ze mu SD slabo odbiera a na sharpie lepiej... i co z tego? widocznie sharpy i ich elektronika lepiej sobie radzi z przetwarzaniem sygnałów SD.. a to co napisal fula to racja - LCD jest stworzone do natywnej rozdzielczosci i jesli jest FHD to tak naprawde jego wady zalety nalezy w FHD przedstawiac. To ze zle dziala w SD to mowi sie trudno, taki urok, sharp moze i lepiej sd odbiera ale ma nieporownywalnie gorsze kolory mimo tych ich 4 koloru ktorym sei tak szczycą. Jak komus nie pasuje SD w samsungu to niech kupi inny tv albo oglada FHD. TO nie CRT gdzie kazdy sygnal wyglada tak samo.

A gadanie ze 6500 to gniot bo zarywa a sharp nie to troche nie hallo. Przyklad - mam 2 aparaty foto, nie małpki, sony i canon - ceno podobne, i co.. sony na trybie auto zdejcia robi piekne.. canon przecietne i czesto nei ostre... zato w trybie recznym sony moze sie schowac. No to ktos powie canon w buty wlozyc mozna bo 80% zdjec robi szary czlowiek w trybie auto.. A ja powiem - trzeba bylo kupic Sony a nie pluc na canona, albo nauczyc sie robic zdjecia tak jak canon potrafi najlepiej.

Ja tam wogole na swojego 6500 nie nadaje, mało tego , odkad go posiadam to wogole nie ogladam filmow na kompie - 10razy lepiej procesor D6500 przetwarza filmy niz moj nowy komp. Obraz na kompie przycina a na samsungu nie.

Do jakosci SD oczywiscie ze mam zastrzezenia, ale nie krytykuje za to TV bo wiem ze SD jest kompresowa jak sie komu zywnie podoba i jesli cos nie jest do tego przystosowane to nie wymagam by bylo dobrze. A ze inny tv razi sobei z tym lepiej to tak jak napisalem - zmienic tv albo zaczac ogladac fhd.
 
Aba belka INFO była widoczna kilka sekund po przełączeniu kanału musisz tylko zainstalować SamyGO. A to nie jedyna zaleta tej aplikacji... ;-)
Chcesz powiedzieć że zainstalowanie samej aplikacji SamyGO załatwi sprawę i belka INFO będzie pokazywała się po każdym przełączeniu kanałów? Czy trzeba coś więcej uruchomić?
 

arnidz

New member
He? odpalam TV i musze odpalić ten program? no to nie instaluję - TV ma działać i juz a nie pamiętać o uruchamianiu czegoś tam (no chyba, że jest coś takiego jak AUTOSTART) :(

Jest autostart. Odpalasz SmartHUB, potem D i w ustawieniach masz do wyboru - albo SamyGO albo ChanellInfo.
Po włączeniu TV pokaże ci się przez dwie-trzy minuty kręcące kółko i ładowanie w prawym górnym rogu, potem sam uruchomi się smarthub i potem samygo.
Szkoda, że nie da się tak z automatu włączyć Timeshift :(

Zauważyłem też, że po odpaleniu smarthub (wyłączeniu DRM) nie chce odtwarzać z dysku nagranych wcześniej programów. Te nagrane po uruchomieniu samygo - działają.
 

kosa666

New member
Jest autostart. Odpalasz SmartHUB, potem D i w ustawieniach masz do wyboru - albo SamyGO albo ChanellInfo.
Po włączeniu TV pokaże ci się przez dwie-trzy minuty kręcące kółko i ładowanie w prawym górnym rogu, potem sam uruchomi się smarthub i potem samygo.

Zrobiłem jak piszesz - zaznaczyłem by mi uruchamiał ChannelInfo - odpala po włączeniu telewizora tak jak piszesz - lecz gdy wyjdę ze SmartHuba (po jego autostarcie) pokazuje się jakaś strona defaultowa Samsunga z informacją na tle obrazu z tv "Cannot open this page" - muszę z tego wyjść poprzez ponowne kliknięcie EXIT - dosyć upierdliwe)
 

krzyzak-MK

New member
siemka :) jest pytanie i chyba bedzie odpowiedz :D

Panowie idzie jakos przestawic kolejnosc programów na liscie cyfrowych naziemnych. Bo na 1 mam 1HD a na 23 mam 2HD a chciałbym miec 2 zaraz po jedynce.

Tak dla sprecyzowania to na 2 jest program 2 ale nie w HD :)
 

fula

New member
siemka :) jest pytanie i chyba bedzie odpowiedz :D

Panowie idzie jakos przestawic kolejnosc programów na liscie cyfrowych naziemnych. Bo na 1 mam 1HD a na 23 mam 2HD a chciałbym miec 2 zaraz po jedynce.

Tak dla sprecyzowania to na 2 jest program 2 ale nie w HD :)

Smart/kanał/tryb edycji/ zaznaczasz interesujący Cię kanał/edytuj nr kanału/wciskasz zatwierdź i wpisujesz nr jaki ma być/zatwierdzasz. Proste?
 

melon32

New member
witam mam problem z moim ue 46d6500 czy miał może kiedyś taki problem .telewizor jest podłączony do kablówki z niej pobierany jest sygnał analogowy i cyfrowy, do telewizora podłączyłem antenę satelitarną i zaczęła mi zakłócać sygnał analogowy ,jest obraz ale śnieży i słychać ciche syczenie . jak odepnę satelite to jest ok . konwerter anteny jest dobry bo pracuje na zewnętrznym tunerze i jest dobrze
 

wielic

New member
Downgrade firmware Samsung seria D
Wchodzimy w Menu --> Sieć --> Ustawienia sieci
Wybieramy jak mamy podłączony TV: Kablowa, WIFI
Jak wykryje ustawienia sieci wchodzimy w Zmiana IP i tam wchodzimy w DNS i z Auto zmieniamy na ręczny i wpisujemy DNS Samyego 46.4.199.222 i klikamy OK.
Wyłączamy TV i po chwili włączamy go znowu.
Wchodzimy teraz w Aktualizacja oprogramowania i wybieramy ONLINE.
Po chwili zaczyna się ściągać soft z oznaczeniem 1090.
Po aktualizacji TV sam się włączy się ponownie i cieszymy się nowym niższym softem.
Teraz tylko musimy wejść do Ustawienia Sieci i wrócić do DNS i przestawić na AUTO.
W zależności od modelu TV posiadamy odpowiedni niższy soft. Teraz można działać znowu programem ruSamsung. Nie należy aktualizować softu do najnowszego jaki wypuścił Samsung ponieważ on nie wnosi nic nowego oprócz blokady zmiany regionu np: "EU -> EU GER". Numery softów i modele TV dostępne są na stronie forum Samygo. Pozdrawiam
Tez mam problem ze zmiana softu na starszy a robię wszystko według tego opisu.Wyświetla mi jakiś błąd.Mam połączenie z siecią ale z internetem już nie.Moze to wina dostawcy internetu albo routera
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
witam mam problem z moim ue 46d6500 czy miał może kiedyś taki problem .telewizor jest podłączony do kablówki z niej pobierany jest sygnał analogowy i cyfrowy, do telewizora podłączyłem antenę satelitarną i zaczęła mi zakłócać sygnał analogowy ,jest obraz ale śnieży i słychać ciche syczenie . jak odepnę satelite to jest ok . konwerter anteny jest dobry bo pracuje na zewnętrznym tunerze i jest dobrze

To problem nie tv tylko okablowania. Sprawdź jak masz ekranowane kable. Jak słabo i są blisko siebie to niestety ściągają zakłócenia.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
A ja mam pytanie odnośnie pilota dotykowego RMC30D1P2,czy ktoś z Was testował które z funkcji nie działają z naszym TV?

Nie działa połączenie po wifi z tv, komunikacja jest jednostronna (z pilota do tv) w podczerwieni. Jako uniwersalny z innymi urządzaniami nawet daje radę. Wytrzymuje na baterii góra 2 dni. Ogólnie ten pilot jest porażką i nie jest już wspierany przez samsunga. Dedykowany do D7000 i D8000. Mam takiego i od 4 miesięcy leży w pudełku. Jego koniec znajdzie się na allegro. Może komuś się przyda.
Osobny wątek dla tego pilota:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/73570-pilot-rmc30d1p2.html
 

arnidz

New member
Zrobiłem jak piszesz - zaznaczyłem by mi uruchamiał ChannelInfo - odpala po włączeniu telewizora tak jak piszesz - lecz gdy wyjdę ze SmartHuba (po jego autostarcie) pokazuje się jakaś strona defaultowa Samsunga z informacją na tle obrazu z tv "Cannot open this page" - muszę z tego wyjść poprzez ponowne kliknięcie EXIT - dosyć upierdliwe)

Podpowiedziałem, że jest opcja. Po ustawieniu autostartu samygo - nie ma tego problemu. Strona się nie pojawia. Ale informacja z numerem kanału - jest.
 
Do góry