Samsung TV model D6500

TomaszK

New member
Tylko jeszcze jedno pytanie: jakim programem mogę edytować listę kanałów? Gdzie go znaleźć?

szukaj

oryginalnego Samsung channel list editor v1.01

lub

SamyGO-ChanEdit-SerieB-C-D-1.0

te dwa działają na 100%

jeśli będziesz miał problem z znalezieniem to rzuć mi na priv adres @ - podeślę
 
Ostatnia edycja:

octojan

New member
Hej, witam wszystkich :)
mam problem z moim 40d6500.
pojawia mi się komunikat:
Telewizor wyłącza się automatycznie, wciśnij ok itd.
nie wiem, o co chodzi, może ktoś mi podpowiedzieć, jak to wyłączyć?
używam tunera z kablówki, więc dotykam pilota od tv, tylko do włączenia.
Próbowałem odznaczyć "wyłączanie automatyczne" nic to nie daje. po kilku godzinach nieużywania pilota, tv wyswietla ten napis, po czym po 60 sek. się wyłącza, jeśli nie wcisnę "ok"
pomóżcie...
 

sebapr

New member
Zapewne tylko jeden z głośników psuje cały efekt wątpliwe aby 2 głośniki były uszkodzone, czy źle przylutowane a może zostały za słabo przykręcone do obudowy. Dzwoń po serwis niech przyjadą i sprawdzą.

Pozwole sobie rozwinac temat. Jak pisalem wczesniej moj tv ma jakis problem z glosnikami - same trzaski itp. Dzisiaj troche sie nim pobawilem, mam juz dosyc stare kino domowe podlaczylem je przez euro zlacze przy pomocy przejsciowki dolaczonej do zestawu. No i okazuje sie ze w tym gniezdzie cos nie styka. Musze dociskac reka zeby byl obraz.
Jestem troszku podlamany, mialo byc tak pieknie a tu takie problemy.
Najgorsze jest to ze nie przypilnowalem pieczatki na gwarancji a sprzet kupowalem przez internet w sklepie oleole.pl (bardzo duzo dobrych opinii, nalezy do euro-net, wlasciciela euro rtv agd). Powinni dac jakas naklejke sklepu, ktora robi za pieczatke ale nie wiedzialem o tym, dowiedzialem sie dopiero jak zadzwonilem z problemem. Niby wczoraj wyslali priorytetem. Moze w poniedzialek dojdzie. Jezeli nie, bede sie zastanawiac nad zwrotem sprzetu, chociaz przyznam ze cena byla dobra i zalezy mi na nim.
Ktos z was ma jakies doswiadczenia z serwisem samsunga? Czego mozna sie spodziewac? Czy moge zadac wymiany tv czy tylko naprawy?
Pozdrawiam
 

mietka

New member
Hej, witam wszystkich :)
mam problem z moim 40d6500.
pojawia mi się komunikat:
Telewizor wyłącza się automatycznie, wciśnij ok itd.
nie wiem, o co chodzi, może ktoś mi podpowiedzieć, jak to wyłączyć?
używam tunera z kablówki, więc dotykam pilota od tv, tylko do włączenia.
Próbowałem odznaczyć "wyłączanie automatyczne" nic to nie daje. po kilku godzinach nieużywania pilota, tv wyswietla ten napis, po czym po 60 sek. się wyłącza, jeśli nie wcisnę "ok"
pomóżcie...
opcje eko -wyłącz wyłącznik czasowy(automatyczne wyłączanie) bo przez to oszczędzasz energie
PS Raz na 3h przecież możesz coś nacisnąć
 
Ostatnia edycja:

octojan

New member
na to nie wpadłem...
dzięki, zobaczymy, czy to zadziała :)
ps. pewnie, że mógłbym ponaciskać, ale pilot od kina domowego, pilot od tunera, i ten od tv.... trochę dużo tego, a nie żyję tylko po to, żeby te piloty naciśkać, czasem daję im spokojnie poleżeć :)
 

dudi82

New member
Jeżeli weźmiesz program z kanału np.: 24 przeniesiesz na kanał 1 to kanały zostaną zamienione 24 na 1a 1 na 24. Zabawy z tym trochę jest.

No to koledzy mają coś inaczej niż ja. U mnie po przestawieniu programu np 20 na 8, ten z 8 spada na 9 spychając też całą resztę. A wolałbym tak jak Wy piszecie. 20 w miejsce 8 a 8 w miejsce 20. Może to kwestia softu?
P.S. Czy ktoś jeszcze ma problemy z programem AllShare na kompie? Program działa 2-3 dni a potem po uruchomieniu wyskakuje "UWAGA. Serwer udostępniania AllShare został wyłączony. Serwer zostanie ponownie uruchomiony." Klikam OK i za 10sek z powrotem to samo :/. Do tego obciążenie procka przez program - 99%. Pomaga odinstalowanie i zainstalowanie programu na nowo. Potem znów działa 2-3 dni i to samo :/.
 

mietka

New member
na to nie wpadłem...
dzięki, zobaczymy, czy to zadziała :)
ps. pewnie, że mógłbym ponaciskać, ale pilot od kina domowego, pilot od tunera, i ten od tv.... trochę dużo tego, a nie żyję tylko po to, żeby te piloty naciśkać, czasem daję im spokojnie poleżeć :)
to pomyśl o uniwersalnym tylko jakimś porządnym np logitech -mam harmony 300 i jest zarąbisty szkoda tylko że do 4 sprzętów i do bluray'a brakuje :(
PS odkąd mam tv (3 miesc) to tylko raz mi się to włączyło
ustaw czas automatycznej ochrony na 10h to nie powinno ci się wyłączać
 

emm

New member
Witam serdecznie, proszę o pomoc, mam ue32d6500 z wpiętym modułem aston(cyfra), chciałem podpiąć nagrywarkę hdd i nie wiem jak to zrobić, czy ten telewizor ma jakieś wyjście? Przeczytałem instrukcje, przebrnąłem przez 147 stron danego tematu (czytałem głownie zanim kupiłem tv wiec jesli przeoczyłem nieinteresujący mnie wtedy wątek to przepraszam za zdublowanie tematu). Jedyne co mi przyszło do głowy to złącze EXT (RGB) mimo, że nie mam pewności, że to jest wyjście - w zestawie był konwerter ale jak się okazuje żeński a w tv też jest żeński więc do kitu. Nie wiem po co wogóle taki konwerter dają, wymienić przez sklep się nie da, kupiłem w ole ole wiem z własnego przykrego doświadczenia, że szkoda czasu na wszelki kontakt z tym sklepem. Ale do rzeczy, można jakoś wyjść sygnałem wideo na zewnętrzną nagrywarkę? Wiem, że można podpiąć dysk twardy i nagrywać bezpśrednio ale nie o to pytam.
 

trup

New member
Witam serdecznie, proszę o pomoc, mam ue32d6500 z wpiętym modułem aston(cyfra), chciałem podpiąć nagrywarkę hdd i nie wiem jak to zrobić, czy ten telewizor ma jakieś wyjście? Przeczytałem instrukcje, przebrnąłem przez 147 stron danego tematu (czytałem głownie zanim kupiłem tv wiec jesli przeoczyłem nieinteresujący mnie wtedy wątek to przepraszam za zdublowanie tematu). Jedyne co mi przyszło do głowy to złącze EXT (RGB) mimo, że nie mam pewności, że to jest wyjście - w zestawie był konwerter ale jak się okazuje żeński a w tv też jest żeński więc do kitu. Nie wiem po co wogóle taki konwerter dają, wymienić przez sklep się nie da, kupiłem w ole ole wiem z własnego przykrego doświadczenia, że szkoda czasu na wszelki kontakt z tym sklepem. Ale do rzeczy, można jakoś wyjść sygnałem wideo na zewnętrzną nagrywarkę? Wiem, że można podpiąć dysk twardy i nagrywać bezpśrednio ale nie o to pytam.
Raczej tylko przez złącze SCART analogowo. Reszta to same wejścia.
 

nuzik

New member
Blu-ray z dysku na ue40d6500

Witam, od kilku dni jestem zielonym aczkolwiek szcześliwym posiadaczem Samsunga ue40d6500, oglądałem na nim filmy z podpiętego dysku w formacie mkv, 3d itp zastanawiam się czy jest możliwość obejrzenia na nim w ten sam sposób filmu w jakości blu-ray, widziałem na forach do ściągnęcia takie filmy ok 40-60GB tylko nie wiem czy warto zasysać, odtwarzacza żadnego jak na razie nie posiadam, jeśli jest możliwośc obejrzenia czegoś takiego proszę o podpowiedzi z jakim rozszerzeniem pliki będą hulały na samsungu, pozdrawaim wszystkich forumowiczów
 

mietka

New member
Dzwięk

Panowie jak włączyć dźwięk DD w tym TV
ustawiłem na zewnętrzne głośniki ale tylko mam opcje PCM, DD- jest niedostępna czy to zależy od sygnału?Schemat niżej:
dek.N-->TV HDMI
bluray-->TV HDMI
manta-->TV HDMI
dek.N-->amp. optyk
TV-->amp. optyk
manta-->amp. cyfrowy (coaxal)
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
Panowie jak włączyć dźwięk DD w tym TV
ustawiłem na zewnętrzne głośniki ale tylko mam opcje PCM, DD- jest niedostępna czy to zależy od sygnału?Schemat niżej:
dek.N-->TV HDMI
bluray-->TV HDMI
manta-->TV HDMI
dek.N-->amp. optyk
TV-->amp. optyk
manta-->amp. cyfrowy (coaxal)
Dobra znalazłem i cytuje "Kiedy odbiornik (np. zestaw kina domowego) jest włączony, emitowany
będzie dźwięk przesyłany przez złącze optyczne telewizora. Gdy w
telewizorze wyświetlany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina
domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest
urządzenie cyfrowe podłączone przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD,
odbiornik będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk."

a czy treści z internetu są nadawane w DD?
 

cezary1020

New member
Posiadam tv UE40D6500 i dekoder Sagemcom HD z Cyfry+. Bardzo często można zaobserwować minimalne zacinki obrazu,głównie na kanałach hd. Obraz bardzo czysty,ale jakby lekko skakał w niektórych scenach.Czy ktoś może spotkał się z takim problemem,lub domyśla się w czym tkwi ?Czy to problem z dekoderem lub może z matrycą telewizora?
 
Ostatnia edycja:

min

New member
szukaj

oryginalnego Samsung channel list editor v1.01

lub

SamyGO-ChanEdit-SerieB-C-D-1.0

te dwa działają na 100%

jeśli będziesz miał problem z znalezieniem to rzuć mi na priv adres @ - podeślę

Dziękuję. Znalazłem.
Miałem wcześniej wersję 0.72, której używałem do C650 ale na tej wersji listy z D6500 nie dało się otworzyć a nie wiedziałem, że jest już nowsza.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 

arkadi-sea

New member
Witam, od kilku dni jestem zielonym aczkolwiek szcześliwym posiadaczem Samsunga ue40d6500, oglądałem na nim filmy z podpiętego dysku w formacie mkv, 3d itp zastanawiam się czy jest możliwość obejrzenia na nim w ten sam sposób filmu w jakości blu-ray, widziałem na forach do ściągnęcia takie filmy ok 40-60GB tylko nie wiem czy warto zasysać, odtwarzacza żadnego jak na razie nie posiadam, jeśli jest możliwośc obejrzenia czegoś takiego proszę o podpowiedzi z jakim rozszerzeniem pliki będą hulały na samsungu, pozdrawaim wszystkich forumowiczów


Mam ten sam problem, mam obraz filmu w formacie *.iso 47GB i nie wiem co dalej?
Czym to podmontować? Daemon nie daje rady. Jak odtworzyć?
 
Do góry