Samsung TV model D6500

Madas

New member
Bez reklam
dzisiaj dostałem maila od operatora kablówki że są dostępne nowe dekodery i jeśli chce mogę skorzystać i podmienić ....
sprzęt ten to ADB 2840C HD PVR Ready a teraz mam moduł cam Technisata( jest to fajna sprawa ale może warto spróbować coś nowego ).

Ma lub miał ktoś z tym dekoderem do czynienia i jeśli tak to jak się sprawdza/ł - obraz,obsługa ?
 

sebapr

New member
model 6750 różni się podstawką pod TV i jeśli pamięć mnie nie myli w zestawie od razu były 2 pary okularów. Co prawda później i do 6500 dawali.
Który jest lepszy, a czy poza tym czymś jeszcze się różnią, chyba nie. A który jest lepszy ciężko wybrać - są takie same?

Do 6500 daja teraz okulary.
Poruszalem ten temat i sam to obserwowalem. Wychodzi na to ze 6750 ma dodatkowo micro dimming. (mozna na forum i w necie poczytac co to, ale ogolnie min poprawia kontrast - czy zauwazysz roznice to juz inna kwestia). Ponadto 6750 jest dostepny tylko w sklepach euro i oleole.pl (oba naleza do euro net).
 

mietka

New member
Witam ma pytanko czym się różni model Samsung UE40D6500 od modelu UE40D6750.Mam już mętlik w głowie ,który model jest lepszy i czy model UE40D6750 posiada smart TV ,pytam się ponieważ na stronie samsunga model UE40D6570 widnieje bez znaczka smart tv a w opisie tego tv pisze że ma.Z góry dziękuję i pozdrawiam
ten pierwszy ma 3 tunery(dvb-t-s) drugi dwa(dvb-t)na stronie sam
na rtv-euro-agd żadnych różnic po za wagą
 
Ostatnia edycja:

dudi82

New member
Jeśli są różnice w treści zależne od miejsca zamieszkania, to pewnie skutek filtrowania numerów IP. Tak robi wiele nadawców, m.in. BBC. Spróbujcie wejść w ich iPlayer z Polski, nie pójdzie. Jedyna rada to napisać do nadawcy, może zrobi wyjątek, albo wykupić serwer proxy w kraju i łączyć się przez niego.

Tylko że ja mieszkam w Polsce a w TVN Player serialu "Usta Usta" nie mam.
Może ktoś sprawdzić czy ma u siebie?
I czy ma ktoś patent na "wymieszanie" programów analogowych z cyfrowymi? Wkurza mnie podwójny TVN.
 
Ostatnia edycja:

tomassy

New member
Koledzy mam temat a właściwie problem nie mogę ustawić obrazu tzn mogę ale po czasie wraca do ustawień dynamicznych nie łapię o co biega :(
 

trup

New member
Dziś TV pojechał do serwisu z powodu braku Full HD 3D. Nie wiem czy to początek dobrego czy złego. Fakt, że po konsultacji technika (tak miało być) z serwisem centralnym jest decyzja o zabraniu telewizora na warsztat w celu sprawdzenia na generatorze sygnału może dać jakąś nadzieję. Dowiedziałem się, że serwis jeżeli nie stwierdzi usterki ma tylko zapłacone za transport, więc chyba będzie im zależało na wyszukaniu usterki. Z kolei infolinia SAMSUNGa, a właściwie konsultanci też są podobno wynajmowani tak jak serwisy. Jak się sprawa rozwinie dam znać.
 

trup

New member
Wczoraj zauważyłem, że z PC po HDMI nie mogę zmienić opcji CZERŃ HDMI a wcześniej mogłem. Z dekodera n-ki mogę ją przestawić niezależnie do którego gniazda HDMI jest podłączona. Przestawiałem odświeżanie karty graficznej, ale nic to nie daje. Chyba zaczęło się to od momentu jak ustawiłem 24Hz w karcie, lecz powrót na 60Hz nic nie zmienia. Czyżby TV rozpoznawał sprzęt niezależnie od gniazda do którego jest podłączony i przypisał mu jakieś opcje bo nie wiem jak to sobie wytłumaczyć. Niby tryb 24Hz jest przeznaczony do oglądania filmów jak sobie to reżyser wymyślił, ale dlaczego zmiana na inny nie powoduje odblokowania tej opcji. Może ktoś ma pomysł co jest powodem? Nie mam innych urządzeń podłączonych kablem HDMI. Sprawdźcie kto ma np. PS3, Bluray itd. czy opcja jest aktywna, będę wdzięczny.
 

vremix

New member
Samsung UE40D6500 GŁOS

Wiam. Co moż być winą , że na dwóch kanałach na kablówce nie mam głosu , na drugim TV podłączonym pod tuner Ferguson Ariva 100 cable wszystko jest OK. jakość ścieżki dźwiękowej nic nie daje.
 

min

New member
48D6500 sortowanie kanałów

Witam,
mam D6500 i ni w ząb nie mogę posortować kanałów z kablówki. Czy ktoś pomoże w tym temacie? Chodzi o to, że nie mogę znaleźć takiej opcji w menu. A może jest taka aplikacja jak do C650, którą mogłem listę kanałów posortować na komputerze i zaimportować?
Próbowałem zaimportować listę z C650 ale nie poszło.
 

vremix

New member
Witam,
mam D6500 i ni w ząb nie mogę posortować kanałów z kablówki. Czy ktoś pomoże w tym temacie? Chodzi o to, że nie mogę znaleźć takiej opcji w menu. A może jest taka aplikacja jak do C650, którą mogłem listę kanałów posortować na komputerze i zaimportować?
Próbowałem zaimportować listę z C650 ale nie poszło.

HUB SMART --- KANAŁ ( wybierasz, który kanał chcesz) Naciskasz TOOLS na pilocie potem edytuj numer kanału ( ustawiasz na jakim numerze ma być) i OK.
 

min

New member
HUB SMART --- KANAŁ ( wybierasz, który kanał chcesz) Naciskasz TOOLS na pilocie potem edytuj numer kanału ( ustawiasz na jakim numerze ma być) i OK.
Dzięki za odpowiedź.
A jak wpiszę numer kanału, na kórym już coś jest, to on wstawi ten mój i przesunie resztę w dół czy zastąpi ten, który już tam jest?
 

TomaszK

New member
Dzięki za odpowiedź.
A jak wpiszę numer kanału, na kórym już coś jest, to on wstawi ten mój i przesunie resztę w dół czy zastąpi ten, który już tam jest?

zastąpi. wstawiania między kanały producent najwyraźniej nie przewidział. Jeżeli chciałbyś w pakiecie np 60 kanałów coś wstawić między 20 i 21 to musisz ręcznie wszystko od 21 do 60 od końca przesunąć o jeden w dół a potem dopiero zamienić Tragedia. Przerzuć sobie lepiej listę kanałów na pena i zrób to na komputerze programem. Korzystanie z edycji tego telewizora to jakiś koszmar, zajęcie na długie zimowe wieczory. Nie da się normalnie posortować, trzeba zamieniać kanały miejscami aż wyjdzie z tego jakiś porządek.
 

min

New member
zastąpi. wstawiania między kanały producent najwyraźniej nie przewidział. Jeżeli chciałbyś w pakiecie np 60 kanałów coś wstawić między 20 i 21 to musisz ręcznie wszystko od 21 do 60 od końca przesunąć o jeden w dół a potem dopiero zamienić Tragedia. Przerzuć sobie lepiej listę kanałów na pena i zrób to na komputerze programem. Korzystanie z edycji tego telewizora to jakiś koszmar, zajęcie na długie zimowe wieczory. Nie da się normalnie posortować, trzeba zamieniać kanały miejscami aż wyjdzie z tego jakiś porządek.
Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Tylko jeszcze jedno pytanie: jakim programem mogę edytować listę kanałów? Gdzie go znaleźć?
 

vremix

New member
Dzięki za odpowiedź.
A jak wpiszę numer kanału, na kórym już coś jest, to on wstawi ten mój i przesunie resztę w dół czy zastąpi ten, który już tam jest?

Jeżeli weźmiesz program z kanału np.: 24 przeniesiesz na kanał 1 to kanały zostaną zamienione 24 na 1a 1 na 24. Zabawy z tym trochę jest.
 
Do góry