Samsung TV model D6500

dash4

New member
Nie da się nagrywać na tym tv ze źródeł innych niż wbudowane weń tunery.
Ustawienie odpowiedzialne za problemy o których piszesz (rozmycia - skakania itp) to motion plus - zapewne masz ustawione domyślnie - pobaw się suwakami i zobaczysz jak to wpływa na obraz.
Co masz na myśli mówiąc ze widzisz obraz 3d bez okularów ? Czy widzisz 2 obrazy obok siebie lub jeden nad drugim? "Poprawne" 3d daje obraz mocno rozmyty i napewno bez okularów nie da się tego oglądać - tzn może i się da ale zdrowe to nie jest dla oczu. Okulary migawkowe będą tak samo "pokazywały" obraz 3d jak inne na innym rodzaju telewizora. Film SBS nie jest tworzony do konkretnej technologii - obraz będzie przetwarzany przed tv na "migawki" lub polaryzację.


Właśnie wiem że wszystko co nie idzie przez tuner telewizyjny nie zostanie nagrane- i to mnie zmartwiło- gdzie tu sens?
Chodzi o to że włączając film 3d SBS nie widzę nic poza dwoma identycznymi planszami/obrazami - w zasadzie bez żadnego efektu 3d. Poza tym wqrza mnie fakt że SBS dzieli ekran na 2 i oba obrazy są takie same.
Jedynie oglądając przez internet w SMART TV, w zakładce 3d widzę prawdziwe 3d.
Odnośnie ściągniętego przeze mnie obrazu/filmu pokazowego -tzw "bitwa pod grunwaldem" pokazywana w sklepach Media Markt to obraz jest tak przygotowany że nie trzeba wkładać okularów- oczywiście ekran podzielony na 2 ;/ (SBS). Gdyby ktoś mógł polecić miejsce skąd zassam odpowiedni film testowy w 3d ukazujący możliwości tv. No i nie SBS bo tak jak wspomniałem- nie chcę mieć podzielonego ekranu.

Jeśli chodzi o Motion plus to mam ustawione na ustawienia użytkownika- a oba suwaki mam na 8 - nadal można było dostrzec te "rozmycia".
Tylko w tym miejscu się to ustawia? A może gdzieś znajdę gotowe ustawienia dla tego TV?

Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam
 

jedruch

New member
Witam.
Wydaje mi się, że "klatkowanie" obrazu i "rozmycia" widoczne w szybko zmieniajacych się scenach to wada tego modelu. Ja próbowałem już wielu ustawień i nie mogę się tego pozbyć. Zastanawiam się czy nie reklamować tej wady u producenta. Jeżeli nie doświadczacie takiego zjawiska to podajcie swoje ustawienia eliminujące to zjawisko. Na telewizorze starszym LE 40A656 takiego czegoś nie zauważałem.
Pozdrawiam
jedruch
 

Lalek40

New member
a jak włączasz konwersje 2D->3D i wciśniesz menu to nie ma gorszej jakości na grafice ekranowej?

Po przełączeniu z 2D->3D też nie widzę różnicy. Może z tymi próbkami coś nie tak? Czy ten obrazek 3D ma być przestrzenny czy płaski? Dołączam zdjęcia : pierwsze po przełączeniu na 3D i drugie po wyłączeniu 3D.
 

mietka

New member
Właśnie wiem że wszystko co nie idzie przez tuner telewizyjny nie zostanie nagrane- i to mnie zmartwiło- gdzie tu sens?
Chodzi o to że włączając film 3d SBS nie widzę nic poza dwoma identycznymi planszami/obrazami - w zasadzie bez żadnego efektu 3d. Poza tym wqrza mnie fakt że SBS dzieli ekran na 2 i oba obrazy są takie same.
Jedynie oglądając przez internet w SMART TV, w zakładce 3d widzę prawdziwe 3d.
Odnośnie ściągniętego przeze mnie obrazu/filmu pokazowego -tzw "bitwa pod grunwaldem" pokazywana w sklepach Media Markt to obraz jest tak przygotowany że nie trzeba wkładać okularów- oczywiście ekran podzielony na 2 ;/ (SBS). Gdyby ktoś mógł polecić miejsce skąd zassam odpowiedni film testowy w 3d ukazujący możliwości tv. No i nie SBS bo tak jak wspomniałem- nie chcę mieć podzielonego ekranu.

Jeśli chodzi o Motion plus to mam ustawione na ustawienia użytkownika- a oba suwaki mam na 8 - nadal można było dostrzec te "rozmycia".
Tylko w tym miejscu się to ustawia? A może gdzieś znajdę gotowe ustawienia dla tego TV?

Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam
Tak nagrany film SBS puszczasz na TV i włączasz funkcje 3D na opcje nie 2D-3D tylko obraz obok obrazu wtedy zobaczysz jeden rozmyty obraz wtedy włącz okulary i oglądaj w sieci nie widziałem innych filmów 3D po za SBS i U&D no i anagrafami.
W smarcie tv automatycznie się dopasowuje i przełącza w tryb 3D
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Po przełączeniu z 2D->3D też nie widzę różnicy. Może z tymi próbkami coś nie tak? Czy ten obrazek 3D ma być przestrzenny czy płaski? Dołączam zdjęcia : pierwsze po przełączeniu na 3D i drugie po wyłączeniu 3D.

Jakby było ok to znaczek 3D po włączeniu 3D w TV powinien być rozmazany
 

LucasCorp

New member
Właśnie wiem że wszystko co nie idzie przez tuner telewizyjny nie zostanie nagrane- i to mnie zmartwiło- gdzie tu sens?
Chodzi o to że włączając film 3d SBS nie widzę nic poza dwoma identycznymi planszami/obrazami - w zasadzie bez żadnego efektu 3d. Poza tym wqrza mnie fakt że SBS dzieli ekran na 2 i oba obrazy są takie same.
Jedynie oglądając przez internet w SMART TV, w zakładce 3d widzę prawdziwe 3d.
Odnośnie ściągniętego przeze mnie obrazu/filmu pokazowego -tzw "bitwa pod grunwaldem" pokazywana w sklepach Media Markt to obraz jest tak przygotowany że nie trzeba wkładać okularów- oczywiście ekran podzielony na 2 ;/ (SBS). Gdyby ktoś mógł polecić miejsce skąd zassam odpowiedni film testowy w 3d ukazujący możliwości tv. No i nie SBS bo tak jak wspomniałem- nie chcę mieć podzielonego ekranu.

Jeśli chodzi o Motion plus to mam ustawione na ustawienia użytkownika- a oba suwaki mam na 8 - nadal można było dostrzec te "rozmycia".
Tylko w tym miejscu się to ustawia? A może gdzieś znajdę gotowe ustawienia dla tego TV?

Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam

W niektórych filmach SBS telewizor automatycznie przełącza się w 3D i nakłada oba obrazy na siebie, ale nieraz trzeba to zrobić samemu, tak jak opisał to mietka.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
a plik masz o rozszerzeniu mpo?

Właśnie. Jakiś ten pierwszy obraz przycięty po bokach, i jeśli masz włączone 3D to znaczek 3D powinien być rozmyty tak jak to wcześniej napisano a u ciebie to wygląda jakby to był 2D ze znaczkiem 3D. Właśnie to sprawdziłem.
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Czy może ktoś sprawdzić do UE40D6500 wyświetla w trybie sklepowym? Można go włączyć przytrzymując na włączonym TV przycisk MENU na panelu przez 5s. Chodzi mi o piktogramy wyświetlane w lewym górnym rogu ekranu, konkretnie czy jest znaczek Full HD 3D. Sprawdziłem w sklepie i z softem 1014 był. Sprzedawca twierdzi, że nowszy soft tego już nie będzie miał. Jeżeli tak to czy można powrócić do wcześniejszego softu? Nie mogę tego sprawdzić u siebie bo mój TV jest w serwisie.
 

dash4

New member
Kolega mietka wiele mi rozjaśnił. Ewidentnie za dużo techniki jak dla mnie. Po prostu nie wiedziałem że z palca mam włączyć tryb 3d sbs (ikonka po środku po wciśnięciu na pilocie przycisku 3d)
Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnie tego skakania/rozmazania- nie ma na to ratunku w tym modelu? Zmieniam te ustawienia Motion Plus na różne konfiguracje, czasem wydaje się że już jest ok- a po jakimś czasie znów się pojawi jakieś cholerstwo;/
Skoro tak to wygląda w telewizorze d6500 gdzie ma być te 400hz to w sumie się cieszę że nie kupiłem d5500 który chciałem kupić pierwotnie- tam pewnie wyglądało by to jeszcze gorzej?. Czy na to może mieć wpływ fakt że niestety na antenie satelitarnej mam ustawione po 70% jakości i siły- czyli nie za wiele;/
Gdyby ktoś miał jakieś fajne ustawienia (najlepiej z instrukcją jak je wgrać :p ) bardzo bym prosił o jakiś namiar.

Panie/Panowie- a jeśli chodzi o "jakość sygnału" ? - nie wiem czy dobrze nazywam. Tak jak pisałem wcześniej- oglądam kanał HD, z dekodera N, przez kabel hdmi v1.4- wcale nie najtańszy- i teraz pytanie: przełączając źródła skąd tv ma brać sygnał- wybierając HDMI/DVI, w lewym górnym rogu pojawia mi się 1920x1080@50hz -coś podobnego. Nie daje mi spokoju te 50hz. Ono tam musi być? tak jest u każdego czy to się jakoś zmienia?

Z góry dziękuję za każdą pomoc- jest wielce nieoceniona.
Pozdrawiam
 

trup

New member
Kolega mietka wiele mi rozjaśnił. Ewidentnie za dużo techniki jak dla mnie. Po prostu nie wiedziałem że z palca mam włączyć tryb 3d sbs (ikonka po środku po wciśnięciu na pilocie przycisku 3d)
Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnie tego skakania/rozmazania- nie ma na to ratunku w tym modelu? Zmieniam te ustawienia Motion Plus na różne konfiguracje, czasem wydaje się że już jest ok- a po jakimś czasie znów się pojawi jakieś cholerstwo;/
Skoro tak to wygląda w telewizorze d6500 gdzie ma być te 400hz to w sumie się cieszę że nie kupiłem d5500 który chciałem kupić pierwotnie- tam pewnie wyglądało by to jeszcze gorzej?. Czy na to może mieć wpływ fakt że niestety na antenie satelitarnej mam ustawione po 70% jakości i siły- czyli nie za wiele;/
Gdyby ktoś miał jakieś fajne ustawienia (najlepiej z instrukcją jak je wgrać :p ) bardzo bym prosił o jakiś namiar.

Panie/Panowie- a jeśli chodzi o "jakość sygnału" ? - nie wiem czy dobrze nazywam. Tak jak pisałem wcześniej- oglądam kanał HD, z dekodera N, przez kabel hdmi v1.4- wcale nie najtańszy- i teraz pytanie: przełączając źródła skąd tv ma brać sygnał- wybierając HDMI/DVI, w lewym górnym rogu pojawia mi się 1920x1080@50hz -coś podobnego. Nie daje mi spokoju te 50hz. Ono tam musi być? tak jest u każdego czy to się jakoś zmienia?

Z góry dziękuję za każdą pomoc- jest wielce nieoceniona.
Pozdrawiam
Kabel HDMI 1.4 w tym przypadku nie jest potrzebny bo dekoder go nie obsługuje (chyba że jest jakiś nowy). 1920x1080@50Hz w dodatku z przeplotem (1080i) to rozdzielczość i odświeżanie dekodera, nie wiem czy sprzęt więcej nie może, czy operator tylko tak nadaje. Na gorszą jakość można przełączyć np. 720p. Z komputera PC uzyskasz lepsze wyniki.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Czy może ktoś sprawdzić do UE40D6500 wyświetla w trybie sklepowym? Można go włączyć przytrzymując na włączonym TV przycisk MENU na panelu przez 5s. Chodzi mi o piktogramy wyświetlane w lewym górnym rogu ekranu, konkretnie czy jest znaczek Full HD 3D. Sprawdziłem w sklepie i z softem 1014 był. Sprzedawca twierdzi, że nowszy soft tego już nie będzie miał. Jeżeli tak to czy można powrócić do wcześniejszego softu? Nie mogę tego sprawdzić u siebie bo mój TV jest w serwisie.

Po włączeniu trybu sklepowego żadnych piktogramów mi nie wyświetla. Coś jeszcze trzeba włączyć?
 

Kolina

Member
Czy może ktoś sprawdzić do UE40D6500 wyświetla w trybie sklepowym? Można go włączyć przytrzymując na włączonym TV przycisk MENU na panelu przez 5s. Chodzi mi o piktogramy wyświetlane w lewym górnym rogu ekranu, konkretnie czy jest znaczek Full HD 3D. Sprawdziłem w sklepie i z softem 1014 był. Sprzedawca twierdzi, że nowszy soft tego już nie będzie miał. Jeżeli tak to czy można powrócić do wcześniejszego softu? Nie mogę tego sprawdzić u siebie bo mój TV jest w serwisie.


U mnie nie ma znaczka Full HD 3D.

JAK SIE WYLACZA TEN TRYB SKLEPOWY ???????
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Menu > System > Plug & Play itd. Hasło 0000.
Tylko zrób sobie transfer listy kanałów na pena bo wyłączenie trybu sklepowego robi reset.
P.S. Jeśli pojawienie się znaczka Full HD 3D jest to uzależnione od softu to chyba nikt już tego nie ma po aktualizacji. Samsung wie co robi.
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Menu > System > Plug & Play itd. Hasło 0000.
Tylko zrób sobie transfer listy kanałów na pena bo wyłączenie trybu sklepowego robi reset.
P.S. Jeśli pojawienie się znaczka Full HD 3D jest to uzależnione od softu to chyba nikt już tego nie ma po aktualizacji. Samsung wie co robi.

Szkoda, ze nie wiedzialem tego przed jego wlaczeniem... :(
 

trup

New member
Też nie wiedziałem, że kasuje ustawienia, a nie wychodzi się tak samo jak wchodzi? Czy jest powrót do wcześniejszego softu? Czy ktoś może potwierdzić jaka wersja softu zmienia - nie wyświetla Full HD 3D?
 
Do góry