Samsung TV LCD LE C750 (40” 46” 55”) - 3D CCFL! Opinie, testy, wrażenia użytkowników.

CleaneR

New member
Witam,

Czy ktos sie pokusil o instalacje SamyGo na LExxC750? Wlasnie zamierzam to przetestowac, bo mnie wnerwia brak funkcji skocz do, wznowienie ogladania, wybor sciezki dzwiekowej itp przy ogladaniu po przez DNLA z NAS.
Zrootowanie tv i wgranie SamyGo umozliwia instalacje samby i odtwarzanie po sieci jakby korzystalo sie z nosnika USB.

pozdrawiam
 

kazuyaet

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie ustawień tego TV.
W Menu-Kanał-Kraj-kanał cyfrowy mam do wyboru tylko Wielką Brytanie i Irlandie.
Wie może ktoś jak usatwic tam Polske.

Ustawienie kanału cyfrowego na Wielka Brytanie lub Irlandie jest Bardzo denerwujące bo Menu przewodnika jest przesatione o 2 godziny.
 

jasio1272

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam . Kupiłem 40C750 w kwietniu tego roku w electro.... za 2399 bez okularów jak na razie jestem zadowolony , to mój pierwszy lcd wcześniej phillips PW329551/12 który służył mi dzielnie przez 5 lat.Jeśli chodzi o typ matrycy to na naklejce jest napisane type SQ1 . I mam wrażenie że dolny lewy róg świeci nieznacznie mocniej co widoczne jest przy oglądaniu w nocy w dzień jest to prawie niewidoczne . Ogólne wrażenia są bardzo dobre jeśli chodzi o jakość obrazu sd i hd , 3d na razie mnie nie interesuje z uwagi na brak okularków. I mam pytanie odnośnie okularów czy jest możliwość dopasowania jakiś innych alternatywnych modeli okularów , wiem że okulary z serii D nie pasują do C z uwagi na ich sterowanie. Szukałem na forum lecz nie znalazłem żadnych podobnych tematów na temat samych okularów. Pozdrawiam.
 

damix92

New member
Witam
Mam dwa pytania, czy można jakoś zainstalować aplikację HBO Go na le40c750 ? Nie widzę tej apliakcji w samsung apps. Możliwe, że trzeba zaktualizować firmware i tutaj drugie pytanie :
Mój model to LE40C750R2KXXU, a firmware na stronie samsunga jest dla modelu LE40C750R2K, LE40C750R2W lub LE40C750R2WXXH, dokładnie dla tej wersji która ja mam nie mogę znaleźć.
Czy mogę spokojnie takie firmware spróbować zainstalować czy jest możliwość, że nie jest kompatybilne ?
Podłączałem TV pod LAN ale nie znajduje żadnych aktualizacji ale przy próbie korzystania z niektórych "internetowych" aplikacji TV prosi o aktualizacje oprogramowania.
 

damix92

New member
nie ma hbo. zaktualizuj online, po co bawić się z pendrive.
Jednak jak wszystko działa to nie aktualizuj.

O to chodzi, że TV pokazuje informacje jakoby oprogramowanie było aktualne, a nie jest bo pochodzi z 2010 a najświeższe jest wydane w 2012.
Chciałem aktualizować właśnie ze względu na to HBO Go, na wersje c750 46 cali jest a na 40 już nie, dziwne.
Poza tym mam mały "bug" przy TVP HD, 2 ścieżki dźwiękowe sie nakładają i za każdym razem gdy włączę ten kanał muszę wejść w narzędzia i przełączać ją (dolbydigital+ lub stereo polski, bez różnicy) aby było prawidłowo.
 

deywies

New member
Bez reklam
Chciałem aktualizować właśnie ze względu na to HBO Go, na wersje c750 46 cali jest a na 40 już nie, dziwne.

Pierwsze słysze! Od kiedy jest ten HBO?

Ty nie masz ustawionego innego regionu na tym 46calowym?
W polskim app (series C TV) nie ma HBOgo. Jest w amerykanskiej.
No chyba ze ja czegos nie wiem
 
Ostatnia edycja:

damix92

New member
Źle mnie zrozumiałeś :) ja mam LE40c750 a nie 46. Wykupiłem na próbę HBO GO TV od Netii. Niestety Netia player to okrutne badziewie, często się zawiesza, HBO GO tylko raz zadziałało prawidłowo a tak to mieli bez końca i filmu nie chce odtwarzać. Na komputerze działa bardzo dobrze.
Chciałem zostawić same HBO GO, jest taka możliwość i w związku z tym pytałem o aplikację.
Tutaj jest info z listą obsługiwanych modeli : samsung.com/us/appstore/app/G00001472450-compatible
Wersja 55 cali i 46 cali C750 jest obsługiwana. Modele z niższej serii: 560, 650, 670 również są obsługiwane. Dlaczego 40c750 nie jest obsługiwany, nie rozumiem...
 

deywies

New member
Bez reklam
Nie rozumiesz. Ta aplikacja jest dostępna tylko dla amerykancow (przynajmniej oficjalnie) i działa na wszystkich TV series C z internetTV.
U nas jej nie ma, bezpośrednio w tv tego nie odpalisz.

Chyba ze amerykańską wersje jakimś patentem.

A 40 cali nie jest wymienione bo być może nie było u nich w sprzedaży TV o tej przekątnej
 

damix92

New member
Szkoda, może gdybym poustawiał odpowiednio proxy to wtedy by rozpoznało jako US ale aż tak mi na tym nie zależy. Zrezygnuję z usługi, oczywiście sprzęt trzeba odsyłać na swój koszt.
Mógłby ktoś udzielić odpowiedzi odnośnie mojego poprzedniego pytania dotyczącego aktualizacji ?
 

damix92

New member
Dzięki, nie było problemu z aktualizacją a bug dotyczący nakładających się ścieżek dźwiękowych zniknął. Wydaje mi się, że jakość obrazu na kanałach "SD" jest gorsza ale to raczej placebo .
 

edips2

New member
Panowie(i panie) a ja podzielę się z wami takim bajerem jakim jest bezpośrednia współpraca tego TV (inne smart modele pewnie też) z iPadem po wifi(iPad poprzez wifi a TV do tego rutera kablem oczywiście). Bardzo chciałem odtwarzać na tv filmy z iPada ale bez kabli (przelotka do HDMI to koszt 130-150 zł(!) :shock: Z tego co wyczytałem to niby tylko poprzez Apple TV a tu proszę...:shock: nie dość że działa z iPad`em to jeszcze bezproblemowo (prawie) odtwarza współdzielone pliki z naszego kompa :popcorn: :-D z biegiem czasu jestem coraz bardziej zadowolony z tego Tv`ka :-o

(podejrzewam że ameryki nie odkryłem, ale tak mnie to cieszy... :))
 
Ostatnia edycja:

vqsoft

New member
Panowie używa ktoś zyxcela nsa 210 z tv cos z seri c650 ? na jakim firmware w zyxcelu pracujecie ?
czy nowy firmware 4.40 ma poprawione błędy obsługi dlna ?

moze ma ktoś late do zyxcela pod samsunga ? 320AFD0_2010Mar09samsung.bin
 

jasio1272

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanko?

Witajcie od kilku dni w moim samsungu LE40C750 zauważyłem od połowy ekranu w górę lekko ciemne pasy w poprzek ekranu , widoczne to jest w szczególności przy ciemniejszych kolorach ,tak jak by było widać poświatę świetlówek . Także czy reklamować ten telewizor czy czekać co dalej się będzie działo z matrycą? Mam jeszcze rok gwarancji na niego. Pozdrawiam hej
 

grzegorz_rz2

New member
Problemy z oprogramowaniem LE46C750R2ZXZG.
Od pewnego czasy mam problem z oprogramowaniem telewizora, sprawa dotyczy łączenia się po kablu z internetem, nie chce się łączyć z internetem, chociaż wszystkie inne urządzenia w domu nie mają z tym problemów, dodatkowo, kiedy np. łącze się z You tube i wybiorę plik najlepszej jakośći z dopisem HD, Samsung dzieli mi obraz na obrazów cześci czyli mam ten zam obrazek na ośmiu zamiast na jednym obrazie.
Aktualizowałem oprogramowanie, ze strony Samsunga, ale sytuacja się powtarza, żeby tak móc wyczyścić telewizor z oprogramowania i wgrać od początku nowe , pewnie problem by się rozwiązał?
Proszę pomóżcie
 

grzegorz_rz2

New member
Problemy z oprogramowaniem LE46C750R2ZXZG.

Od pewnego czasy mam problem z oprogramowaniem telewizora, sprawa dotyczy łączenia się po kablu z internetem, nie chce się łączyć z internetem,
chociaż wszystkie inne urządzenia w domu nie mają z tym problemów, dodatkowo, kiedy np. łącze się z You tube i wybiorę plik najlepszej jakośći z dopisem HD,
Samsung LE 46C 750 dzieli mi obraz na 8 obrazów cześci czyli mam ten zam obrazek na ośmiu zamiast na jednym obrazie.
Aktualizowałem oprogramowanie, ze strony Samsunga, ale sytuacja się powtarza, żeby tak móc wyczyścić telewizor z oprogramowania i wgrać od początku nowe , pewnie problem by się rozwiązał?
Ale jak to zrobić, może są jakieś inne sposoby na uniknięcie problemów z łączeniem się z internetem?
Proszę pomóżcie.


:
 

jasio1272

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oddałem swoją C750 do serwisu na naprawę gwarancyjną , po wstępnych oględzinach okazało się że matryca jest do wymiany . I tu zonk matryce są nie dostępne . I w ramach gwarancji producenta wymiana telewizorka na nowy z uwagi na brak części. I tu bardzo miłe zaskoczenie ze strony Samsunga . W zamian za C750 dziś odebrałem nówkę sztukę UE 40 F 8000. Jak to zobaczyłem to mało mnie z butów nie wyrwało . Goście z serwisu też byli zaskoczeni . Piękny gest producenta. Także jestem przeogromnie szczęśliwy z takiego obrotu sprawy. Jak na razie telewizorek miodzio zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam Wszystkich .
 

miszczu113

New member
zawieszająca sie ipla

Witam Serdecznie,
od jakiegoś czasu mam problem z zawieszającą się iplą. Po włączeniu apki wyświetla się menu ipli i nic nie mogę zrobić pomaga tylko odłączenie tv od prądu. Czy ktoś miał taki problem?
Czy aktualizacja oprogramowania pomoże?
Ma ktoś plik z softem?
Po ściągnięciu najnowszego softu ze strony samsunga i wrzuceniu go na penie do TV nie wykrywa on pliku do aktualizacji.
 

tdx

New member
Bez reklam
Sprobuj reset smart huba. Co do aktualizacji musisz ja rozpakowac na penie w katalogu
Sprawdz swoja wersje softu czasami sa 2 wersje

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry