Samsung T240HD czy P2370HD do ps3

prusaq

New member
Czytajac wypowiedzi na forum prawie zdecydowalem sie kupic T240HD ktory poleca np. Peek. Mam jednak mala watpliwosc poniewaz znalazlem nowszy model P2370HD ktory ma atrakcyjniejszy wyglad (jak dla mnie), lepszy tuner tv(tv nie ogladam ale moze kiedys bede wiec to jest plus) i wyzszy kontrast dynamiczny (nie wiem czy to ma az takie znaczenie). Ktorys z nich jest lepszy czy moge wybierac "po wygladzie"? Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
O ile kontrast dynamiczny nie jest aż tak ważny (słyszałem, że to jakość czerni, ale nie wiem ile w tym prawdy), to może się mylę, ale po nazwie widze że ten drugi monitor ma 23 cale, a to zawsze ten jeden cal mniej, ale jak ma 24" to chyba możesz swobodnie wybrać po wyglądzie, aczkolwiek może wypowie się ktoś kto bardziej siedzi w temacie.
 

prusaq

New member
Rzeczywiscie ma 23 cale ale mysle ze to nie jest az taka roznica(moze sie myle). Zastanawia mnie bardziej jakosc wyswietlania ps3 (ogolnie mowiac)na P2370HD, bo T240HD to sprawdzony model miedzy innymi przez Ciebie i chodzi o to czy w tym wypadku nowszy bedzie znaczyl lepszy a przynajmniej nie gorszy bo wiadomo ze roznie z tym bywa. Czekam na dobre rady :). Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Szkoda, że nie czekasz na te rady w tamtym wątku o tym monitorze tylko zaśmiecasz forum kolejnym zbędnym tematem...

Pozdrawiam,
 

Peek

New member
Bez reklam
Generalnie jeśli 2-3 cale nie robia ci różnicy bardziej polecałbym kupno TV Sony 26" pod PS3, będziesz bardziej zadowolony. Tutaj (przynajmniej na moich ustawieniach) masz albo ładne kolory, albo ładną czerń, nie da się tego połączyć, chyba że zmniejszyć podświetlenie, ale wtedy też traci sie na kolorach. Ja osobiście jestem miłośnikiem Bravii, dlatego polecam te TV (nie widziałem lepszych LCD pod względem kolorów, czerni i ogólnej jakości obrazu), sam mam na niej telewizję HD i X360 i bardzo chwalę. W TV masz także lepszy kontrast (ten statyczny, bo dynamiczny to chyba tylko pic na wodę). Chociaż osobiście gram na PS3 na Samsungu to naprawde bardziej poleciłbym Bravie 26", bo na niej będziesz miał obraz idealny, a na Samsungu "tylko" bardzo dobry.

EDIT: Chociaż jak wyrównałem na połowę podświetlenie nie straciłem na kolorach a czerń jest bardzo dobra, więc mysle, że obraz z dobrze ustawionego Samsunga i Bravii sa do siebie porównywalne. Myślę, że spokojnie możesz kupować T240HD, bo to jest jednak cal różnicy, a wyświetlacze "kurczą się" w trakcie użytkowania.

PS: Za moim poleceniem Samsunga kupiła już jedna osoba i na moich ustawieniach jest bardzo zadowolona, a gra na X360.
 
Ostatnia edycja:

prusaq

New member
Masta_J napisał:
Szkoda, że nie czekasz na te rady w tamtym wątku o tym monitorze tylko zaśmiecasz forum kolejnym zbędnym tematem...
Od 3 dni nikt nie odpowiedzial wiec pomyslalem ze napisze bardziej sprecyzowany watek w bardziej "widocznym" miejscu. Dyskusja ruszyla wiec poskutkowalo. Druga sprawa jest taka ze zakup ps3 i tv zalezy wlasciwie od "dobrych rad" tu przeczytanych i gdy tylko sie zdecyduje jade do sklepu po wymarzony sprzet. Mysle ze nie jeden posiadacz ps3 wie co znaczy takie wyczekiwanie;).


W poscie o ktorym wspomnial Masta_J napisalem ze potrzebuje mniejszy tv ze wzgledu podrozy a ps3+tv nie bedzie jedynym bagazem wiec niestety 26 cali bedzie jednak za duzy i takze za drogi. Z checia kupilbym plazme min. 42 cale ale pod pache jej nie wezme;). Dziekuje i czekam dalej na jakies typy.


edit
Jezeli nikt nie da zielonego swiatla na P2370HD to poslucham Twojej rady i wezme sprawdzonego T240HD. P2370HD jest piekny ale raczej ryzykowac nie bede. Dziekuje jeszcze raz.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
prusaq napisał:
Jezeli nikt nie da zielonego swiatla na P2370HD to poslucham Twojej rady i wezme sprawdzonego T240HD. P2370HD jest piekny ale raczej ryzykowac nie bede. Dziekuje jeszcze raz.
Za T240HD ręcze, napisz co wybrałeś jak juz wybierzesz.

Bardzo dużo dało wyśrodkowanie podświetlenia, znacznie poprawił się obraz, jest jak na Bravii.
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
Ja mam podobnie jak PEEK T240HD, jest świetny, jakość obrazu na jednym i drugim na bank będzie taka sama - jeden i drugi to praktycznie ten sam monitor różniący się tylko kilkoma wytycznymi. Wziąłbym jednak na chwilę obecną P2370HD, posiada MPEG 4 oraz proporcje ekranu 16:9. Na plus T240HD przemawia fakt że posiada dodatkowe HDMI, jeżeli będziemy zainteresowani dodatkową konsolą lub dekoderem telewizji cyfrowej można jeszcze pomyśleć o tym modelu. Aha różnica w kontraście dynamicznym to żadna różnica.
 

prusaq

New member
Jezeli Mroziek masz pewnos ze P2370HD nie bedzie gorszy to mysle ze zdecyduje sie go kupic :) Dziekuje za pomoc. Jutro lece do sklepu!
 

mroziek

New member
Nie będzie gorszy, będzie obsługiwał nowszy standard 16:9. Za niedługo kupno monitora 16:10 będzie tak kłopotliwe jak zakup monitora 4:3. Podobnie jest z laptopami. Nowe serie Asusów, Lenovo, Acerów itd... posiadają nowe przekątne ekranu 15,6 , 16, 17,3 o proporcjach 16:9 które wyparły 15,4 i 17 o przekątnych 16:10. Oczywiście różnica nie jest jakaś kolosalna dlatego ja i myślę że PEEK tez nie będziemy sprzedawać T240HD i zaraz szukać czegoś o nowych proporcjach bo to nie ma sensu, ale ty kupując teraz nie cofaj się i kup nowego Samsunga a nie model z przed roku. Daj znać jak wrażenia, ja do telewizji/PS3 mam/miałem ustawiony tryb FILM i ciepłe kolory.

Dzisiaj sprzedawałem takiego Samsunga, klient nie miał czasu oglądać ale da znać jak pracuje. Monitorek ma służyć do odbioru telewizji miejskiej w Multikino w Zabrzu, także klienci tego kina za parę dni będą mogli przekonać się jak pracuje monitor:)
 

pysio78

New member
Ja mam model T240 i powiem wam, że w porównaniu z innymi LCD (a miałem do czynienia z wieloma) to obraz z kompa po DIGITAL to majstersztyk. Po HDMI oglądam CYFRĘ+ i tu obraz też miód. Jestem bardzo zadowolony z tego monitora. No i ta stylistyka... coś pięknego jak dla mnie (ale to już kwestia gustu)
Jedyna wada (ale tylko w tym modelu i nie dotyczy T240HD) to wbudowane gniazdo słuchawek z tyłu monitora.
Powiem tak. Ja bym brał T240HD. Ten monitor jest już sprawdzony. Zresztą jak masz możliwość to zadzwoń do serwisu samsunga i zapytaj o awaryjność, coś Ci podpowiedzą na pewno.
 

mroziek

New member
Wątpię że serwis jakiegokolwiek produktu będzie obiektywny. T240HD jest sprawdzony, ale skoro jest coś nowszego to brałbym nowy produkt. To tak jak wszyscy dalej kupowaliby XP bojąc się nowości Vista/7 (które są lepsze).
 

Peek

New member
Bez reklam
mroziek napisał:
To tak jak wszyscy dalej kupowaliby XP bojąc się nowości Vista/7 (które są lepsze).

Oj znam przynajmniej 15 osób które by ci powiedziały, że XP jest najlepszy a Vista to kupa, chłam i w ogóle szajs.

Ja mam Viste i jestem bardzo zadowolony, ale to akurat nie ma tu żadnego znaczenia.

Pysio na jakich ustawieniach oglądasz Cyfre+?
 

prusaq

New member
Kupilem P2370HD i jak narazie jest super:). Gralem dopiero w MGS4 i unchartred 2 (super kolory) i to niedlugo wiec narazie wszystko mi sie podoba. Ustawilem na tryb film i cieple kolory1 tak jak radziliscie wiecej nie przestawialem. Po podlaczeniu laptopa ustawilem full hd to pulpit wygladal slabo jakos tak niewyraznie, a i oczy czuly swoje (moze to kwestia ustawien). Wracam do testow :)
 

prusaq

New member
Podpinam hdmi wybieram obraz tylko z monitora zewnetrznego i ustawiam fullhd. I odrazu widac ze obraz nie taki powinien byc. Ustawien za duzo nie widzialem. Karta HD3470 mobility 256mb. vista. Dodam ze filmy HD wygladaja bardzo dobrze poza pojawiajacym sie takim zalamaniem w 3/4 ekranu (gdzies czytalem ze chodzi o vsync ale tego tez nie moge znalezc w opcjach)
 
Do góry