samsung smart tv ue40f6400 pomocy

ewa marchewk

New member
Witam od pół roku posiadam ten telewizor wszystko pięknie ładnie ale ostatnio bardzo dużo surfowałam po necie , na webbrowes .Problem mój polega na tym że gdy chce obejrzeć jakiś film na portalach typu zalukaj/kinomaniak/playtube/youtube , to ciągle przeglądarka mi się wiesza zacina wolno chodzi , wyskakuje błąd (brak pamięci podręcznej) albo po prostu sama się wyłącza i restartuje.Z buferowaniem jest tak samo bardzo wolno albo ładnie idzie ten paseczek a póżniej stanie w miejscu i żadna siła go nie ruszy :D . Internet jaki posiadam to 20 mb netia llu. Próbowałam na wifi , a także przez kabel od razu mówię że nie ma tam urządzeń na rozpraszanie połączenia z internetem . Testowałam internet na komórce/laptopie/pc stacjonarnym , wszystko działa poprawnie. Na speed test prędkość mojego internetu dochodzi do 5 6 mb/s , ping od 300 do 1200 / a wysyłanie 0.1 Mb/s . Dzwoniłam do neti i oni powiedzieli ze wszystko z moim internetem jest dobrze.Gdy chce obejrzeć jakiś film online albo otworze 2 karty w przeglądarce np:zalukaj i facebooka to momentalnie mi przeglądarkę wysadza i tak w kółko .Próbowałam restartować internet , w tv wybrałam ustawienia fabryczne , robiłam aktualizację ,odinstalowywałam wszystkie aplikacje z wyjątkiem webbrowes .W przeglądarce restartowałam wszystko usuwałam cockie pliczki też okazało się do bani . Nie wiem co już mam robić bo bo bardzo chcę oglądać online filmy. Czytałam o jakiś pamięciach że można dokupić jakaś cześć ale naprawdę jestem tak zielona że zebranie tych informacji zajęło mi 4 dni / po 4 godziny dziennie .Moje pomysły już uciekły , proszę pomóżcie mi się z tym uporać . Z góry dziękuję i pozdrawiam gorąco :* Liczę na was chłopaki .
 

andrzejbielecki

New member
Witaj.
Na 100% wina po stronie dostawcy.
Jak to możliwe by przy łączu 20MB były tak słabe wyniki pobierania oraz wysyłania danych??? Oraz te masakrycznie lagi do 1200ms?
Wcale sie nie dziwie ze YT nie działa.
Dzwoń do operatora z reklamacją.
 

ewa marchewk

New member
odp

koledzy doszłam do wniosku czytając forum że nie mam aktualnej aplikacji softu .Posiadam na tv 1111 i jak chcę zaktualizować mówi mi że posiadam najlepszą , na stronie producenta jest już nowa aktualizacja
sciągnełam ją rozpakowałam na komputerze , sformatowałam pendrive fat32 , wrzuciłam na pendrive podłączam do tv i nic nie wiem co dalej z tym w instrukcji pisze że mam ręcznie to zrobić ale przecież nie ma tam takiej możliwości mam do wyboru :aktualizacja teraz / i szuka mi neta a nie pendrive pomocy
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
przeglądarka mi się wiesza zacina wolno chodzi , wyskakuje błąd (brak pamięci podręcznej) albo po prostu sama się wyłącza i restartuje.
Wbudowana przeglądarka w TV służy do przeglądania "prostych" stron takich jak onet. Otwarcie kilku zakładek czy próba odtwarzania materiałów multimedialnych moze powodować zawieszanie. http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/96320-weeb-tv-w-telewizorach-samsung.html Przeglądając ten temat można się dowiedzieć ze różnie z tą przeglądarką bywa, zależnie od wersji firmware, wersji przeglądarki, ustawieniu w menu serwisowym z PL na EU. Zresetuj jeszcze smart HUB.

Na speed test prędkość mojego internetu dochodzi do 5 6 mb/s , ping od 300 do 1200 / a wysyłanie 0.1 Mb/s.
Testy rób na podłączonym jednym urządzeniu do routera przez połączenie kablowe, najlepiej testować poprzez pobieranie w kliku sesjach pliku z jakiegoś porządnego ftpa np. ftp://ftp.atman.pl/test256mb.dat Sprawdź jeszcze na routerze parametry linii czy są poprawne do twojej prędkości.

wrzuciłam na pendrive podłączam do tv i nic nie wiem co dalej z tym
https://www.youtube.com/watch?v=VgjRSuvLw7s
 

ewa marchewk

New member
odp

ten filmik kończy się na 2:12 jak dla mnie ponieważ mam do wyboru tylko zdjęcia,filmy,muzyka,cała zawartość.w menu pomoc techniczna aktualizacje nie ma takiej możliwość jak aktualizacja usb ,
Nie wiem jak sprawdzić parametry internetowa tak jak wyżej ,poczytam na internecie żeby nie zawracać wam czasu .
Zaraz zrobię krok pierwszy.
z góry dziękuję
 

ewa marchewk

New member
pomocy ani na podłączonym kablu ani na zmienionym języku ani na wifi nie ściąga mi , na usb ten model nie działa bo nie mam w opcjach przez usb .mam wersję 1111 jest ona strasznie koszmarna proszę o pomoc jeszcze raz
 

pieknyroman

New member
Odnosnie aktualizacji na usb napisze ci jak ja to robie moze ci w czyms pomoze.
Wypakowuje plik z aktualizacja na wczesniej sformatowany pendrive i podłaczam do wyłaczonego tv. Odpalam tvi odczekuje okolo 5 min i klikam na aktualizuj teraz i wyskakuje mi info czy wyszukac aktualizacje na usb (czy cos w tym stylu:) )


Ps. Uzywam starego pendriva 1GB bo przy wiekszej pojemnosci tv nie widział aktualizacji.
 

ewa marchewk

New member
zobiłam tak ale z pen drive jak biorę sprawdz teraz mówi mi że nie mam (pendrive 16gb fat32 sfromatowany ) gdy jednak podłączyłam dysk przenośny (ntsf)miałam okienko aktualizuj teraz póżniej czy wyszukać usb/ i póżniej że aktualizacja jest 1116 i klikam tak dochodzi do 28 & i pisze że [nie może zostać dokończona proszę spróbować jeszcze raz]
 

ewa marchewk

New member
Odnosnie aktualizacji na usb napisze ci jak ja to robie moze ci w czyms pomoze.
Wypakowuje plik z aktualizacja na wczesniej sformatowany pendrive i podłaczam do wyłaczonego tv. Odpalam tvi odczekuje okolo 5 min i klikam na aktualizuj teraz i wyskakuje mi info czy wyszukac aktualizacje na usb (czy cos w tym stylu:) )


Ps. Uzywam starego pendriva 1GB bo przy wiekszej pojemnosci tv nie widział aktualizacji.
Kolego Pieknyroman: bardzo dziękuje za poradę byłam sceptyczna co do niej ,ale jako jedyna zadziałała wielkie piwko dla Cb :*:*
 

adi+

New member
Hejeczaka. Chyba mamy podobny problem,leci sobie film dajmy na to na "zalukaj" czy na "kinomanie" i ścina go w pewnym monecie.. ja osobiście posiadam samsunga smart TV i na początku nie miałem z tym problemu i wszystko chodziło,po aktualizacjach i zmianach na portalach zalukaj i im podobnych zaczeło ścinać. Jedyne do czego do szedłem i co można zrobić najlepsze to "WYŁĄCzenie blokady wyskakujących okien"i +zresetowanie ustawień przeglądarki (w ten sposób ścina 1 raz podczas całego filmu i da się odświerzyć od momentu ścięcia) To tyle co można zdziałać :(( jeśli wpadniesz na coś co może pomóc proszę o odzew GG-28692246 Pozdrawiam.
 
Do góry