Samsung Smart TV LED serii UE46F8000SL-test otwarty.Dziś piękność Twą w całej ozdobie

mariocieszyn

New member
Hej.
Mi również dział pilot uniwersalny nc+ z samsungiem f8000 razem z s rekomendacja. Na pilocie samsung dziają podstawowe funkcje (vod, nagrywanie itp) przy włanczaniu tv włancza mi dekoder nc+. Pytanie czy da się podpiąć dwa ir blaster do 1 tv. Mam amplituner denona ale pilot działa tylko z ir blasterem jeżeli jest przy ampli tracę zasięg na nc+.
Mam problem z TVN player strasznie wolno działa a iplex zaczyna się ładować i zawiesza się ma ktoś też tak?
Mam najnowsze oprogramowanie w tv, restartowałem smart hub i reinstalowałem aplikacje ale nie pomaga.
Jakieś rady??
 

Pytka

New member
jaki masz net? kabel do tv czy router? ten tv ma mega słaby moduł wifi ja mam router praktycznie przy tv bo wczesniej miałem jakieś 4metry i też słabo mi śmigały aplikacje typu you tube i inne tego typu podobne tvn player
 

alfik7

New member
Pytka przepraszam ale nie masz racji już na tym forum kilka razy czytałem podobne wypowiedzi na temat wifi także OŚWIADCZAM- mam router EDIMAX AR-7084GA mam go około 6 lat także już dość stary,ALE 2 lata temu podłączyłem pod niego samsung ue 40 D7000 i wszystkie aplikacje smarta śmigały jedynie Explore 3D nieraz się zacinał TERAZ mam samsung 46F8000 i stwierdzam że jakość przesyłu wifi jest jeszcze lepsza chociaż Explore 3D nieraz się zacina,ale reszta zasuwa ąż miło DODAM ŻE mój router stoi w odległości 5-6 metrów dzielą go dwie ścianki(między pokojami znajduje się łazienka)ponadto pamiętać trzeba aby inne urządzenia nie korzystały z internetu bo stwarza to zakłócenia w domowej sieci
 

mariocieszyn

New member
jaki masz net? kabel do tv czy router? ten tv ma mega słaby moduł wifi ja mam router praktycznie przy tv bo wczesniej miałem jakieś 4metry i też słabo mi śmigały aplikacje typu you tube i inne tego typu podobne tvn player

Hej neta mam radiowego 6mb lokalny dostawca łącze stabilne bez przerw w pingu. TV neta ma z wi-fi router asus r-65. Sygnał wi-fi jest ok filmy z dysku podpiętego pod router (nawet po 30GB) działają płynnie więc na pewno nie wina wi-fi.
You Tube działa dobrze problem mam tylko z iplex i tvn player

Problem z smart hub rozwiązany wszystko dziala po zmnie ustawień routera.
Wcześniej aplikacje wczytywały się nawet 2 min myślałem że to normalne teraz uruchamiają się dosłownie po naciśnięciu przycisku jestem w szoku jak szybko teraz działają
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

alfik7

New member
koledzy podłączyłem IR balster z nc+ przetestowałem i odłączyłem IR balster i działa wszystko S rekomendacja,pilot pilot działa bez zarzutu wyłącza jednocześnie tv i decoder,jedynie przy włączeniu uruchamia się jedynie tv i wyskakuje na ekranie żeby nacisnąć STB napilocie i wtedy uruchamia się decoder,a więc wszystko śmiga jak należy,ale pojawił się problem nieraz po uruchomieniu lub w trakcitvne pracy zanikają kanały tvn tzn tvn 1 tvn724 itd. wszystkie inne nie tvn,ale na nc+ śmigają,jedynie pozostaje reset decodera nc+ i wszystkie programy wracają moje pytanie to czy jest inna metoda na ten dziwny błąd
 

prezy

New member
Bez reklam
w trakcitvne pracy zanikają kanały tvn tzn tvn 1 tvn724 itd. wszystkie inne nie tvn,ale na nc+ śmigają,jedynie pozostaje reset decodera nc+ i wszystkie programy wracają moje pytanie to czy jest inna metoda na ten dziwny błąd

Jaki komunikat wyświetla dekoder po zniknięciu kanałów?
 

Pytka

New member
powiedzcie mi jak mogę nagrać program na tym tv na pena ? bo mam podłączony turbobox nc+ i tam mogę nagrywać ale chciałbym też na tv ;) tylko się zastanawiam bo chyba będę mógł nagrywać tylko to co oglądam ?
 

mariocieszyn

New member
Witam serdecznie
Mam ten tv tylko w wersji 55 cali i mam problem na jasnym tle.
A mianowicie podczas wyświetlania jasnych jednolitych "plansz" np. rozpoczęcie bloku promocyjnego na TVN niebieska plansza (na innych jasnych kolorach również) mam ciemniejszą smugę z lewej strony stojąc przodem do TV na wysokości 1/3 ekranu wychodząca jakby z krawędzi.
Wygląda to jak by z boku nie świeciła jakaś dioda (nie wiem czy w tym TV jest podświetlenie krawędziowe)
Bardziej zauważane jest to zjawisko stojąc z boku tv. Stojąc na wprost słabiej to widać.
Moje pytanie czy są jakieś sposoby aby zmniejszyć tą niedoskonałość (zmiana ustawień)?
Czy reklamować to jako wadę fabryczną?
Czy może to normalne dla tych matryc dodam że czerń jest OK.
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
1 Czy reklamować to jako wadę fabryczną?
2 Czy może to normalne dla tych matryc dodam że czerń jest OK.

ad1. Ewidentnie jest to wada fabryczna i trzeba ją reklamować. Żadne nastawy nic nie pomogą.
Jedyne co możesz zrobić to jeszcze spróbować zmienić źródło sygnału, ewentualnie wykorzystać inne wejście HDMI. Jeżeli defekt nie ustąpił to wtedy na 100% masz wadliwy TV.

ad2. Niestety nie jest to normalny objaw i nie można z pewnością powiedzieć: "Ten model tak ma"
 

CleaneR

New member
Continue Reading ....


Witam uprzejmie,

Proszę zgłosić do serwisu .

Pozdrawiam,
accu
:kom:

W/g gwarancji musi byc co najmnie 7 pixeli zepsutych zeby wymienili.
Mialem 3 tv Samsunga od 32 do 46 cali, mam teraz dwa, mialem i mam kilka telefonow I tabletow. Nigdy nie mialem zadnych problemow... cale szczescie ze od <1m juz go nie widac, mimo ze mnie denerwuje bo wiem ze jest.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Do góry